Kış lastikleri 225/45 R17 genellikle bu tür arabalarda monte edilirMercedes CLK, sınıf A ve C; Audi A3, RS4, TT; Alfa Romeo Giulietta, GT, Spider; BMW M3, Seria 3, Z4; Renault Megane; Opel Zafira; Seat Leon; VW Golf, Jetta, Passat, Scirocco; Volvo C70
 


                   Kış için pf lastik seçimi, sürüş stili gibi birçok faktöre bağlıdır

Sürücülere göre 225/45 R17 ebatlarındaki en iyi kış lastikleri 
 

Lastik ModeliDeğer
1. Nokian WR D45,35   
2. Dunlop Winter Sport 55,30  
3. Nokian WR D35,25   
4. Imperial Snowdragon 34,80   
5. Zeetex Ice-Plus S2004,65  

Değerlendirmeler sunulan lastik ebadıyla ilgilidir. Verilen bir modelin genel değerlendirmesi sunulanlardan biraz farklı olabilir. Eylül 2018 itibariyle durum şöyledir.
 

Podyumda iki nesil Nokian lastiği

  Bu yılın sıralamasında yer alan podyum, Finli premium yapımcı Nokian'ın iki modelini içeriyor. Bunlardan ilki, Nokian WR D4'e "kavrama ustası" denir. Tipik kış koşullarında ve ıslak yüzeylerde (etiket üzerindeki "A" sınıfı) mükemmel yol tutuşu sunar. Benzer bir özellik, WR D4'ün selefi olan Nokian WR D3 (üçüncü sırada).
 

Nokian WR D4 i WR D3'ü kontrol edin:
 

Nokian, zorlu kış konusunda uzman olarak, müşterilerimiz arasında büyük bir popülerlik kazanan bir dizi lastik üretti. Her iki lastik de, büyük çoğunluğu olumlu olan, yaklaşık iki bin fikir elde etti. Müşterilerimiz onları sansasyonel olarak tanımlar ve bu modeli, ılımlı bir sürüş tarzını tercih eden sürücülere tavsiye eder.
 

Fin Nokian endişesi modelleri kış mevsimi için en iyi ve en emin seçimlerden biridir. İskandinav donlarının zorlu koşullarda test edilmesi, çok iyi bir performans ve yüksek düzeyde güvenlik ile karakterizedir. Bu bağımsız testler ve kullanıcılarımızın görüşleri ile onaylanmıştır:

Nokian WR D4'ün yeni esin kaynağı için aşağıdakileri okuyabiliriz:
 

• Geçişler çok sessiz ve "yumuşaklığı" na ek olarak yoldaki dengesizliği bastırıyor. İlk kar düştüğünde, örneğin, 50 km / s'ye varan hızlarda ve önümde bir engel varmış gibi eksikti. Kuru asfaltta frenliyordum. Başka bir zaman, ben sabah olduğumda, tepeyi yendim çaba harcamadan daima kayıyor. Bu lastikleri herkese tavsiye ederim. (Vedat)
 

• Lastikler her koşulda mükemmeldir. Yaz lastiklerinde, aniden fren yaparken, ABS döndü iki kez geldi. Nokian'da kış şartlarında (gece kar fırtınası, erime, don -15) böyle bir durum yoktu. Mükemmel yol tutuşu, sansasyonel su tahliyesi, sorunsuz frenleme. Herkese tavsiye ederim - her koşulda güvenlik duygusu ve araba üzerinde tam kontrol ile sürmeye değer. Ek bir avantaj - benim için de önemli - kış lastikleri için çok sessiz. Tek kelimeyle harika. Sonunda gerçek bir kış olduğuna ve yeni satın almayı hemen test edebildiğime ve zevk aldığına sevindim. (Ayla)
 

Bu modelin selefi Nokian WR D3, sürücülerin aşağıdaki görüşleri hakkında övünebilir:
 

• Harika bir fiyata harika lastikler. Genel olarak, dinamik olarak, bazen oldukça hızlı bir şekilde sürüyorum ve bir güvenlik hissi sağlamanın yanı sıra gerçekten güvenli olacak lastiklere ihtiyacım var. Kavramalarını kaybetmezler, düzlüklerin ve köşelerin üstesinden gelebilirler. Sağlam geçişleri var. Birçok arkadaş övdü. Tavsiye ederim (Davut)
 

• Kaygan bir yüzey üzerinde lastiğin çok iyi kavranması, otomobilin çiğli ve çamurlu zeminlerde dik yokuşlara sorunsuz bir şekilde yaklaşması. Sadece 4x4 araçların yönetildiği dik yamaçları sürdüm. Ön tekerleği olan tek kişi bendim. Lastikleri tavsiye ederim. (Meltem)
 

• Lastikler harika. Yaklaşık 50 araçlık filodaki diğer sürücülerde kullanıyor. Her yıl yeni setler satın alınır, çünkü otomobiller yüksek kilometreler yapar. Her sürücü de lastikler hakkında olumlu konuşur. Lastikler her yüzeyde mükemmel performans gösteriyor. (Celal)
 

Biliyor muydunuz…
 

Dunlop Winter Sport 5, podyumu tamamladı

  Dunlop'un en iyi spor lastik uzmanlarından biri olduğunu söylemek, kesinlikle abartı değil. Markanın başlangıcından bu yana, Dunlop tasarımcıları, hava koşullarını değiştirmek zorunda kalmadan, sürücülerini tercih ettikleri tarzda kullanmaları için ürünlerine giderek rafine oldular. Dunlop Winter Sport 5 modeli, bu ideolojinin sadık bir devamıdır. Karlı yollarda ardışık kilometrelerce dinamik olarak müzakere ederken bile mükemmel performans, güvenli kullanım ve sürüş hassasiyeti sağlar.
 

 Dunlop Winter Sport 5 e bakınız :

Eğimli yivlere ve artan blok sayısına dayanan eşsiz sırt deseni, en zor kış koşullarında bile kesintisiz çekiş ve daha kısa fren mesafeleri sağlar. Müşterilerimiz bu zorlu sezon için spor lastikleri tasarlama çabalarını takdir ediyorlar. Dunlop Winter Sport 5 lastikleri hakkındaki kullanıcı görüşleri:


• Birçok yorum okudum ve kış lastikleri üzerinde birçok test gördüm. Bu lastiklere karar verdiğimde henüz onlarla ilgili bir görüşüm yoktu. 4D- modelin çok iyi değerlendirmeleri var, bu yüzden beşinci nesil daha kötü olamaz ve Dunlop Winter Sport lastikleri 5 bir dizi sipariş ettim. Lastik, kar ve çamur üzerinde harika performans, yağmurda çok iyi . Lastik mükemmeldir, kış lastiklerinin suyu çok iyi tahliye edebileceğini bilmiyordum, ne çok sert ne de çok yumuşak, bu yüzden sürüş konforu çok yüksek bir seviyede. Ayrıca, bunlar düşük yuvarlanma direncine sahip lastiklerdir ve yakıt tüketimi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bugün Bridgestone'un yaz lastiklerini taktım ve onlar daha yüksek sesle, Dunloplar sessizdi. Bu lastikleri kış lastiklerini satın almak isteyen herkese açık bir vicdanla tavsiye edebilirim. (Selin)


• Otomobil çamur, kar veya keskin kıvrımlara, buzlu yollara (hız çılgınlığı ve sinir hareketleri olmadan) tepki verir. Detayların karşılaştırılmasında uzman değilim ve lastiğin özelliklerini yorumlamayacağım çünkü bu konuda fazla bir şey bilmiyorum, ancak bir sürücü olarak lastiklerin bu kış beni hayal kırıklığına uğratmadığını söyleyebilirim ve tavsiye ederim. . (Emre)

Biliyor muydunuz…
 

  John Boyd Dunlop markasının kurucusu dünyanın ilk pnömatik lastiğini icat etti. Simgesel yapı, bugün Edinburgh'daki İskoçya Ulusal Müzesi'nde görülebilir. 1910 yılında yaratıcı tarafından  müzeye bağışlandı.
 

Ekonomik lastikler iyi derecelerden uzak durmuyor - Imperial Snowdragon 3 i Zeetex Ice-Plus S200
 

   Her geçen yıl ekonomik sektörden lastiklerin artan popülaritesi bir tesadüf değildir. Sonraki her nesil net bir niteliksel sıçrama ve sürücü parametrelerinde dikkate değer bir artıştır. Zeetex veya Imperial gibi üreticiler, günümüze kadar sadece daha yüksek fiyat seviyeleri için karakteristik olan son teknoloji teknolojik çözümlere giderek daha fazla başvurmaktadırlar.
 

Imperial Snowdragon 3
 

Imperial Snowdragon 3 gibi modern modeller mükemmel bir örnektir. Üreticinin amiral gemisi serisinin yeni baskısı, güçlendirilmiş bir yapıyla birlikte, bu bütçe kategorisinde daha önce görülmeyen parametreler sağlayan modern bir asimetrik lastik sırtına sahipti. Yoğun siper sistemi maksimum tutuş sağlarken, düzgün tasarlanmış yan bölgeler aracın kontrolünü artırır ve yüksek sürüş stabilitesi sağlar.
 

Imperial Snowdragon 3'e göz atın:
 

Müşterilerimiz bu lastiği esas olarak güvenlik ve sürüş konforu için tercih etmekten mutluluk duyarlar. Portalımızda bir ürün satın alan kullanıcıların% 96'sı, diğer sürücülere tavsiye etmektedir. Imperial Snowdragon 3 lastiklerini övüyorlar:
 

• Bunlar ilk imperial (ekonomi sınıfı) lastiklerim, ancak iyi kullanım özelliklerinden dolayı çok olumlu bir şekilde şaşırdım. Özellikle şehirde kışın sürüyorum - özellikle kış aylarında, lastikler hakkındaki fikrimi belirleyebileceğim durumlara rastladım. Çoğu zaman aracım üzerine monte edilen bu sistemle keskin bir şekilde fren yapabildim, bu yüzden artık ABS sistemini kullanmayacağım, ki bu da kış aylarında asfaltta tutuş eksikliğini gösterebilir. Bir eğri alırken, araç yüzeyle temas halinde kalır. Özetlemek gerekirse: bu durumda fiyat / sürülebilirlik oranı çok iyi. (Refik)
 

• Bu lastikler üzerinde 4.000 kilometreyi aşkın bir alanı, büyük bir kısmı karla kaplı İskandinavya yollarında (pulluklar bittikten sonra dolu karla dolu beyaz yol) ele aldık. Ayrıca Alpler'deki dolambaçlı karlı yollarda da sürdük. Araba sabit. Çekiş kontrol sisteminin (ama gerçekten düzensiz) geldiği birkaç kez oldu. Mevsimin geri kalanı Polonya kışları boyunca gittik ve bu da özellikle sulu ve ıslak yüzeylerdi. Bu lastikler bu koşullar altında harika performans gösterdi. Bir sezondan sonra sırt 8 mm'nin üzerindedir. Benim kişisel görüşüme göre bunlar çok makul bir fiyat için çok iyi lastiklerdir. (Mükremin)
 

Zeetex Ice-Plus S200
 

Zeetex, ekonomik sektörden nispeten yeni bir üreticidir, ancak bu, giderek daha yüksek sınıflara yöneliyor. Ürünleri, sadece kaliteyle değil, aynı zamanda kullanılan teknolojilerle de rekabette öne çıkıyor. Model Ice-Plus S200, nispeten az parayla, müşteriler tarafından popüler ve hevesle seçilmiş bir ürün sunabileceğiniz mükemmel bir örnektir.
 

Modelin gücü öncelikle performansında yatıyor. Asimetrik sırt ve yan bölgelerin yanı sıra yapının kendisi detaylar için büyük özenle oluşturulmuştur. Tasarımın mükemmeliyetçi yaklaşımı sayesinde Zeetex Ice-Plus S200, çok zorlu koşullarda bile sorunsuz bir şekilde hareket eder, frenler ve sürücüler. Elastik kauçuk bileşiği kavramanın korunmasına yardımcı olur ve mümkün olduğunca fren mesafesini kısaltmaya yardımcı olur.
 

Kontrol edin, Zeetex Ice-Plus S200:

Ice-Plus S200'ün mükemmel parametreleri, kullanıcıların görüşleri doğrultusunda onaylanmıştır:


• Bu lastikleri düşük fiyattan almamıştım, ama arabaları ve memnuniyeti için onları satın alan bir meslektaşının öznel duygularından dolayı - şimdi, kışın 10.000 km civarında seyahat ettikten sonra bu lastiklerin düşük fiyatını teyit edebilirim sadece ek ve çok güzel bir varlıktır. Bu sene kar yağışının ağır olmadığı doğruydu, ama göründüğü yerde satın alma işlemimin performansını kontrol etme fırsatım oldu ve şikayet etmek için bir nedenim yok. Otoyolun 140 km / s üzerindeki hızlarda sürülmesi de bu lastiğin tanınmış üreticilerle eşit olduğunu gösterdi. Şimdiye kadar, en büyük global şirketlerin sözde "markalı" lastiklerini gezdim, Zeeteks'i aldım ve kararım da pişman değilim. Bu lastik söz konusu olduğunda, “Çin” ve diğer “yaratımlar” ile ilgili olarak duyulmayan görüşler, benim için doğru seçim olduğuna ikna oldum. Bu lastikleri satın almaktan korkmayın - iyi kalite, çok iyi fiyat. Aynen böyle devam! (Tarkan)

• Esas olarak fiyattan dolayı bir dizi lastik aldım. 2 haftalık kullanımdan sonra bu lastiklerin ne kadar harika olduğunu fark ettim. Onları esas olarak herhangi bir açıklama yapmadan şehirde kullandım. Kış tatili için bu yıl daha fazla sürmeyi tercih ettim, otoyoldan geçtim - süper sessiz (kış için), yakıt verimliliğiyle ilgili farkı fark etmedim. Onları kesinlikle tavsiye ederim. (Kadir)


En iyi kış lastiği nasıl seçilir?

   Sunulan beş modelin her biri, şüphesiz tavsiye edilir. Kendiniz için en iyi kış lastiklerini seçerken, özel ihtiyaçları göz önünde bulundurun, aracın gücünü ve ağırlığını ve tercih edilen sürüş stilini göz önünde bulundurun.

   Önde gelen otomobil kulüpleri ve otomotiv dergileri tarafından yapılan testlerle karşılaştırmamızı da incelemeye değer. Sürücülerin notlarının profesyonellerin notlarıyla karşılaştırılması, lastiğin yeteneklerinin iyi bir görünümünü elde etmenizi sağlayacaktır.
 

  Bir başka ipucu ise lastiklere yapıştırılmış etiketlerdir. Size tipik kış performansı hakkında bilgi vermemekle birlikte, ıslak frenleme, gürültü ve yakıt verimliliği hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.
 

  Seçtiğinizden hala emin değil misiniz? Bizi arayın (0212 705 53 15). Danışmanlarımız mevcut seçenekleri analiz etmenize ve en iyi kararı vermenize yardımcı olacaktır.