215/45 R17 ebatında,kullanıcı yorumlarına göre 2014 yazlık lastik testleri

  • Yazar: OPONEO.COM.TR
Portalımızda barındırdığımız 70 bini aşkın lastik yorumu sayesinde sürüş tarzınıza ve aracınıza uygun olan lastik seçimi artık daha kolay. Bu lastik yorumu veritabanını kullanarak modeller arasında karşılaştırma yapabilir, sizin için optimum olan lastik modelini kolayca seçebilirsiniz. Aşağıdaki sıralamada tarafımızca özellikle tavsiye edilen lastik modelini de bulabileceksiniz.

215/45 R17 ebatlarındaki lastiklerin genellikle monte edildiği araçlar: BMW M3, Fiat Grande Punto, Ford Focus, Honda Accord, Hyundai Veloster, Lexus IS, Mazda 6, Mercedes CLK, Opel Corsa, Renault Clio, Subaru Impreza.

OPONEO kullanıcılarına göre en iyi 215/45 R17 yaz lastikleri
Lastik Modeli Not  
1. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 4,4 Ürün Sayfası
2. Nokian ZG2  4,3 Ürün Sayfası
3. Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 4,3 Ürün Sayfası
4. Dunlop SP SportMaxx RT 4,1 Ürün Sayfası
5. Pirelli P Zero Nero 3,8 Ürün Sayfası

*Veriler 2013 Aralık ayına kadardır.

En iyi derecesi 5 olan, 1-5 ölçeği geçerlidir.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 (Puan ortalaması 4,4)


Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 yüksek motor güçlü sportif araçlara göre tasarlanmış premium sınıf bir lastiktir.

Sürücüler yorumlarında lastiğin ıslak zeminlerdeki performansına ve her türlü koşulda sağladığı kısa fren mesafesine dikkat etmişlerdir. „Yoğun yağmur yağışlarında lastiklerin yol tutuşu olağanüstü, araç adeta tren rayında gidiyor gibi” – bu yorum Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2'nin yol tutuşu ve çekiş gücü performansından övgü ile bahseden kullanıcılarımızdan birine aittir.

Asimetrik sırt deseni su aktarımını etkin bir şekilde yerine getirerek yolculukların daha güvenli ve konforlu olmasını sağlar. Lastiğin karışımında kullanılan yüksek kaliteli materyaller sayesinde yol tutuşu çok daha iyileştirilmiş ve fren mesafesi daha da kısaltılmıştır.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2'nin orijinal ekipman olarak kullanıldığı bazı araçlar: Ford Focus ST, Porsche 911, Boxster, Mercedes-Benz coupe CLS, klasy B, S, CLA, BMW Serii 1, Audi Q3, Renault Clio RS. 

2013 yılında lastik ADAC testinde ikinci sırayı elde etmiştir (aldığı not “iyi”). 

Goodyear lastik üretim alanında lider firmalardan biridir. Firmaya ait olan diğer markalar: Fulda, Sava, Dębica ve Dunlop.

Nokian ZG2 (Puan ortalaması 4,3)


Nokian ZG2.

Nokian ZG2 yüksek hızlarda giderken bile lastiklerinin sessiz ve güvenli olmasını arzu eden sürücüler için tasarlanmış premium sınıfa ait bir lastiktir. 

„Virajlarda yol tutuşu çok iyi, ani manevralarda bile yol tutuşundan ödün vermiyor”, „su aktarımı iyi, sessiz lastikler”, „aşınmaları için uzun süre gerekiyor” – bunlar lastiklerden memnun olan kişilerin yaptıkarı yorumlardan birkaçıdır. Kullanıcılar yorumlarında lastiğin yüksek konforlu ve mükemmel bir fiyat – kalite oranına sahip oluşunun da altını çizmektedirler. Bu mükemmel parametreler sayesinde lastiği “Oponeo tavsiyesi” olarak işaretlemiş bulunmaktayız. 

Nokian ZG2 ekstrem hızlara çıkabilen sportif tarzdaki araçlar düşünülerek tasarlanmıştır. Modelde kullanılan devrim niteliğindeki sırt deseni sayesinde lastik performansı sınırları zorlamaktayken güvenlikten de ödün vermemektedir.

Asimetrik sırt deseni su aktarımını hızlıca yerine getirmektedir. Ana oluklar tarafından su temizliğinin etkin bir şekilde yerine getirilmesi sayesinde ıslak zeminlerde yol  tutuşu geliştirilmiştir. Basınç dengesinin optimum şekilde ayarlanması sayesinde lastiğin ömrü uzatılmış ve aşınması daha dengeli bir hale getirilmiştir.

Nokian avrupanın değişken ve zorlu iklim koşulları için lastik üretiminde uzmanlaşmış, bağımsız bir finlandiya markasıdır.

Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 (Puan ortalaması 4,3)


Bridgestone Potenza Adrenalin RE00.

Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 yüksek performans gösteren sportif araçlar için üretilen bir premium sınıf lastiğidir.

„Ekstrem durumlarda fren mesafesi olağanüstü bir şekilde kısaldı”, „lastik bu fiyata oldukça yüksek kalitede – her türlü iklim koşulunda ve durumlarda iş görüyor”, „süper lastikler, bu fiyat için fazla iyiler, şu ana kadar yaklaşık olarak 10 000 km yaptım (bir sezonda) ve çok memnunum – gürültü seviyesi düşük ve virajlarda, ıslak veya kuru zeminlerde oldukça stabil lastikler”.

Sitemiz kullanıcılarının 90%'ından fazlası Bridgestone Potenza Adrenalin RE002'yi tanıdıklarına tavsiye ettiğini belirtmekte, bu nedenle yapılan böylesine çok olumlu yorumlar anlam kazanmaktadır. Lastik günlük kullanımlarda sportif performans sunmakta, her türlü yol koşulunda kullanıcıları tatmin etmektedir.

İç ve dış kısımdan oluşan asimetrik sırt deseni sayesinde daha iyi, eşsiz bir performans elde edilinmiştir. Özel kenarları, geniş kaburga yapısı ve dalgalı merkezi kaburga sistemi sayesinde sportif manevra kaabiliyeti ve yol tutuş özelliklerinin geliştirilmesi mümkün olmuştur.

Bridgestone'un sahip olduğu diğer markalar Firestone, Dayton, Road King'dir.

Dunlop SP SportMaxx RT (Puan ortalaması 4,1)


Dunlop SP SportMaxx RT.

Dunlop SP SportMaxx RT en yüksek seviyede kalite ve performans sunan premium sınıf bir lastiktir.

„Harika kuru ve ıslak zemin performansı gösteriyor”, „su aktarımı olağanüstü, yol tutuşu da aynı şekilde araç adeta yapışıyor” „lastik vaatlerini bir bir yerine getiriyor: sürüş konforu, sessizlik, ve en önemlisi ıslak zeminde yol tutuşu süper” – bunlar Dunlop SP SportMaxx RT hakkında yapılmış olan yorumlardan sadece birkaçı. Sürücüler özellikle lastiğin düşük gürültü seviyesi ve yakıt tasarrufu özelliklerinden övgü ile bahsetmektedirler.

2013 yılında ADAC testinde Dunlop SP SportMaxx RT “iyi” notunu almıştır (3. sırada).

Asimetrik sırt deseni ıslak zeminlerde yüksek seviyede yol güvenliği, agresif sürüşlerde bile benzersiz bir stabilite performansı sağlamaktadır. Lastik sportif araçlar ve limuzinler gibi yüksek motor hacimli araçlar ile mükemmel derecede uyum sağlamaktadır. Dunlop SP SportMaxx RT'de uygulanan kanal sistemi su aktarımını hızlı bir şekilde gerçekleştirerek aquaplaningden korumaktadır.

Dunlop dünyanın en tanınmış lastik markalarından biridir. Günümüzde firma Goodyear şirket grubuna aittir

Pirelli P Zero Nero (Puan ortalaması 3,8)


Pirelli P Zero Nero.

Pirelli P Zero Nero ekstrem hızlara ulaşabilen en üst düzey araçlar için tasarlanmış bir premium sınıf lastiğidir.

Sürücüler yorumlarında bu lastiğin özellikle her türlü zeminde yüksek konfor ve güvenlik sağlamasının altını çizmektedirler. Lastik ıslak ve kuru zeminlerde kısa bir fren mesafesi sağlamasının yanı sıra yol tutuşu da oldukça ileri seviyededir.

„Hızlı ve agresif sürüşten hoşlanan sürücüler için mükemmel ötesi bir lastik. Araba yola öyle sıkı tutunuyor ki sürücünün komutları dışında hiç bir güç arabanın yolundan sapmasına neden olamıyor. Yolların kuru veya ıslak olması da bu lastikler için pek bir anlam ifade etmiyor”.

Pirelli P Zero Nero'nun orijinal ekipman olarak kullanıldığı bazı araba markaları: Alfa Romeo, Audi, Ford, Jaguar, Lancia, Mercedes-Benz, Peugeot ve Seat.

Özel bir kauçuk karışımı kullanılarak üretilmiş olan asimetrik sırt deseni yüksek basınçlara karşı dayanıklılık ve viraj alımlarında ileri derecede stabilite sağlamaktadır. Özel yüzey tasarımına sahip olan lastik zemin ile olan temasını devamlı korumakta, bu da onu kaymalara karşı çok iyi bir şekilde korumaktadır.

Pirelli en yüksek sınıftaki araçlar için üretmiş olduğu lastiklerle ün salmış bir firmadır.
Makaleyi yararlı buluyor musunuz? Bizi beğenin.

Teşekkürler
Yorum ekle
Kabul Ediyorum Gizlilik Politikası nowe okno
(Dikkat: Forumdaki yorumlar modere edilmektedir.)