Doğru lastikler, kış koşullarında sürüş esnasında güvenliği sağlar

ADAC Kimdir Ve Nasıl Çalışır

Alman otomobil derneğidir, 100 yılı aşkın bir süredir karayolu güvenliği ile uğraşmaktadır ve test sonuçları açısından en güvenilirlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Şu anda ADAC, 20 milyondan fazla üyesi olan bu türden dünyanın en büyük kuruluşlarından biridir.
 

Otomobil kulübü sadece lastiklerle ilgilenmiyor. Aynı zamanda yolcuların güvenliğini etkileyen unsurların kalitesini de izler. Bir yandan, çökme bölgelerini inceler ve çocuklar için araba koltukları önerir, öte yandan tünel olasılığını ve feribotların kapasitesini doğrular. Dernek pozisyonu o kadar yüksektir ki, yeni araba modelleri de uzmanlardan uzmanlara danışılır.
 

ADAC ayrıca aktif bir destekleyici veya motorlu trafik ve otomotiv sporlarıdır. Sektörel dergileri, atlasları ve haritaları yayınladığı gibi, dünya çapında tanınmışlığı sayesinde yol yardımı da sağlıyor.
 

ADAC 2018/2019 testlerinde en iyi puanı alan lastikler :

ADAC 2017/2018 testlerinde en iyi puanı alan lastikler :
            

  •  ADAC kış lastiği testleri, ebat 215/65 R16
  •  ADAC  kış lastiği testleri ,ebat 195/65 R15

ADAC testlerinin sonuçları nasıl okumalıyız?

 Testlerin amacı, lastiklerin farklı hava koşullarına uyum sağlayıp sağlamadığını ve sürücü güvenliğini ve konforunu garanti etmektir.
 

ADAC parametreleri altında 8 parametre vardır:
 

• kuru yüzeyde performans (toplam notun% 15'i),
 

• Islak zemindeki performans (toplam notanın% 30'u),
 

• karla kaplı yüzeyde performans (toplam notun% 20'si),
 

• Buz kaplı yüzeyde performans (toplam notun% 10'u),
 

• Gürültü yayılan ve sürüş konforu (toplam notun% 5'i),
 

• Gürültü yayılan ve sürüş konforu (toplam notun% 5'i),
 

• Ömür (toplam notun% 10'u)
 

Her kategoride 1 ila 5 arasında bir derecelendirme verilir
 

 RatingNotlarÖneriler
1.sehr gutÇok İyiÖdül Alamadı
2.gutİyiTavsiye Edilen Lastik
3.befriedigendTatmin EdiciTavsiye Edilen Lastik
4.ausreichendYeterli LastikTemel Gereksinimleri Karşılar
5.mangelhaftYetersizTavsiye edilmeyen Lastik

Test sonuçlarını hazırlarken, ADAC genel lastik dengesine özel önem verir. Bu, önerilen modelin tüm kategorilerde iyi notlar alması gerektiği anlamına gelir. Bazı parametreler çok iyi değerlendirilirse, diğerleri standartların altındayken, lastikler olumlu bir fikir almayacaktır.
 

İlginç bir şekilde, lastik pazarının gelişimini kabul eden kuruluş şu anda en yüksek, çok iyi bir derecelendirme vermemektedir. Maksimum not, teknolojik ilerlemenin bir sonucu olarak ortaya çıkacak bir model için tasarlanmıştır. Ek adım sayesinde, yenilikçi çözümün parametreleri bugün mevcut ürünlerle kolayca karşılaştırılabilecektir.
 

Biliyormuydunuz
İmalatçıların test edilecek modellerin seçimi üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Lastikler mevcut piyasa durumuna göre seçilir. Bu liste, hem düşük kaliteli hem de daha düşük bir fiyat aralığındaki lastikleri içerir. Test edilen tüm ürünler kamu dağıtım merkezlerinde satın alınır.
 


                                   ADAC ayrıca yol yardımı veriyor

 

Test sonuçlarını nerede bulabilirim?

İlgilendiğiniz bir model ADAC sıralamasında değilse, AutoBil, AutoZeitung, Auto & Moto & Sport ve Allard gibi kuruluşların yürüttüğü saygın testlerin sonuçlarını kontrol edin. Ayrıca önceki yıllardan ya da diğer boyutlardaki yayınlardan bilgi isteyebilirsiniz.
 

ADAC testleri ve diğer prestijli otomotiv kurumlarının sonuçlarını sitemizde düzenli olarak yayınlıyoruz. Lastikleri en zorlu testlere sokma fırsatına sahip olan müşterilerimizin görüşleri ile bunları kolayca karşılaştırabilirsiniz.