Oponeo müşterileri şimdiden 100.000 yorum gönderdi ve bu sıralamayı oluşturmamıza yardımcı oldu. Bizim için, üreticiler ve diğer kullanıcılar için çok önemli bir geri bildirim. Lastikler çeşitli koşullarda ve uzun bir süredir test edilmiştir, bu yüzden puanlar çok güvenilir ve güvenilirdir.

Özetimiz, kullanıcıların en yüksek puan verdiği beş modeli kapsamaktadır. 215/55 R16'ların Citroen C4 ve C5, Ford Mondeo, Ford Focus, VW Passat, Audi A4 ve A6, Peugeot 308 ve Vauxhall Vectra C gibi popüler araçlarda bulunabileceğini bilmelisiniz.

Arabanıza hangi büyüklükte uyduğundan emin değil misiniz? Lastik seçim yapılandırıcısını kullanın.

OPONEO kullanıcılarına göre en iyi 215/55 R16 yaz lastikleri

Lastik Modeli Derece
1.Goodyear Efficientgrip Compact 4.4 (Geri bildirimleri gör)
2.Uniroyal Rainsport 3 4.4 (Geri bildirimleri gör)
3.Continental ContiPremiumContact 5 4.35 (Geri bildirimleri gör)
4.Dunlop Sp Sport Blueresponse 4.3 (Geri bildirimleri gör)
5.Hankook Ventus Prime3 K125 4.3 (Geri bildirimleri gör)

* Şubat 2018'den itibaren. Ölçek 1'den 6'ya, 6'sı ise en iyi skor.

Goodyear Efficientgrip Performance ( Ortalama Puan 4.4)

Goodyear EfficientGrip Performance, çeşitli sıralamalarda sıkça görülen ve yaz sezonu için en iyi lastiklerden biri olarak kabul edilen birinci sınıf bir lastiktir. Son teknoloji ürünü teknolojiler sayesinde, model yoğun günlük kullanımda mükemmel bir performans sergiliyor. Islak ve kuru yollarda mükemmel performans, en aza indirilmiş fren mesafesi ve sürüş konforu, bu ürünün ana özellikleridir.

Sürücüler Goodyear EfficientGrip Performance'ı şöyle değerlendiriyor:
 

  • “Satın almadan önce, hem ucuz hem de daha pahalı olan diğer lastikleri de düşündüm. Şimdi biliyorum doğru seçim yaptım. Lastik hem kuru hem de ıslak yolları çok iyi tutar ve dinamik viraj sürüş yolunu olumsuz yönde etkilemez. Gürültü seviyesiyle oldukça şaşırdım. 120 km / saate kadar bu lastikleri duyamazsınız. 140/150 km / s'de gürültü, yarım lastik gibi bir şeyde kış lastikleriyle karşılaştırıldığında kabul edilebilir. Bu lastiklerle yapılan yakıt tüketimi de, özellikle de araç ağır yüklü olduğunda ve uzun bir yolculuğa çıkıldığında hayranlık uyandırıyor. Bu, düşük yuvarlanma direncinin belirginleştiği zamandır. Aracınıza biraz daha güç verirseniz, sabit bir hız sağlamak için fazla yakıta gereksinim duymuyorsunuz.. ”Saim

  • “Araba hem kuru hem de ıslak yollarda güzel bir şekilde çalışıyor. Davranışları ayrıca ıslak asfalt veya kaldırım bloklarında fren yaparken de iyidir. İyi su tahliyesi sizi suda kızaklamaya karşı korur. Çok sessiz bir lastik. ”Onur

Goodyear Efficientgrip Performance 

 

Uniroyal Rainsport 3 ( Ortalama Puan 4.4)

Uniroyal Rainsport 3 ile ilgili kullanıcı yorumlarına örnekler:

  • “Mükemmel parametreleri göz önünde bulundurarak çok düşük bir fiyat. Kaliteden çok memnun ve olumlu bir şekilde şaşırdım. ”Ramazan

  • “Mükemmel lastikler! Islak yollarda, özellikle de bu fiyat aralığındaki herhangi bir rekabetin olduğunu düşünmüyorum ve onlara taviz de vermiyorum. En yüksek puanı hak ediyorlar. Profesyonel görünüm ve profesyonel özellikleri ile çok iyi görünümlü (ayrıca önemli olan) mükemmel ürünler. Gerçekten onları tavsiye ederim! "Mahmut T.

Uniroyal RainSort 3

 

Continental ContiPremiumContact 5 ( Ortalama Puan 4.35)

2012 yılından bu yana Continental ContiPremiumContact 5, prestijli testlerde üst sıralarda yer almakta ve yıldan yıla konumunu güçlendirmektedir. Her türlü yüzeyde yüksek performans ve üstün çekiş, geliştirilmiş yükseltilebilirlik ve düşük yuvarlanma direnci ile özellikle takdir edilen güvenilir bir premium yaz lastiğidir.

Kullanıcılar Continental ContiPremiumContact 5'i takdir etmektedir, çünkü koşullar ne olursa olsun aracın tam kontrolünü garantiler ve konforlu ve ekonomik sürüş sağlar:

  • “Lastikleri yaklaşık 5 aydır kullanıyorum ve sahip olduğum en iyi lastikler. Yağmur yağdığında yolu özellikle iyi tutabilen lastikler almak istedim. Eh, bu lastikler beklentilerimi% 100 oranında karşıladı ve onlara 6+ veriyorum! Sessizdir, sürüş konforu sağlar ve yapıştırılmış gibi ıslak ve kuru yollarda tutun. Otomobil, 140 km / s üzerindeki hızlarda bile, yoğun yağışlar sırasında otoyollarda güvenle ilerler. Çok tahmin edilebilirler. Islak kaldırım bloklarında frenleme 5+ olmalıdır. Yaz lastiklerini tekrar seçersem, tam olarak aynı olanları seçerdim. Onları tavsiye ederim. ”Galip S.

  • ‘’Daha önce, eski Continental lastiği olan Contact 2'yi aldım ve ben de memnun kaldım. Ancak bu model harika! Gerçekten düşük gürültü seviyeleri. 50 ila 90 km / s ve iyi bir yolda, onları ancak duyabiliyorsunuz. Islak zeminde de sansasyonlular, aracımdaki ABS hiç harekete geçmedi. Parayı harcamaya gerçekten değer. Onları herkese tavsiye ederim. Bu lastikleri çok rahat sürüyordum. Hırvatistan'daydım, 5.000 km'yi geçtim ve sürüş konforu çok yüksekti. Çok iyi lastikler! Nazım K.

 Conti PremiumContact 5

 

Dunlop Sp Sport Blueresponse ( Ortalama Puan 4.3 )

Sıralamamızdaki sıradaki pozisyon Dunlop SP Sport Bluresponse tarafından dolduruldu. Müşteriler bir sebepten dolayı yüksek puan verdi. Ürün “ödün vermeden kavrama” olarak tanımlanmıştır. Bu, güvenliği çok iyi çeviren özel bir özellik. Lastikler, yüksek dayanıklılık ve çok yönlü performans ile ayırt edilen bir asimetrik sırt deseni var. Bu sayede marka müşteriler tarafından hevesle seçilir.

Güvenlikten öte, sürücüler bu lastiği ekonomik sürüş için övüyor:

  • “Mayıs 2013'te Blueresponse'yi satın aldım. Altı aylık kullanımın ve yaklaşık 20.000 km'lik seyahatin ardından, bunun mükemmel bir seçim olduğunu söyleyebilirim. Şimdiye kadarki uzun rotalarda ekonomik sürüş için en iyi lastik. Yakıt tasarrufu sayesinde, tüm set sadece altı ayda kendini ödedi. Diğer arabada da eşit derecede iyi bir lastik daha kullandım, Michelin’in EnergySaver'i, ama Dunlop Blueresponse ekonomiye gelince biraz daha iyi. Yağmurda da davranışları beni şaşırttı. Lastikler gerçekten çok iyi frenliyorlar (önceki lastiklerimle, araba hafif bir kaymaya başlıyordu ve ani frenler ve yoğun yağışlarla birlikte çığlıklar içinde dans ediyordu. Bu lastiklerde böyle bir şey olmaz ve fren mesafesi daha kısadır). ”Polat

  • “Makul bir fiyata çok sağlam lastikler. Onlara 20.000 kilometre yol kat ettim ve satın alma işleminden memnun kaldım. Beni şaşırtan ilk unsur sessizlikti. Eski lastiklerimle karşılaştırıldığında gerçek bir fark hissettim. Başka bir artı yakıt tüketimi. Sakince ama dinamik olarak sürüyorum. Skoda'mda tüketim yaklaşık 5,0 civarındadır (gerçek tüketim, daha düşük olan sayaçlarda değil). Önceki lastikler ve benzer bir sürüş tarzı ile, yaklaşık 5.5 oldu. Belki de büyük bir fark değil ama. Ayrıca arabayı ıslak yollarda tutacak bir lastik aradım ve burada da hayal kırıklığına uğramam. Araba hız ne olursa olsun güvenle sürülür. ”Yalın R.

Dunlop SP Sport Blueresponse

 

Hankook Ventus Prime3 K125 (Ortalama Puan 4.3)

Hankook Ventus Prime3 K125, geçen sene sıralamada da yer alan Hankook Ventus Prime2 K115'in devamı niteliğindedir. En son teknolojiler kullanılarak tasarlanan UHP segmentinde sınıflandırılmış bir modeldir. Orta sınıfa ait olması, yüksek kalite ve cazip fiyat arasında mükemmel bir denge sağlar. Model, aynı zamanda, tüm hava koşullarında tüm özelliklerini korurken, performans ve güvenlik arasında bir denge anlamına da gelir.

Ürünü gözden geçiren sürücüler güvenilirliğini ve sürüş konforunu vurgular:

  • “Bu lastikleri başkaları için değiştirmeyeceğim. Onlarla birlikte, benimle ilgili lastikler hakkında endişelenmeden seyahatle ilgili kaprislerimi her zaman tatmin ederim. Beni hiç hayal kırıklığına uğratmadılar! Onlara en yüksek puanı veriyorum: 6. ”Selahattin

  • “Bu lastikleri sürmek son derece zevkli, çok sessizdir ve düzensiz yollarda herhangi bir düze​nsizliği emer. Yağmurda araba sürerken, araba oldukça yönlendirilebilirdi ve herhangi bir sorun olmadan fren yapabiliyordum. Bu lastikleri diğer sürücülere tavsiye ediyorum. Kayınbiraderimin de bu lastikleri aldığını ve çok memnun olduğunu ekliyorum. ” Ali C.

Hankook Ventus Prime3 K125 

 

Yaz lastiklerini nasıl seçeriz?

araba-lastigi

Uygun lastik seçimi güvenli ve konforlu bir sürüş sağlar

Uygun lastiklerin seçimi, çeşitli bilgi kaynaklarını kontrol etmenizi gerektirir. En önemlilerinden biri, modeli günlük olarak kullanan ve artılarını ve eksilerini iyi bilen diğer sürücüler tarafından yapılan incelemelerdir.

Aynı derecede önemli bir bilgi kaynağı, mevsimsel lastik testleri yapan otomotiv dernekleri ve dergilerden gelmektedir. Onlarla birlikte, sürücülerin görüşlerini uzmanlar tarafından verilen derecelere göre karşılaştırabilir ve benzer olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Lastiğe eklenmiş etikette bulunan bilgileri de okumalısınız. Modelin yuvarlanma direnci, gürültü seviyesi ve ıslak yollardaki davranışları hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Herhangi bir şüpheniz varsa, lütfen en iyi lastikleri bulmanıza yardımcı olacak uzmanlarımızdan birine başvurun.

İyi alışverişler!