185/65 R14 ebatında,kullanıcı yorumlarına göre 2014 yazlık lastik testleri

  • Yazar: OPONEO.COM.TR
İnternet sitemizde yapılmış olan binlerce lastik yorumu sayesinde dilediğiniz tüm modeller hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Bu lastik yorumlarından faydalanarak size maksimum verimi sağlayabilecek, yol güvenliğinizi garanti altına alabilecek modelleri seçebilmeniz artık daha kolay. 185/65 R14 ebatlarının en iyi modellerini sizlerin oyları sayesinde ortaya çıkardık.

185/65 R14 ebatlarının kullanıldığı araçlar genellikle: Citroen Xsara, Ford Focus, Mondeo, Sierra, Mazda 323, Peugeot 306, Renault Laguna, Toyota Avensis, VW Passat.

OPONEO kullanıcılarına göre en iyi 185/65 R14 yaz lastikleri
Lastik Modeli Not  
1. Goodyear Efficientgrip Compact 4,5 Ürün Sayfası
2. Uniroyal RainExpert 4,4 Ürün Sayfası
3. BFGoodrich G-Grip 4,1 Ürün Sayfası
4. Kleber DYNAXER HP3 4 Ürün Sayfası
5. Fulda ECOCONTROL 3,7 Ürün Sayfası

*Veriler 2013 Aralık ayına kadardır.

En iyi derecesi 5 olan, 1-5 ölçeği geçerlidir.

Goodyear Efficientgrip Compact


Goodyear Efficientgrip Compact.

Goodyear Efficientgrip Compact şehir, kompakt ve orta sınıf arabalar için üretilen premium sınıf bir lastiktir. Mükemmel bir kalite ve performans sunmaktadır.

Kullanıcılarımız özellikle lastiğin her türlü iklim koşulunda çok iyi bir yol tutuşuna ve kısa  fren mesafesine sahip olduğunun altını çizmektedirler. Sürücüler ayrıca lastiğin düşük gürültü seviyesi ve sürüş konforundan da memnundurlar. “Düz yollarda da virajlarda da araç sanki tren rayında gider gibi olağanüstü yol tutuyor.”, “Bu lastiği satın almaktan memnunum ve herkese tavsiye ederim.”, “aşınma şu an için çok düşük seviyede, gürültü seviyesi de tatmin edici derecede düşük.” - bunlar lastikten memnun kalan sürücülerin yorumlarından sadece bazıları. 

Asimetrik sırt deseni suyun lastik üzerinde birikimini önlemekte, aquaplaninden koruma sağlamaktadır. Özel sırt katmanının yapısı, aşınmanın dengeli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamakta, bu sayede lastiğin ömrü daha uzun olmaktadır. Modelin barındırdığı geniş çevresel kanalları ve çoğaltılmış köşe adedi ile birlikte su aktarımı daha hızlı bir hale getirilmiştir.

Goodyear dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biridir. Firmaya ait olan diğer markalar ise: Dębica, Dunlop, Fulda ve Sava'dır.

Uniroyal RainExpert


Uniroyal RainExpert.

Uniroyal RainExpert çoğu binek araçla uyumlu bir lastiktir.

Sitemiz kullanıcıları yorumlarında özellikle lastiğin ıslak zeminde yol tutuşu performansının altını çizmektedirler. Sürücüler aynı zamanda bu modelde çok iyi olan fiyat – kalite oranına da dikkat etmektedirler.

Uniroyal RainExpert oldukça kısa bir fren mesafesine sahiptir. Lastik dayanıklı olmasının yanı sıra çok konforlu sürüşler sunmaktadır.

Yönelimli, hidrodinamik sırt deseni sayesinde lastik ıslak zeminde harika performansa sahiptir ve su yastıklarından etkilenmemektedir.

Model sezonluk lastik testi uzmanlarının da takdirlerini kazanmıştır (ör. 2012 yılında „Auto Motor und Sport” tavsiye edilmiş, ve 2011 yılında prestijli dernek ADAC testlerinde 2. sırayı almıştır).

Uniroyal özellikle ıslak zeminler için lastik üretimi yapan, bu sektördeki liderler firmalardan biridir. Günümüzde marka alman firması Continental'e bağlıdır.

BFGoodrich G-Grip                  


BFGoodrich G-Grip.

BFGoodrich G-Grip binek araçlar için tasarlanmış bir orta sınıf lastiğidir.

Sürücüler yorumlarında bu modelin kuru zeminde olduğu kadar, ıslak zeminde de göstermiş olduğu çok iyi yol tutuşu parametrelerine dikkat çekmektedirler.

„Lastik verilen parayı tam anlamıyla hakediyor – Fiyatı güzel, kuru zeminde de ıslak zeminde de mükemmel özelliklere sahip.”, „lastik sessiz ve çok dayanıklı”, „lastikler olağanüstü, şu ana kadar kullandıklarımın en iyileri – virajlarda şeride adeta yapışıyor, fren mesafesi çok kısa ve araca asla kayma yaşatmıyor.”. 

Yönelimli sırt deseni su aktarımını mükemmel bir şekilde yerine getirmekte ve her türlü koşulda emin bir sürüş sağlamaktadır. Olukların iç kısmına uygulanan lamel sistemi sayesinde fren mesafesi daha da kısaltılmıştır.

Lastik her türlü koşulda yüksek bir sürüş konforu, maksimum konfor ve güvenlik sunmaktadır.
BFGoodrich günümüzde Michelin'e ait olan bir amerikan markasıdır.

Kleber DYNAXER HP3


Kleber DYNAXER HP3.

Kleber DYNAXER HP3 güvenlik ve konfora önem veren sürücüler için tasarlanmış bir lastiktir.

Lastiği deneyenler yorumlarında özellikle lastiğin ıslak zeminde yol tutuşu performansının ve her türlü iklim koşulunda kısa bir fren mesafesine sahip oluşunun altını çizmektedirler. Yine aynı zamanda çok iyi su aktarımı sağlamasından ve sessiz çalışmasından da memnuniyetlerini belirtmektedirler.

„Lastik ıslak zeminlerde emin sürüşler sağlıyor – fazla gürültülü değil ve dengesini zemine göre iyice ayarlayabiliyor”, „ıslak zeminde kayma yaşatmıyor, kuru zeminlerde sessiz ve dayanıklı bir lastik”, „sırt katmanı tamamen eriyene kadar harika iş görüyor”.

Kleber DYNAXER HP3 mükemmel bir şekilde dengelenmiş lastik hamuru sayesinde aşınmalara karşı oldukça dayanıklıdır.

Simetrik sırt deseni lastiğin performansını yüksek seviyelere çıkarmaktadır – lastiğin yanlara açılan kanalları ıslak zeminde yol güvenliğini sağlamakta iken, keskin kenarları kuru zeminde lastiğe mükemmel bir yol tutuşu kazandırmaktadır. 

Kleber 100 yılı aşkın tarihe sahip olan fransız bir lastik markasıdır. 1980 yılından beri firma Michelin'e aittir.

Fulda ECOCONTROL


Fulda ECOCONTROL.

Fulda ECOCONTROL orta sınıfa ait, mükemmel derecedeki kontrol hassasiyetiyle ve uygun fiyatıyla kendini öne çıkaran bir lastiktir. Ürün daha küçük ve orta boyutlu, şehir tarzı binek araçlara göre dizayn edilmiştir.

Sürücüler yaptıkları yorumlarda lastiğin uzun ömründen ve benzersiz dayanıklılığından  bahsetmişlerdir. Aynı zamanda da lastiğin kuru zeminlerde olduğu kadar ıslak zemindeki yol tutuşu performansından da övgüyle bahsetmişlerdir.

Fulda ECOCONTROL gürültü seviyesi düşük, konforu yüksektir. Lastiğe özel silisli karışım uygulaması sayesinde lastiğin dönme direnci düşürülmüş, bu sayede yakıt tüketimi azaltılmıştır.
Lastiği iç ve dış kısımlara ayıran asimetrik sırt deseni kuru zeminlerde performans sağlarken ıslak zeminlerde de araç stabilitesini korumaktadır.

Model tarafımızca “Oponeo tavsiyesi” şeklinde işaretlenmiştir, çünkü lastiğin mükemmel performansı 1000'i aşkın sürücü tarafından teyit edilmiştir.

Fulda 100 yıllık şöhretiyle tüm dünyaca tanınan bir markadır. Günümüzde firma amerikan şirketi Goodyear'a aittir.


Makaleyi yararlı buluyor musunuz? Bizi beğenin.

Teşekkürler
Yorum ekle
Kabul Ediyorum Gizlilik Politikası nowe okno
(Dikkat: Forumdaki yorumlar modere edilmektedir.)