195/60 R15 kış lastikleri kullanıcı yorumları, 2013/2014

  • Yazar: OPONEO.COM.TR
Kış lastiği seçimi kolay bir karar değildir. Bu lastiğin, her tip yolda güvenliği garanti etmesi gerekir. Ürün tarifi ve uzmanların veya başka sürücülerin düşüncesi olmadan, hangi modeli alacağınızı seçmek zordur. O yüzden, 195/60 R15 ebatlı lastiklerin klasmanını oluşturduk. Hazırladığımız listede, çeşitli boyları olan, sürücülerin en yüksek değerlendirilen lastik modelleri bulunmaktadır.
 
195/60 R15 ebatlı lastikler, Ford B-Max, Honda Civic, Mitsubishi Carisma, Opel Astra, Toyota Avensis, Corolla ve Volvo V70, S70 gibi arabalarında kullanılır.

OPONEO kullanıcılarına göre en iyi 195/60 R15 lastikleri.
Lastik Modeli Not  
1. Goodyear Ultra Grip 8 4,4 Ürün Sayfası
2. Continental ContiWinterContact TS850 4,4 Ürün Sayfası
3. Yokohama W Drive 4,3 Ürün Sayfası
4. Fulda KRISTALL MONTERO 3 4,1 Ürün Sayfası
5. Firestone Winterhawk 2 EVO 4,1 Ürün Sayfası

En iyi derecesi 5 olan, 1-5 ölçeği geçerlidir.

Goodyear UltraGrip 8.

Goodyear Ultra Grip 8 (ortalama puan 4,4)

Yorumların %43'ünde bu model en yüksek notu almıştı. Bu lastiği değerlendiren sürücülerin %95'i onu tavsiye eder.

Bu ürünün hemen hemen bütün kullanıcıları, Goodyear Ultra Grip 8 lastiğinin, kış yollarında güvenliğini garanti eden, mükemmel bir yatırım olduğunu söylemektedir. Bu lastik modeli, çok yönlü performansı sayesinde bu görüşü hak etmişti: "yola tutunması çok iyi", "yüksek hızla bile sürüş iyi", "yağmurlu havada ve kar ile kaplanmış yollarda harika", "yüksek kış koşullarında en iyi". Bu aldığı yorumlardan sadece birkaç tanesidir.
 
Bu lastiğin çok iyi performansının nedeni, yönlü sırtıdır.
 
Bu model, otomotiv dernekleri ve dergileri tarafından 12 kere test edilmiştir! Her birinde, "tavsiye edilir" olarak değerlendirilmiştir veya podyumda yer almıştır.
 
Goodyear Ultra Grip 8 lastiği, BMW seri1, Ford C-Max ve VW Caddy gibi arabaların ilk donanımı olarak monte edilir.
 
Goodyear, en yüksek sınıfa giren lastik imalatçısıdır.

Continental ContiWinterContact TS850.

Continental ContiWinterContact TS850 (ortalama puan 4,4)

Kullanıcıların %37'si bu lastiğin performansına en yüksek puan vermiştir. Yorum yapan kişilerin %95'i bu lastiği kesinlikle tavsiye eder.
 
Bu ürün hakkındaki yorumlar, onun bütün avantajlarını gösterir: "güzel sırtı ve yola süper tutunması mümkün, ayrıca sessiz", "kalite ve fiyat oranı mükemmel, ayrıca yola tutunması çok güzel!", "bu lastik inanılmaz sessiz,  yoldaki bozuklukları ve cukurları lastik üzerinde sindirir ve yola çok sağlam tutunur", "bu lastikler gerçekten yüksek güvenlik seviyesini sağlar", "bütün hava şartlarında güvenilir".

Bu lastik, 4 lastik testine girip, her birinde "tavsiye edilir" veya "özellikle tavsiye edilir" olarak değerlendirilmiştir.

Kış yollarında bu lastiğin çok iyi performansının nedeni, yönlü sırt desenidir.
 
Continental, hem  Daimler, BMW, General Motors, Audi, Ford, Porsche gibi araba imalatçıları, hem de AMG ve Brabus tuning şirketleri tarafından tavsiye edilen Alman lastik markasıdır.

Yokohama W Drive.

Yokohama W Drive (ortalama puan 4,3)

Bu ürünü kullanan sürücülerin %34'ü, bu ürüne en yüksek notu vermiştir.
 
Sürücülerin, bu lastik modeli hakkındaki yorumlar şunlar gibidir: "birkaç kere kaygan yolda yüksek performansını gördüm", "kar ve donmuş kuru asfalt üzerinde tutunması mükemmel", "frenlemesi harika", "bu lastik kar üzerinde çok başarılı", "Yokohama lastikleri diğer ürünlerden başka; hem kar üzerinde, hem de sıcak ve kuru havada performansı çok yüksek", "buz ile kaplanmış yolda ve basılmış karda mükemmel “ fizik kanunları geçersiz oluyor". Bu yorumlar, bu lastik modelinin çok yüksek performansını ve kalitesini en iyi göstergesidir.
 
Bu lastiğin çok iyi performansının nedeni, modern, yönlü sırtıdır.
 
Bu ürün, üç ADAC testine girip, her birinde "tavsiye edilir" olarak değerlendirilmiştir.
 
Yokohama, en yüksek sınıfa giren lastik imalatçısıdır.

Fulda KRISTALL MONTERO 3.

Fulda KRISTALL MONTERO 3 (ortalama puan 4,1)

Fulda Kristall Montero 3, bu klasmandaki en fazla yorum alan lastiktir. Sürücülerin %25'i ona en yüksek notu vermiştir.
 
Bu lastik modelinin, çok cazip fiyatı olan yüksek kaliteli bir ürün olması sürücüler tarafından en fazla takdir edilir. Onun özellikleri şunlardır: "bu lastiklerin güvenlik seviyesi yüksek, üretilirken kullanılan lastik karışımı iyi, sürüş sorunsuz", "sınıfının en iyi lastiklerden biri", "hem kuru, hem ıslak yolda kusursuz", "yola iyi tutunur, kar ve kardan sonraki balçıkta zorluk çekmez".
 
Bu lastiğin yüksek performansının nedeni, gelişmiş, yönlü sırt desenidir.
 
Bu ürün, dört kere lastik testine girmiştir. ADAC testlerinde her seferinde "tavsiye edilir" veya "özellikle tavsiye edilir" olarak değerlendirilmiştir. "Motor" dergisinin testinde en düşük yuvarlama direnci gibi parametrelerinden dolayı ikinci derece almıştır.
 
Fulda, Amerikan karteli olan Goodyear şirketinin kapsamına giren, Alman lastik imalatçısıdır.

Firestone Winterhawk 2 EVO.

Firestone Winterhawk 2 EVO (ortalama puan 4,1)

Firestone Winterhawk 2 EVO, kullanıcıların %20'si tarafından çok iyi değerlendirilmiştir. Onu yorumlayan sürücülerin %94'ü onu arkadaşlarına kesinlikle tavsiye ederdi. 
 
Sürücülere göre, bu lastik modelinin özellikleri şunlardır: "çok sessiz lastik, kar ve kardan sonraki balçıkta performansı çok iyi", "bol karda kalkmak sorun değil", "aquaplaning tehlikesine çok dayanıklı“, "sürüş kusursuz", "harika bir lastik, üstelik yola çok iyi tutunur ve kaliteli", "bu lastikler, yol koşullarının çoğunda çok başarılı".
 
Bu lastiğin, sürücüleri memnun eden performansının nedenlerinden en önemlisi, yönlü sırtıdır.

Bu ürün, 3 lastik testine girip, her birinde "tavsiye edilir" olarak değerlendirilmiştir. 2010 yılında ADAC onu "kar üzerinde en başarılı lastiklerden biri" olarak nitelendirmiştir.
 
Firestone, Japon karteli olan Bridgestone kartelinin kapsamına giren, orta sınıf lastik imalatçısıdır.
Makaleyi yararlı buluyor musunuz? Bizi beğenin.

Teşekkürler
Yorum ekle
Kabul Ediyorum Gizlilik Politikası nowe okno
(Dikkat: Forumdaki yorumlar modere edilmektedir.)