Orta sınıfa ait en iyi lastik modellerine ve üreticilerine göz atın.  Her sürücünün kendine has bir sürüş tarzı vardır ve bu yüzden her sürücü farklı lastiklere ihtiyaç duyar. „Medium” sınıfındaki lastiklerin özellikleri, bu lastiklerin kimler için  daha uygun oldukları ve bu sınıftaki en popüler lastikler hakkında bilgi edinin.

Genel olarak üç lastik sınıfı vardır:

  • ekonomik,
  • orta,
  • yüksek.

Her bir sınıftaki lastikler özellikle fiyat, performans  (yol tutuşu, yuvarlanma direnci, sürüş sırasındaki gürültü seviyesi vs.), üretimde kullanılan malzeme kalitesi ve dayanıklık (aşınma direnci, mekanik hasarları) gibi konularda farklıdır.

Uniroyal lastikleri, sürücüler tarafından en çok tercih edilen orta sınıflı lastiklerden biridir.


Orta sınıflı lastikler kimin için tasarlanmıştır?

Lastik alırken birkaç faktöre dikkat edilmesi gereklidir. Arabamızı genellikle nerelerde kullandığımızı hesaba katalım. Arabamızı genellikle şehir içinde, uzun mesafeli güzergahlarda ya da hem şehir içinde  hem şehir dışında kullanıyor olabiliriz. Arabamızın gücü ve sürüş tarzımız da önemlidir. Genellikle agresif ve dinamik bir şekilde araba kullanan biri, aracında sürüş tarzına uymayan (ortalama yol tutuşu olan ve yanakları sert olmayan) lastikler kullanıyorsa, büyük hızla viraj alırken arabayı kontrol altında tutmakla zorlanabilir. Bu şekilde hem kendi hem de diğer yol kullanıcıların sağlığını ve hayatını tehlikeye atar.

Orta sınıflı lastikler, yüksek sınıflı ve bütçe (ekonomik) sınıflı lastiklerin bir uzlaşmasıdır. Bu tarz lastikler uygun fiyata alınabilen ve ortalamanın üzerinde performans gösteren lastiklerdir. Söz konusu sınıf lastikler düşük kapasiteli araçlardan, orta sınıf ve en yüksek sınıf otomobillere kadar tüm araç tiplerine uygun olarak tasarlanmışlardır.

Orta sınıflı lastikler hem şehir içinde hem uzun mesafeli güzergahlarda sakin sürüş için uygundur. Müşteriler arasında çok popüler olduğu için üreticiler için de önemli bir lastik türüdür. Üreticilerin bu tür lastiğin gelişimine gösterdiği özen sayesinde oldukça uygun fiyata oldukça iyi kaliteli ürün almaktayız.

Fulda Kristall Montero 2 – uygun fiyatlı mükemmel bir kış lastiğidir.

Orta sınıflı lastikler – En popüler markalar

Sürücüler tarafından en çok seçilen orta sınıflı lastik markaları aşağıdakilerdir:

  • Fulda,
  • BFGoodrich,
  • Kleber,
  • Firestone,
  • Uniroyal.

Orta sınıflı yaz lastikleri

En popüler orta sınıflı yaz lastikleri aşağıdakilerdir:

Hangi lastiği almanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Bizimle iletişime geçin!
OPONEO.COM.TR Müşteri Hizmetleri: 0 212 705 53 15

Orta sınıflı kış lastikleri

En popüler orta sınıflı kış lastikleri aşağıdakilerdir:


Uygun fiyatlı olan en iyi ekonomik sınıf lasiklerine göz atın: Ucuz lastikler – En iyi modelleri