205/60 R16 kış lastikleri kullanıcı yorumları, 2013/2014

  • Yazar: OPONEO.COM.TR
Aşağıdaki klasman 205/60 R16 ebadındaki kış lastikleri hakkında sürücülerin yapmış olduğu yorumlara dayalı olarak düzenlenmiştir. Şimdi Oponeo veritabanında 70 binden fazla görüş bulunmaktadır. İşbu sıralama kendinize en uygun ve denenmiş kış lastiğini seçmekte yardımcı olacaktır.
 
205/60 R16 boyutu olan lastikler: Audi A4, A6, BMW Seria 3, Chevrolet Cruze, Hyundai i40, Mazda 6, Mercedes Klasa E, Nissan Primera, Opel Astra, Peugeot 407, Renault Grand Scenic, Toyota Avensis, Volvo V40 gibi arabalarda kullanılır.

OPONEO kullanıcılarına göre en iyi 205/60 R16 kış lastikleri
Lastik Modeli Not  
1. Goodyear Ultra Grip 8 4,4 Ürün Sayfası
2. Dunlop SP Winter Sport 4D 4,3 Ürün sayfası
3. Nokian WR D3 4,3 Ürün Sayfası
4. Bridgestone Blizzak LM32 4,3 Ürün Sayfası
5. Continental ContiWinterContact TS830 P 4,2 Ürün Sayfası

En iyi derecesi 5 olan, 1-5 ölçeği geçerlidir.

Goodyear Ultra Grip 8.

Goodyear Ultra Grip 8 (ortalama puan 4,4)

Kullanıcıların %40'ı bu lastiğe "beş" notunu vermiştir. Bu lastik, sürücülerin %95'i tarafından tavsiye edilir.
 
Goodyear Ultra Grip 8 lastiği sürücülere göre kentsel, kırsal ve aynı zamanda dağlık yollarda çok başarılıdır. Kullanım yerine ve koşullarına bağlı olmadan lastik her zaman sürücülerin kesin, öngörülebilir ve en önemlisi güvenli sürüşünü sağlamaktadır: "kar ve buz üzerinde iyi performans", "eğer birisi araçta frene bastıktan sonra arabanın fren yapacağından emin olmak isterse, hokey diski gibi kaymak istemezse bu lastikler tam onun için tasarlanmıştır".

Lastiğin performansı, sırtındaki asimetrik kanallardan suyu, çamuru ve karı boşaltan ve yol tutuşunu garanti eden yenilikçi yönlü sırtı sayesinde gerçekleşir.

Bu lastik modeli 12 kez lastik testlerine katılmıştır (8 tanesinde podyumda bulunmuştur).

Goodyear Ultra Grip 8 lastiği, 1 seri BMW, Ford C-Max, VW Caddy gibi arabalar ile ekipman kapsamındadır.
 
Goodyear birinci sınıf Amerikan lastik üreticisidir.

Dunlop SP Winter Sport 4D.

Dunlop SP Winter Sport 4D (ortalama puan 4,3)

Dunlop Sp Winter Sport 4D hakkında yorum bırakan kullanıcıların %40'ı bu lastiğe "beş" notu vermiştir. Ayrıca kullanıcıların %93'ü bu lastikleri kesinlikle kendi arkadaşlarına tavsiye etmektedir.

Ürün hakkındaki değerlendirmelerden bazıları şunlardır: "lastiklerin olanakları beni şaşırttı", "lastik yüksek hızda karayolu üzerinde iyi bir performans sergiliyor", "karda yüksek derecede güven ve öngörülebirlik veriyor", "yüksek hızda kar sonrasındaki balçık sorunu oluşmamaktadır".

Bu lastiğin çok iyi performansını sağlayan faktör, modern yönlü sırtıdır. Kış lastik üreticileri bu sırt desenini sebepsiz seçmez.

Lastik, 2011 yılında piyasaya çıkıp 18 lastik testlerinde katılmıştır. Her birinde yüksek dereceler almıştır (1'incilikten 4'üncülüğe kadar).
E ve S sınıfı Mercedes, Audi A3, BMW Seri 3, X1 gibi araçlarda temel ekipman olarak kullanılır.
 
Dunlop premium sınıfı lastiklerin imalatı ile uğraşmaktadır. Bu marka Amerikan Goodyear karteline aittir.

Nokian WR D3.

Nokian WR D3 (ortalama puan 4,3)

Bugüne kadar, Nokian WR D3 lastiğini kullanıcıların %35’i 5 olarak değerlendirmiştir. Sürücülerin %96'sı kesinlikle arkadaşlarına bu lastiği tavsiye eder.

Sürücüler lastiklerin çok yönlülüğünü dikkat ederler: "Hemen hemen her ortamda yola tutuşu sağlar". Aynı zamanda bu modelin özel performansını överler: "Yolda sürüş çok iyi, kardan sonraki balçıkta hareket etme süper, frenleme mesafesi iyi", "lastikler sayesinde yoğun karda sürüş harikadır, asfalt üzerinde sürerken son derece sessizler", "derin kardan kalkmak ya da park yerindeki kar yığınından geçmek sorunsuzdur".

Lastiğin çok iyi performansı, keskin, yönlü sırt deseni sayesinde sağlanır.

Latik testleri, sürücülerin yüksek değerlendirmesini teyit eder. Şimdiye kadar lastik 9 teste katılıp 7 testte podyumdaki yerini almıştır.
 
Nokian, kış lastikleri konusunda uzmanlaşmış, birinci sınıf bir Fin üreticisidir.

Bridgestone Blizzak LM32.

Bridgestone Blizzak LM32 (ortalama puan 4,3)

Bu lastik için yorum yapan sürücülerin %30'u ona çok iyi not vermiştir.

Sürücüler hangi özelliklerini över? Herşeyden önce, lastiğin kış mevsiminin sert koşulları için hazırlanmasını. Lastik özellikle "karlı, mahalle ve sokaklarda, park yerinde ve çamurlu yollarda" harikadır. Kuru zeminlerde davranışı "mükemmel" olarak değerlendirilmiştir. Işıklı sinyalizasyondan hareket etme ise sorunsuzdur. Lastiğin değerlendirmeleri okumaya değer, böylece avantajlarından bazılarını göreceksinizdir.
 
Üretici bu kadar yüksek performanslı lastik yaratmayı nasıl başarmıştır? Bridgestone Blizzak LM32 bir çok teknolojinin meyvesidir, ancak en önemlisi lastiğin gelişmiş, yönlü sırtıdır.

2011 yılından bu yana "Auto Bild" dergisi tarafından üç kez test edilmiştir. İki kere 2. sırada , bir kere ise 3. sırada yer almıştır.

Bridgestrone premium sınıfı lastik üreten bir Japon kartelidir.

Continental ContiWinterContact TS830 P.

Continental ContiWinterContact TS830 P (ortalama puan 4,2)

Bu lastik hakkında yorum yapan sürücülerin %94'ü arkadaşlarına bu lastiği kesinlikle tavsiye eder.
 
Continental ContiWinterContact TS830 P, hem kuru ve ıslak zeminde başarılı olması, hem de tipik kış koşullarındaki parametreleri sayesinde iyi not almıştır: "sıkıştırılmış, ıslak ve taze karda çok başarılıdır, virajlarda stabildir", "bir kere kar yığınına girdim ve sorunsuz çıkabildim". Sürücüler çok yönlü olduğunu över: "yollarda çok iyi davranır", "her zeminde iyi frenlemesi vardır".

Her yüzeye mükemmel uyum sağlaması modern, asimetrik sırt deseninden kaynaklanmaktadır.

Continental ContiWinterContact TS830 P 11, birçok lastik testine katılmıştır. Her seferinde 1'den 4'e kadar sırada yer almış ya da "tavsiye edilir" diye bir not almıştır.

Continental Alman kartelli, premium sınıfı lastik üreticisidir. Bu markayi tavsiye edenlerin arasında: Daimler, BMW, General Motors, Audi, Ford, Porsche ve AMG ile Brabus tuning şirketleri vardır.
Makaleyi yararlı buluyor musunuz? Bizi beğenin.

Teşekkürler
Yorum ekle
Kabul Ediyorum Gizlilik Politikası nowe okno
(Dikkat: Forumdaki yorumlar modere edilmektedir.)