195/50 R15 ebatında,kullanıcı yorumlarına göre 2014 yazlık lastik testleri

  • Yazar: OPONEO.COM.TR
Web sitemizde girilmiş olan 70 binden fazla kullanıcı yorumu, lastik seçiminde kararsız kalan sürücülere yardımcı olmaktadır. Makalemizi okuyarak diğer sürücüler tarafından özellikle tavsiye edilen lastik modellerini keşfederek aracınızla ve sürüş tarzınızla uyumlu bir lastik seçimi yapın. Modellerden bazılarını “Oponeo tavsiyesi” şeklinde işaretledik, bunun sebebi o modelin kullanıcılar tarafından çok sayıda iyi yorum almış olması ve lastiğin harika bir sürüş performansı sunmasındandır.

Ebatları 195/50 R15 olan lastiklerin uyumlu olduğu bazı araçlar: Ford Fiesta, Puma, Lancia Dedra, Mitsubishi Colt, Lancer, Seat Toledo, Volkswagen Corrado, Golf.

OPONEO kullanıcılarına göre en iyi 195/50 R15 yaz lastikleri
Lastik Modeli Not  
1. Goodyear Efficientgrip Performance 4,4 Ürün Sayfası
2. Uniroyal RainExpert 4,4 Ürün Sayfası
3. Nokian Line  4,4 Ürün Sayfası
4. Uniroyal Rainsport 2 4 Ürün Sayfası
5. Toyo Proxes T1-R 3,9 Ürün Sayfası


*Veriler 2013 Aralık ayına kadardır.

En iyi derecesi 5 olan, 1-5 ölçeği geçerlidir.

Goodyear Efficientgrip Performance (Puan ortalaması 4,4)


Goodyear Efficientgrip Performance.

Goodyear Efficientgrip Performance yüksek kalite ve mükemmel performans sunan bir premium sınıf yaz lastiğidir. Lastik limuzin ve orta sınıf binek araçlara hitaben  tasarlanmıştır. 

Goodyear Efficientgrip Performance hakkında en sık yapılan yorumlar şu şekildedir - „Lastikler çok sessiz, ıslak zeminde harika performans gösteriyorlar. Düşük yakıt tüketimi de cabası”, “Su aktarımı tam da olması gerektiği gibi gerçekleşiyor ve genel olarak iyi bir sürüş kontrolü sağladığını söyleyebilirim”.

İç ve dış kısımdan oluşan asimetrik sırt deseni su aktarımını ve kuru zemin ile uygun çalışmayı sağlamaktadır.

Goodyear Efficientgrip Performance test uzmanlarından övgüler kazanmış ve 2013 yılında „Auto Bild”, ADAC, „Auto Motor und Sport”, „Auto Zeitung” gibi sıralamalarda yüksek notlar almıştır.

Goodyear Efficientgrip Performance MG3 aracında orijinal ekipman olarak kullanılmıştır. 

2013 yılında lastik ADAC testine katılmış ve bu testte 4. sırayı alarak “iyi” notunu elde etmiştir.
Goodyear, dünyanın lider lastik üreticilerinden biridir.

Uniroyal RainExpert (Puan ortalaması 4,4)


Uniroyal RainExpert.

Uniroyal RainExpert uygun fiyata yüksek kalite sunan bir orta sınıf lastiktir. Bu model çoğu binek araç ile mükemmel derecede uyumlu çalışmaktadır.

Lastiği tecrübe eden kullanıcılarımız özellikle onun ıslak zemin performansından övgü ile bahsetmişlerdir. „Mükemmel su aktarımı sayesinde lastik yüksek konfor ve çekiş sağlıyor”, “Çok iyi bir kontrol ve fren performansı var, ıslak zeminde yüksek hızlarda bile virajları çok iyi alıyor” - gibi lastiğin eşsiz performansından bahseden yaklaşık 500 yorumdan yalnızca ikisidir.

2012 yılında Uniroyal RainExpert 195/65 R15 H, „Auto Motor Und Sport” testinde üçüncü sırayı alırken, 2011 yılında ADAC lastik testinde ikinci sırayı kapmıştır (“iyi” notunu almıştır).

Bu model, lastiğin su üzerinde kaymasını önleyen ve en iyi performansı sunmasını sağlayan yönelimli, hidrodinamik bir sırt desenine sahiptir.

Uniroyal ıslak zeminler için üretilen lastik alanında dünya lideridir. Marka, bir alman firması olan Continental'e bağlıdır.

Nokian Line (Puan ortalaması 4,4)


Nokian Line.

Nokian Line her türlü hava koşulunda güvenlik ve sürüş konforuna önem veren sürücüler için tasarlanmış olan bir premium sınıf lastiğidir. Lastik kompakt, orta ve geniş binek araçlar ile uyumlu olacak şekilde dizayn edilmiştir.

Nokian Line kullanmış olan sürücülerin %90'ından fazlası bu modeli tavsiye etmektedir: „lastikler gerçekten çok iyi, uygun fiyata iyi bir marka lastik arayanlar için kesinlikle tavsiye ediyorum” – internet portalımızda bu gibi yorumlar ile karşılaşmak oldukça muhtemeldir.
Sırt desenini iç ve dış olmak üzere iki kısıma ayıran asimetrik dizayn sayesinde çok yönlü bir lastik elde edilinmiştir.

Lastik 2013 yılındaki sezonluk testlerden yüksek notlar alarak ayrılmıştır (185/60 R15 H ebatlarında ADAC testi notu “iyi”,  205/55 R16 V ebatlarında „Auto Motor und Sport” testinde 2. sırada).

Nokian, Avrupa'nın değişken iklim koşullarına uyumlu lastik üretiminde uzmanlaşmış bağımsız bir Finlandiya markasıdır.

Uniroyal Rainsport 2 (Puan ortalaması 4)


Uniroyal Rainsport 2.

Uniroyal Rainsport 2 yüksek motor güçlü olan sportif araçlara hitaben tasarlanmış bir premium sınıf lastiktir.

„Kuru zeminde olduğu kadar ıslak zeminde de çok iyi iş görüyorlar”, „İnanılmaz bir yol tutuşu, araç yola adeta yapışıyor”, „Bundan iyi lastiğim olmamıştı”, „Lastikler gerçekten çok iyi, özellikle yağmurlu havalarda su birikintilerinin lastik üzerinde hiçbir etkisi olmuyor”, „Bu lastikler yağmurlu havalarda rakipsizler – frenleme, kontrol - süper” – Uniroyal Rainsport 2 için yapılan bu tarzdaki yorumları internet portalımızda görebilmemiz mümkün.

Yönelimli sırt deseni güvenlik seviyesini artırmakta, aquaplaning'den korumakta ve   hemen her türlü yol koşulunda iyi bir çekiş gücü sunmaktadır. Özel silisli lastik karışımı geniş ölçüdeki sıcaklıklarda yol tutuşunu iyileştirmektedir.

Uniroyal, tarihi XIX. yy'a kadar uzanan bir amerikan markasıdır. Marka günümüzde Continental şirketine bağlıdır.

Toyo Proxes T1-R (Puan ortalaması 3,9)


Toyo Proxes T1-R.

Toyo Proxes T1-R harika sürüş parametreleri ve konfor sunan, hemen her yol koşulunda kullanabileceğiniz premium sınıf bir lastiktir. Bu model yüksek motor güçlü sportif araçlar için tasarlanmıştır.

Sürücüler için ıslak zeminde iyi performans ve sessiz sürüş özellikleri önemli kavramlardır. „Kuru zeminde mükemmel, ıslak zeminde iyinin ötesinde”, “Islak zeminde su aktarımı müthiş – yüksek hızlarda giderken bile aquaplaning'e yer yok”, “Virajlardaki yol tutuşu, trenlerin raylara tutunuşu kadar sağlam” - Toyo Proxes T1-R için yapılan övgü dolu yorumlardan bazıları.

Lastik güçlü motora ve sportif karaktere sahip binek araçlar için üretilmiştir. Sırt deseninin yönelimli oluşu ıslak zeminde fren mesafesine pozitif yönde etki ederek güvenliği artırmaktadır.

Harika lastik karışımı ve üretiminde kullanılan diğer materyaller Toyo Proxes T1-R yüksek sürüş konforunun yanı sıra lastiğin hasarlara ve aşınmalara karşı olan dayanıklılığını artırmaktadır.

Lastik her türlü koşulda çok iyi performans göstermesi ve beşyüzden fazla pozitif yorum alması nedeniyle tarafımızca “Oponeo tavsiyesi” şeklinde işaretlenmiştir.

Toyo yüksek performanslı lastik üretiminde uzman olan bir markadır. Japon firmasının lastikleri mükemmel sürüş parametreleri nedeniyle motor sporlarında sıkça tercih edilmektedir.

Makaleyi yararlı buluyor musunuz? Bizi beğenin.

Teşekkürler
Yorum ekle
Kabul Ediyorum Gizlilik Politikası nowe okno
(Dikkat: Forumdaki yorumlar modere edilmektedir.)