2013 ADAC Yaz lastikleri testleri

  • Yazar: OPONEO.COM.TR

Bu test, ADAC ve bazı otomobil dergileri tarafından yürütülen bir yaz lastiği testidir. En iyi performans gösteren yaz lastikleri modellerine göz atın.

2013 ADAC yaz lastikleri testleri:

Diğer 2013 yaz lastikleri testleri:

ADAC yol yardımı araç asistanı (photo pl.wikipedia.org / Samobrac, lic CC-BY -SA 3.0)


ADAC nedir?

ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club e.V.) 17 milyondan fazla üye kitlesine sahip bir alman otomobil derneğidir. En büyük motosikletçi derneği olmasının yanı sıra, ayrıca amerikan AAA’ dan sonra dünyanın ikinci en büyük otomobil klübüdür. Bu sene 110. yıldönümünü kutlayacak olan ADAC, 1903 yılında Stuttgart şehrinde kurulmuştur. Allgemeiner Deutscher Automobil-Club ismini ise 1911 yılından itibaren kullanmaktadır. Dernek, bu tarihten önce "Deutsche Motorradfahrer-Vereinigung" ismiyle anılmakta idi.

ADAC bunların dışında farklı fonksiyonlar da içermektedir. Araba dergileri, haritalar ve yol atlasları gibi baskıları da bulunmaktadır. Aynı zamanda geniş yol yardımı desteği de sunmaktadır. ADAC araçları, evrensel tanı bilgisayarları ile, sürücüler ihtiyaç duyduğunda onlara iletilen oldukça geniş yol yardım sistemleriyle birer mobil atölye gibidirler. ADAC yol yardımı, yapılan yardım çağrılarında 84% oranında tamir performansı göstermektedir.

ADAC yeni araçlar için güvenlik testleri de uygulamaktadır. Bu organizasyon tünellerden feribotlara kadar çok geniş yelpazede testler yapmaktadır. Motor sigortası, klasik araç rallileri, otomotiv ve spor yarışları da organize etmektedir. Aynı zamanda güvenli sürüş kampanyaları yürütüp, yol ekolojisi prensipleri düzenleyen ADAC, lastik testleri konusunda da oldukça prestij sahibi ve güvenilir bir kuruluştur.
Makaleyi yararlı buluyor musunuz? Bizi beğenin.

Teşekkürler
Yorum ekle
Kabul Ediyorum Gizlilik Politikası nowe okno
(Dikkat: Forumdaki yorumlar modere edilmektedir.)