205/60 R16 ebatında,kullanıcı yorumlarına göre 2014 yazlık lastik testleri

  • Yazar: OPONEO.COM.TR
İnternet sitemizde bulunan 70 bini aşkın lastik yorumu size model seçiminde ve modelleri birbirleri ile karşılaştırma yapmanızda yardımcı olacaktır. Bu geniş veritabanımızdan faydalanarak dilediğiniz markanın artı ve eksi yönlerini öğrenebilir, onların hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca 205/60 R16 ebatlarındaki modellerden birini özellikle tavsiye etmek üzere seçmiş bulunmaktayız.

205/60 R16 ebatlarını kullanan araçlardan bazıları: Audi A4, A6, BMW Seria 3, Chevrolet Cruze, Hyundai i40, Mazda 6, Mercedes Klasa E, Nissan Primera, Opel Astra, Peugeot 407, Renault Grand Scenic, Toyota Avensis, Volvo V40.

OPONEO kullanıcılarına göre en iyi 205/60 R16 yaz lastikleri
Lastik Modeli Not  
1. Goodyear Efficientgrip Performance 4,4 Ürün Sayfası
2. Continental ContiPremiumContact 5 4,3 Ürün Sayfası
3. Bridgestone Ecopia EP150 4,2 Ürün Sayfası
4. Pirelli P7 Cinturato 4,1 Ürün Sayfası
5. Nokian H  4 Ürün Sayfası

*Veriler 2013 Aralık ayına kadardır.

En iyi derecesi 5 olan, 1-5 ölçeği geçerlidir.

Goodyear Efficientgrip Performance (Puan ortalaması 4,4)


Goodyear Efficientgrip Performance.

Goodyear Efficientgrip Performance kullanıcılarımızın 96%'lık bir kesimi tarafından tavsiye edilen bir premium sınıf lastiktir. Lastik özellikle orta ve lüks sınıftaki araçlara hitap etmek üzere tasarlanmıştır. 

Sürücülerin özellikle övgüyle bahsettikleri özellikler arasında lastiğin çok iyi yol tutuş performansı ve kısa fren mesafesine sahip oluşu gelmektedir. Yorum yapan kişiler ayrıca lastiğin dönme direncinin azaltılması sayesinde elde edilen yakıt tasarrufu özelliğinin de altını çizmektedirler. 

Model sezonluk test uzmanlarının da takdirini kazanmıştır. 2013 yılında lastik hakkında ADAC, „Auto Bild” ve „Auto Motor und Sport” tarafından övgülerle bahsedilmiştir.

Asimetrik sırt deseni su aktarımını ve kuru zeminlerde viraj performansını  iyileştirmektedir.

Goodyear Efficientgrip Performance MG3'lerde orijinal ekipman olarak kullanılmıştır.

Goodyear dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biridir ve Dębica, Dunlop, Fulda ve Sava gibi markaların da sahibidir.

Continental ContiPremiumContact 5 (Puan ortalaması 4,3)


Continental ContiPremiumContact 5.

Continental ContiPremiumContact 5 harika bir konfor ve performans sunan, premium sınıfa ait çok yönlü bir lastiktir. 

Kullanıcılarımız yorumlarında lastiğin düşük gürültü seviyesinin ve lastiğin ıslak zemin  performansının altını çizmişlerdir. Continental ContiPremiumContact 5 ayrıca iklim koşullarından bağımsız bir şekilde fren mesafesi kısa olan bir lastiktir.

Lastik bir çok teste tabi tutulmuştur. 205/55 R16 ebatlarında ACE/GTÜ testinde (2012 yılında) birinciliği elde etmiş, 215/55 R16 V ebatlarındaki „Auto Zeitung” testinde üçüncülüğü, 185/60 R15 H ebatları ADAC testinde ise (her iki test de 2013 yılında yapılmıştır) ikinciliği elde etmiştir. 

Ayrılmış iki kısımdan oluşan asimetrik sırt deseni ıslak zeminde yol güvenliğinin yanı sıra kuru zeminde de performansa odaklıdır.

Continental lastikleri Audi, BMW, Ford, Porsche vs. gibi araçlarda orijinal ekipman olarak kullanılmaktadır 

Continental 1871 yılından beri lastik piyasasında olan bir alman markasıdır.

Bridgestone Ecopia EP150 (Puan ortalaması 4,2)


Bridgestone Ecopia EP150.

Bridgestone Ecopia EP150 en modern üretim teknolojilerinin kullanılması sayesinde her koşulda maksimum performans sağlayabilen bir premium sınıf lastiğidir. Model özellikle kompakt ve orta sınıf binek araçlarda kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. 

Sitemiz kullanıcıları yorumlarında özellikle lastiğin kısa fren mesafesi ve uzun ömürlü oluşunun altını çizmektedirler. Sürücüler ayrıca iyi yol tutuşu ve lastiğin sağladığı yüksek konfordan da memnuniyetlerini dile getirmektedirler. Sık sık karşılaştığımız yorumlardan bir diğeri de lastiğin mükemmel fiyat – kalite oranıdır. 

Düşük dönme direnci sayesinde Bridgestone Ecopia EP150 daha az yakıt tüketmektedir ve bunun sonucunda daha ekolojik bir lastik ortaya çıkmaktadır.

Lastiğin simetrik sırt deseni çok yönlü bir performans sağlamakta, her türlü zeminde güvenli yolculuklar sunmaktadır.

Bridgestone dünyanın lider lastik üreticilerinden biridir. 2007-2010 yılları arasında japon firma Formula 1'in tek lastik sağlayıcısı olmuştur.

Pirelli P7 Cinturato (Puan ortalaması 4,1)


Pirelli P7 Cinturato.

Pirelli P7 Cinturato sitemiz kullanıcılarının yaklaşık  90%'ı tarafından tavsiye edilen, çok yönlü bir premium sınıf lastiğidir.

Sürücüler özellikle lastiğin düşük aşınma göstermesi ve binlerce kilometreden sonra dahi en ufak kullanım izi oluştumamasından övgüyle bahsetmektedirler. Yorum yapanların altını çizdiği bir diğer konuysa değişken iklim koşullarında bile lastiğin özelliklerinden ödün vermemesi, diğer modellere nazaran daha kısa fren mesafesine sahip oluşudur.

Asimetrik sırt deseni uygulanması sayesinde Pirelli P7 Cinturato kuru zeminlerde olduğu kadar ıslak zeminlerde de yüksek performans sunabilmektedir. Uyugun dizaynı sayesinde basıncın her yere eşit olarak dağıtılmış olması lastiğin dönme direncinin azalmasına yardımcı olmuştur.
Lastiğin fabrika çıkışlı olarak monte edildiği araçlar Alfa Romeo Giulietta, Audi A6, A5, A4, A3, BMW seri 6, 5, 4, 3, 2, 1, X3, X1, MINI COUNTRYMAN, Citroen C4, Ford Fiesta, Mercedes Klasa B, C, S, E, SLK, CLS, Volvo S60, V40, VW Scirocco, Golf'tür. 

2012 yılında lastik prestijli ADAC derneği testini "tavsiye edilen" notunu alarak tamamlamıştır. 

Pirelli yüksek kalitede lastik üretimi yapan bir italyan markasıdır. Harkia sürüş parametrelerine ek olarak Pirelli lastikleri ayrıca estetik dış görünüşüyle de sürücüleri memnun etmektedir.

Nokian H (Puan ortalaması 4)


Nokian H.

Nokian H her türlü koşulda yüksek konfora ve yol güvenliğine önem veren sürücüler için tasarlanmış, premium sınıfa ait bir lastiktir. Model özellikle kompakt ve orta sınıf binek araçlara hitap etmektedir. 

Model için yorum yapanlar özellikle aracın viraj performansında iyileşme olduğuna, ıslak zeminlerde mükemmel bir yol tutuşu ve kısa fren mesafesi özelliklerine dikkat çekmektedirler.

Kullanıcılar aynı zamanda Nokian H'nin uzun ömürlü oluşu ve gürültü seviyesinin düşüklüğünden de memnuniyetlerini dile getirmektedirler.

İç ve dış kısımdan oluşan modern, asimetrik sırt deseni lastiğin su aktarımını muazzam bir şekilde yerine getirmektedir.

2010 yılında Nokian H ADAC derneğinin testinin kazananı olmuştur. Aynı yıl lastik „Auto Bild” dergisi ve Stiftung Warentest testlerinden de “iyi” notuyla ayrılmıştır. Bir yıl sonrasında „Gute Fahrt” testinden yine aynı notu almıştır. 2012 yılında model „Auto Zeitung” testinin kazananı olmuştur. 

Nokian Tyres Finlandiya'nın bağımsız bir lastik üreticisidir. Firmanın ürünleri değişken ve zorlu şartlar göz önüne alınarak tasarlanmakta, bu sayede modelleri ülkemiz şartlarına harika bir şekilde uyum sağlayabilmektedirler. Yine bu modeli “Oponeo tavsiyesi” olarak işaretlememizin nedeni de budur.
Makaleyi yararlı buluyor musunuz? Bizi beğenin.

Teşekkürler
Yorum ekle
Kabul Ediyorum Gizlilik Politikası nowe okno
(Dikkat: Forumdaki yorumlar modere edilmektedir.)