185/65 R15 ebatında,kullanıcı yorumlarına göre 2014 yazlık lastik testleri

  • Yazar: OPONEO.COM.TR
Bu makalemizde OPONEO kullanıcılarına göre 185/65 R15 ebatlarının en iyi yaz lastikleri sıralaması bulunmaktadır. Kullanıcı yorumları alanında sitemiz avrupanın ve dünyanın  en geniş veritabanına sahiptir. Şu ana kadar 70 bini aşkın yorum elde etmeyi başarmış bulunmaktayız. Bu sayede satın almayı düşündüğünüz lastik modelleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmektesiniz. Buradaki sıralama sayesinde de sıralamadaki hangi lastik modelinin tarafımızca tavsiye edildiğini görebileceksiniz.

185/65 R15 ebatlarındaki lastiklerin genellikle monte edildiği araçlar (jenerasyon, motor kapasitesi, motor gücü, vs. gibi etkenlere bağlı olarak): Alfa Romeo 147, 156, Audi 100, 80, A4, BMW Seria 3, Citroen C3, Xsara Picasso, Dacia Lodgy, Logan, Sandero, Fiat Punto, Punto Evo, Honda Accord, Hyundai i30, Mazda 626, Mercedes Klasa A, C, Nissan Almera, Primera, Opel Astra, Peugeot 207, 208, Volvo V40, V70, S40.

OPONEO kullanıcılarına göre en iyi 185/65 R15 yaz lastikleri
Lastik Modeli Not  
1. Michelin Energy Saver+ 4,6 Ürün Sayfası
2. Uniroyal RainExpert 4,4 Ürün Sayfası
3. Continental ContiPremiumContact 5 4,3 Ürün Sayfası
4. Bridgestone Ecopia EP150 4,2 Ürün Sayfası
5. Kleber Dynaxer HP3 4 Ürün Sayfası

*Veriler 2013 Aralık ayına kadardır.

En iyi derecesi 5 olan, 1-5 ölçeği geçerlidir.

Michelin Energy Saver+ (puan ortalaması 4,6)


Michelin Energy Saver+.

Michelin Energy Saver+ bir önceki popüler versiyonu Energy Saver'ın geliştirilmişi olan, premium sınıf bir binek araç lastiğidir. 2013 yılında lastik ADAC, ACE/GTU organizasyonları ve "AutoBild" dergisi tarafından tavsiye edilmiştir.

Lastik için yapılmış olan yorumlar incelendiğinde çoğu kullanıcının, lastiğin sessiz çalışması ve hafifliği gibi özelliklerini övdüklerini farketmek oldukça kolaydır. Bu özellikler aracın sürüş konforu ve yakıt tasarrufuna direkt olarak etkide bulunmaktadırlar. Model konforlu ve tasarruflu yolculuklar sağlamaktadır.

Sürüş güvenliğinden bahsedecek olursak, Michelin Energy Saver+ kuru zeminde olduğu kadar ıslak zeminde de mükemmel bir yol tutuşuna sahiptir. Model manevra kaabiliyetini iyileştirmekte ve kısa bir fren mesafesi sunmaktadır.

Böylesine dengeli bir performansın elde edilmesi, lastiğe asimetrik sırt deseni uygulanışı ve yapısında en modern lastik karışımının kullanılması sayesinde mümkün olmuştur.

Michelin Energy Saver+'nın orijinal ekipman olarak monte edildiği araçlar: Mercedes-Benz Klasy C, Ford Fiesta, Honda Airwave, Jazz, Renault Fluence, Clio 4, Citroen DS 5, Kia Rio, Peugeot 208. 

Üretici firma Michelin lastik sektöründe 100 yılı aşkın tecrübesiyle bu branşın liderlerinden biridir.

Uniroyal RainExpert (puan ortalaması 4,4)


Uniroyal RainExpert.

Uniroyal RainExpert çoğu binek araçla uyumlu olan oldukça popüler bir yaz lastiğidir. 

Model binek araçların geneli ile mükemmel derecede uyumludur. 

Sitemizdeki sürücü yorumlarına göre lastiğin performansı oldukça dengelenmiş vaziyettedir. Uniroyal RainExpert kuru zeminde iş görebildiği gibi yağmur altında da görevini yapmaktadır. Bir yazlık lastiğe göre bu model oldukça konforludur – baş ağrıtıcı gürültülere neden olmaz, zemin ile olan dengesi ideal durumdadır. Kullanıcılarımız lastikte herhangi bir erken yaşlanma tespitinde bulunmadılar. Bu modelin bir diğer büyük avantajı da sağladığı mükemmel fiyat – kalite oranıdır.

Lastik yönelimli bir sırt desenine sahiptir ve yan tarafında bir şemsiye işareti bulundurur. Uniroyal'in bu işaretinin anlamı lastiğin ıslak zeminde harika performans gösteriyor oluşudur. 

Mükemmel yağmur performansı ve 96%'lık bir sürücü kesiminin bu modeli diğer sürücülere tavsiye ediyor oluşu nedeniyle bu modeli “Oponeo tavsiyesi” şeklinde işaretledik. 

Lastik 2011 yılında ADAC tarafından uygulanan testte 2. sırayı almıştır. Model 2010 ve 2012 yıllarında da bu alman otomobil klübü tarafından tavisye edilmekteydi. Devamında 2013 yılında "Auto Zeitung" dergisinden de iyi notlar almıştır.

Uniroyal, dünyanın en meşhur lastik üreticilerinden biri olan alman şirket Continental'e ait bir markadır.

Continental ContiPremiumContact 5 (puan ortalaması 4,3)


Continental ContiPremiumContact 5.

Continental ContiPremiumContact 5 kendi kategorisinin en iyi lastiklerinden biridir. Model dünya çapında yapılmış olan lastik testlerinden düzenli bir şekilde yüksek notlar alabilmeyi başarmıştır (2011-2013 yıllarında düzenlenen, aralarında ADAC (2011 yılında 1. sırada, 2013 yılındaysa 2. sırada), ACE/GTU, "Auto Bild", "Auto Zeitung" ve "Auto Motor und Sport" un da bulunduğu testler). Lastik çoğu binek araca monte edilebilmektedir. 

Sitemiz kullanıcılarına göre Continental ContiPremiumContact 5 lastiklerinin su aktarımı aşırı yağmur yağışı sırasında bile mükemmel bir seviyededir. Kuru zeminde de model  sağladığı kısa fren mesafesi ve yol tutuşu performanslarıyla göz dolduruyor.

Çoğu sürücü lastiğin bozuk zeminlerde bile dengesini iyi koruduğu yönünde hemfikir. Bunun anlamı lastik konforlu bir sürüş sunmasının yanı sıra uzun bir kullanım ömrü vaat etmesidir.

Continental ContiPremiumContact 5 modern ve asimetrik sırt deseni olan, güvenli ve konforlu bir lastiktir. Bu sayede lastik dinamik sürüşlerde gösterdiği çok yüksek performansı ile sürücüleri memnun etmektedir.

Continental lastiklerinin fabrika çıkışlı olarak monte edildiği araçlar: BMW, Ford, Audi, Porsche vs. 
Continental lastik üretiminde oldukça büyük bir tecrübeye sahip alman bir firmadır. Firma bu sektörde çığır açan bir çok yeniliğe imzasını atmış olmasıyla ün yapmıştır.

Bridgestone Ecopia EP150 (puan ortalaması 4,2)


Bridgestone Ecopia EP150.

Bridgestone Ecopia EP150 ekolojik özelliklere sahip, yakıt tasarrufuna katkıda bulunan modern bir premium sınıf lastiktir. Model özellikle orta ve kompakt sınıf binek araçlara hitaben tasarlanmıştır. 

Sitemiz kullanıcılarına göre model günlük kullanımda kuru zeminlerde çok iyi bir stabilite ve yol tutuşu sağlamaktadır. Bunun sayesinde fren mesafesi kısalmakta ve araç kontrolü mükemmel seviyelere ulaşmaktadır. Model ıslak zeminlerde de çok iyi iş görmekte, ağır sağanak yağışlarda bile güvenliğinizi sağlamaktadır.

Lastiğin konforu da uygun seviyededir. Model çok yönlü performans avantajını simetrik sırt deseni sayesinde elde eder.

Lastiğin yüksek performansı ADAC testlerinde de değerlendirilmiştir – model alman dernek tarafından tavsiye edilmektedir (2011 yılında 2. sırada).

Bridgestone ürünlerinde bir çok yeni teknolojiler kullanan bir japon firmadır.

Kleber Dynaxer HP3 (puan ortalaması 4)


Kleber Dynaxer HP3.

Kleber Dynaxer HP avrupalı sürücülerin araçlarında sıkça rastlanan orta sınıf bir binek araç lastiğidir.

Kleber Dynaxer HP3 sitemiz kullanıcılarına göre kuru zeminde çok iyi iş görmesinin yanı sıra ıslak zeminde de gerekli yol güvenliğini sağlayabilmektedir.

Lastiğin sürüş konforu hakkında da yorumlar mevcuttur. Bu yorumlara göre lastik oldukça düşük bir gürültü seviyesine ve dengeli bir sürüşe sahiptir.

Çok yönlü simetrik sırt deseni sayesinde lastik değişken yol koşullarında ve mesafelerinde konforlu ve güvenli yolculuklar sağlamaktadır.

Bu modelin en büyük avantajlarından bir diğeri de mükemmel fiyat – kalite oranıdır.

Kleber lastik branşının lider firmalarından biri olan Michelin'e ait bir fransız markasıdır.
Makaleyi yararlı buluyor musunuz? Bizi beğenin.

Teşekkürler
Yorum ekle
Kabul Ediyorum Gizlilik Politikası nowe okno
(Dikkat: Forumdaki yorumlar modere edilmektedir.)