Tüm sezonluk lastikler, özellikle şehir yollarında kısa mesafeler atan sürücüler arasında gittikçe daha popüler hale geliyor. Dinamik sürüş ve uzun yolculuklar için mevsimlik lastikler kesinlikle daha iyi bir seçenek.Ilımlı sürüş ile, tüm mevsim lastikleri kullanmanın yararları gayet açıktır - yeni sezon için başka bir lastik seti satın almanıza gerek kalmaz ve böylece garajda para, zaman ve yer tasarrufu sağlar

Dört mevsim modelleri, evrensel karakterleri nedeniyle, hem yaz hem de kış koşullarında dengeli bir performans garanti etmelidir. Bu, çeşitli mevsimlere tahsis edilmiş lastiklerin avantajlarını birleştirmenin zor olduğunu kanıtlamak çok kolay değildir. Bununla birlikte, üreticiler gittikçe daha modern teknolojiler kullanarak, her koşulda güvenliği sağlayan bir lastik olan mükemmelliğe daha da yaklaşıyorlar.

Tüm mevsimlik lastiklerin artan popülaritesi nedeniyle, bir çok otomobil dergilerinin ve bu tür organizasyonların ilgi odağı olmuşlardır. Bu yazıda, uzman testlerinin sonuçlarını, değerli bir bilgi kaynağı olan müşterilerimizin görüşleri ile karşılaştırıyoruz.

Kısa mesafeler de değerlendirirseniz ve tüm mevsimlik lastiklerin sizin için mükemmel bir çözüm olacağına karar verdiyseniz, bu yılki sıralamayı daha yakından tanımanızı sağlayacak olan bu yılki sıralamaya alışmanızı öneririz.

Dort Mevsim Lastikler

Tüm sezon lastikler şehir yolları ve kısa mesafeler için mükemmeldir

Goodyear Vector 4Season Gen-2 ve Continental AllSeasonContact - Gute Fahrt testinin kazananları

Alman dergisi Gute Fahrt, 205/55 R16 popüler büyüklüğünde 9 yaz lastiği ve 3 dört mevsim lastiği için ortak bir test gerçekleştirdi. 7 yarışmada kuru ve ıslak yüzeylerde performans için karşılaştırıldı. Tüm sezonluk lastiklerin kar ve buzda test edilmediğini, ancak sadece yaz koşullarında değiştiğini lütfen unutmayın. Test araçları olarak VW Golf, Seat Leon ve Skoda Octavia kullanılmıştır.

Tüm sezon modelleri söz konusu olduğunda, Goodyear Vector 4Season Gen-2 ve Continental AllSeasonContact çok yüksek not aldı. . Kuru yüzeylerde mükemmel yol tutuşu, ıslak zeminde iyi kavrama ve suda kızaklama gibi önemli bir mevcudiyet, bu lastikleri her mevsim için sürdürülebilir bir uzlaşma haline getirir. Bu az sebepten dolayı, bu lastiklere daha yakından bakmaya değer.

1. Goodyear Vector 4Season Gen-2 - iyi puan (Gut)

Goodyear Vector 4Seasons G2, ödüllü ve saygın Goodyear Vector 4Seasons'ın varisidir. Önceki modeline kıyasla, Goodyear Vector 4Seasons G2'nin daha da iyi bir performans sergilediği, daha dayanıklı olduğu ve daha konforlu seyahat sağladığı kanıtlandı.

 Goodyear Vector +Season Gen-2

2.Continental AllSeasonContact - iyi puan (Gut)

 

Continental AllSeasonContact, kusursuz bir ürün kalitesiyle tanınan bir Alman üreticinin çok sezonluk bir ürünüdür. Lastik, M + S işaretlerini ve kar ve soğukta etkinliğini belgeleyen Alpine sembolüne sahiptir. Model aynı zamanda hem kış hem de yaz aylarında esneklik ve düşük yuvarlanma direnci ile karakterizedir

Continental AllSeasonContact

Lastik testi 1. Derece 3. derece
Gute Fahrt Dört Mevsim Lastik testi
2018
  • Goodyear Vector 4Seasons G2 (gut)
  • Continental AllSeasonContact (gut)
Fulda MultiControl 

Test edilen modellerin üçüncüsü - Fulda MultiControl, diğer birçok orta sınıf lastiklerden sıyrılarak "tatmin edici" bir derece aldı.

Michelin CrossClimate - Auto Zeitung Testinin Kazananı (Goodyear Vector 4Seasons G2 ile birlikte)

Auto Zeitung ayrıca, yaz lastiklerini (6 model) çok mevsim lastikleriyle (3 model) birlikte test etti, bu sefer 225/45 R 17 boyutlarında. Bir Seat Leon Sc 1.4 TSI ACT üzerine takıldı ve kontrol edildi - önceki testte olduğu gibi - Kuru ve ıslak yollarda test edildi.

Ortak kazananlar Michelin CrossClimate ve Goodyear Vector 4Seasons G2 idi. Goodyear'ın tüm sezon modeli zaten bir test kazandığından ve açıklaması yukarıda olduğu için, bu noktada ünlü Michelin CrossClimate'e daha yakından bakacağız.

Eğer herhangi bir sürücü dört mevsim lastikleri satın almayı düşünüyorsa, Michelin CrossClimate'i duymuş olmalılar. Bu kış onaylı ilk yaz lastiğidir ve 3 yıldan fazla süredir çalışılmaktadır. Bu süre zarfında 7 Avrupa ülkesinde yaklaşık 1.000 test gerçekleştirilmiştir.

MichelinCrossClimate-01

Michelin Cross Climate

Model, yol koşullarına bakılmaksızın, bir otomobil üzerinde kontrol ve mükemmel bir yol tutuşu sağlamak için düzenli olarak yapılan testlerde sınanır. Kauçuk bileşimi ve yenilikçi lastik tabanı, ısıtılmış veya ıslak yüzeylerde mükemmel özellikleri garanti eder ve 3PMSF işareti, lastiğin kış lastikleri için bir gereksinim olduğunda da kullanılabileceğini bildirir.

Michelin CrossClimate

Lastik Testi    1. Derece 3.Derece
Auto Zeitung Dört mevsim Lastik Testi 2018 Michelin CrossClimate (test kazananı)
Goodyear Vector4Seasons G2
(test kazananı)
 
    ContinentalAllSeasonContact
(Tavsiye edilen)

Nokian WeatherProof  Oponeo'nun müşteri tercihi (Puan 5.4)

Lastiklerini web sitemizden satın alan sürücülerin görüşüne göre Nokian WeatherProof en iyi dört mevsim modelidir.

Güvenilir kış lastikleri konusunda uzmanlaşmış Finlandiyalı üretici, hava koşullarına dinamik olarak uyum sağlayan çok yönlü uygulamasına etki eden “hava koşullarına dayanıklı” bir model tasarladı.

Müşterilerimiz lastiğin güvenilirliği ve sürüş güvenliği için övgüde bulunuyor. İşte memnun bir müşteriden bir fikir:
"Ben onuncu yıl boyunca dört mevsim  lastikleri kullanıyorum. Daha önce, diğer lastik markalarım vardı ve onları en iyi notlarla derecelendiremedim. Ama Nokian lastikleri şimdiye kadar sahip olduğum en iyi lastikler." Her türlü yüzeyde, uygun sürüş tekniklerinin lastiklerden en iyi şekilde yararlanmanızı sağladığını ve bu lastiklerin mükemmel olduğunu biliyoruz! ”- Marek Marwicz (puan 6.0)

Nokian WeatherProof

Aşağıdaki tablo, Oponeo müşterileri tarafından en iyi 4 yıl modelini sunmaktadır:

Lastik Model Puan Teklif
1. Nokian weatherProof  5.4 (Değerlindirmeleri gör)    Teklifi Gör
2Uniroyal AllSeasonExpert 5.05 (Değerlindirmeleri gör)    Teklifi Gör
3.Goodyear Vector4Seasons 5.05 (Değerlindirmeleri gör Teklifi Gör
4.Vredestein Quatrac 3 5.05 (Değerlindirmeleri gör Teklifi Gör

*Genelde 100'den fazla yoruma sahip modeller dikkate alınmıştır (Mayıs 2018 itibariyle). Lastikler, 6 ile mümkün olan en yüksek değerde 1'den 6'ya kadar olan bir ölçekte değerlendirilir.

Sıralamanın faydalı olduğunu ve tüm mevsim lastiklerinin tercih edilmesinin saf bir zevk olacağını umuyoruz.

Güvenli yolculuklar!