2014 ADAC yaz lastiği testleri

  • Yazar: OPONEO.COM.TR
2014 yılı Mart ayı başında ADAC yaz lastiği testleri yapılacaktır.
Bu arada 2013 yılı ADAC yaz lastiği testlerine aşağıdaki linklerden ulaşarak inceleyebilirsiniz :

En iyi yaz lastikleri sürüş konforu ve güvenliği sağlamalıdır.

ADAC Derneği nedir?


ADAC 17 milyondan fazla üyesi olan bir Alman otomobil kulübüdür. Dünyada Amerikan Motosiklet derneği olan AAA örgütünden sonra ikinci sırada yer almaktadır. Bu yıl ADAC kuruluşunun 110’uncu  yıldönümünü kutluyor ( 1903 yılında Stutgartta kuruldu ). ADAC ismi ( Genel Alman Otomobil Kulübü ) 1911 yılından beri kullanımda olmuştur. İlk yıllarda örgüt "Deutsche Motorradfahrer-Vereinigung" olarak biliniyordu.

ADAC birçok alanda faaliyet göstermektedir. Faaliyetleri arasında otomobil dergileri, haritalar ve atlaslar ve aynı zamanda geniş bir yol yardım ağına sahiptir. ADAC tırları mobil atölyelerdir yani araç gereç ve ölçüm alertleri ile donatılmış,bilgisayar ekipmanı dahil ve acil yardım için etkili bir ekipmana sahiptir. ADAC yol yardım hizmeti tüm vakaların % 84’e kadarını çözüme kavuşturarak yüksek arıza tamir başarı oranına sahiptir.


ADAC faaliyetleri arasında bir diğer önemli yere sahip olan güvenilir ve güvenlik için yeni araçları test etmektedir. Ayrıca araç kasko hizmeti ve spor organizasyonları ve motor etkinlikleri düzenlemektedir ( eski model araba rallileri gibi ). ADAC aynı zamanda güvenli sürüş ve çevre dostu yol kullanımı vb. kapsayan seçimlere ilişkin eğitim kampanyalarında çalışır. ADAC testleri kendi türünün en prestijli ve güvenilir lastik testleri arasında olduğu kabul edilir.

Makaleyi yararlı buluyor musunuz? Bizi beğenin.

Teşekkürler
Yorum ekle
Kabul Ediyorum Gizlilik Politikası nowe okno
(Dikkat: Forumdaki yorumlar modere edilmektedir.)