215/55 R16 ebatında,kullanıcı yorumlarına göre 2014 yazlık lastik testleri

  • Yazar: OPONEO.COM.TR
Bu makalede sitemiz kullanıcıları tarafından en yüksek oyları almış olan lastiklerin sıralamasını bulacaksınız. 70 bini aşmış olan sürücü yorumlarımız sayesinde sizin için ideal olan yaz lastiğini seçebileceksiniz. 215/55 R16 ebatlarındaki modeller arasından bir tanesi tarafımızca özellikle tavsiye edilmektedir.

Ebatları 215/55 R16 olan lastikleri kullanan araçlar arasında: Opel Signum, Ford Mondeo, Mercedes E class W210, Citroen C4 i C5, Ford Focus, Audi A4 ve A6, VW Passat, Opel Vectra C, Peugeot 308/406/5008 ve bir çok diğer araç ta bulunmaktadır.

OPONEO kullanıcılarına göre en iyi 215/55 R16 yaz lastikleri
Lastik Modeli Not  
1. Vredestein Sportrac 5 4,6 Ürün Sayfası
2. Dunlop SP Sport Bluresponse 4,5 Ürün Sayfası
3. Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 4,3 Ürün Sayfası
4. Fulda ECOCONTROL HP 4,3 Ürün Sayfası
5. Nokian V 3,9 Ürün Sayfası

*Veriler 2013 Aralık ayına kadardır.

En iyi derecesi 5 olan, 1-5 ölçeği geçerlidir.

Vredestein Sportrac 5 (Puan ortalaması 4,6)


Vredestein Sportrac 5.

Vredestein Sportrac 5 orta ve üst sınıf binek araçlar içindir. Yol konforu ve güvenliğine önem veren herkese tavsiye edilen bir modeldir.

Lastik orta ve üst sınıf araçlarda harika iş görmektedir. 

Kullanıcılarımız Vredestein Sportrac 5'i daha çok aracını hızlı ve dinamik bir şekilde kullanan sürücülere önermektedirler. Yorumlar arasında en sık rastladıklarımız kısa fren mesafesi ve her zemin tarzında iyi yol tutuşu özellikleri olmuştur.

Lastiğe uygulanan asimetrik sırt deseni, lastiğin yüzeyini iç ve dış olmak üzere iki kısıma ayırmaktadır. Dış kısım viraj alımlarını daha kolaylaştırırken iç kısım ise su aktarımından ve ıslak zeminde güvenli sürüş sağlanmasından sorumludur.

2013 yılında model prestijli ADAC derneğinin lastik testine katılmış ve bu testi  aldığı "iyi" notuyla tamamlamıştır. 

Vredestein bağımsız bir hollanda markasıdır. Bu firmanın ürünleri eşsiz görünüşüyle beraber yüksek performans sağlamaktadırlar.

Dunlop SP Sport Bluresponse (Puan ortalaması 4,5)


Dunlop SP Sport Bluresponse.

Dunlop SP Sport Bluresponse en yüksek performans ve kaliteyi sunan bir premium sınıf yaz lastiğidir. Lastik orta ve üst sınıf binek araçlara hitaben üretilmiştir. 

Bu lastiği kullanmış olanlar özellikle onun ıslak zemindeki yol tutuşunun, dayanıklılığının ve uzun ömürlü oluşunun altını çizmektedirler. Sürücüler ayrıca fren mesafesinin kısalığına ve yolculukların daha ekonomik bir hale gelişine de dikkat etmektedirler.

Dunlop Sport Bluresponse her türlü zeminde yüksek performans veren modern bir lastik modelidir.
Modern, asimetrik sırt deseni iki kısımdan oluşmaktadır (iç ve dış kısım olmak üzere), bu sayede lastik mükemmel bir şekilde su aktarımını gerçekleştirmekte ve her türlü koşulda tam bir yol tutuşu sağlamaktadır.

2013 yılında Dunlop Sport Bluresponse aralarında „Auto Zeitung”, „Auto Motor und Sport”, „Auto Zeitung”'un da bulunduğu bir çok prestijli testi birinicilikle tamamlamıştır. Yine aynı yıl lastik yüksek prestijli ADAC testinde de üçüncülüğü elde etme başarısını yakalamıştır. 

Dunlop 120 yılı aşkın bir zamandır lastik branşının en güvenilir firmalarından biri olma ünvanını korumaktadır. Günümüzde markanın ait olduğu şirket Goodyear'dır.

Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 (Puan ortalaması 4,3)


Bridgestone Potenza Adrenalin.

Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 en yüksek konfor ve kaliteyi arzu eden sürücülere hatap etmek üzere üretilmiş olan premium sınıfa ait bir lastiktir. Bu model özellikle sportif karakterli arabalar için tasarlanmıştır. 

Kullanıcılar yorumlarında araçlarının fren mesafelerinin bu lastikler sayesinde kısaldıklarını yazmışlardır. Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 yağmurlu yollarda mükemmel bir şekilde çalışmaktadır – yüksek aquaplaning direnci sayesinde güvenlik ve konfor ileri düzeydedir.

Lastiğin özel yapısı yol tutuşunu iyileştirmekte ve hızla viraja girişlerde dahi güven vermektedir.

İç ve dış kısımlardan oluşan asimetrik sırt deseni daha iyi ve profesyonel performans sağlamaktadır.

Bridgestone lastik pazarında dünya liderlerinden biridir. 2007-2010 yılları arasında japon firma Formula 1'in tek lastik temincisi olmuştur.

Fulda ECOCONTROL HP (Puan ortalaması 4,3)


Fulda ECOCONTROL HP.
Fulda ECOCONTROL HP fiyat – kalite oranı iyi olan, yüksek performanslı ve çok yönlü bir binek araç lastiğidir.

Sürücü yorumlarında lastiğin çok iyi su aktarımının ve gösterdiği ıslak zemin performanslarının altı çizilmektedir. Yorumlarda farkedebileceğimiz üzere Fulda ECOCONTROL HP fren mesafesi oldukça kısa olan bir lastiktir.

Model aşınmalara karşı çok dayanıklıdır, dönme direncinin düşüklüğü sayesinde yakıt tasarrufuna katkıda bulunmaktadır. Bu lastiklerle yolculuklar daha hesaplı bir hale gelir.

İç ve dış olmak üzere iki ayrı kısımdan oluşan asimetrik sırt deseni su aktarımını sağlarken, ıslak veya kuru zeminde iyi bir yol tutuşu özellikleri de sağlamaktadır.

Model sürücülerin ve lastik testi uzmanlarının takdirlerini kazanmıştır („Auto Motor und Sport”, ADAC, „Auto Bild” ve ACE'nin 2013 yılı lastik testlerinde özellikle tavsiye edilmiştir, ACE 2012 testinde de yine aynı şekilde).

Fulda mükemmel fiyat – performans oranı ile kendini belli eden bir markadır. Günümüzde firmanın ait olduğu şirket Goodyear'dır.

Nokian V (Puan ortalaması 3,9)


Nokian V.

Nokian V yüksek performans ve konforlu sürüşe önem veren sürücüler için tasarlanmış olan bir premium sınıf lastiğidir. Model sportif karakterli binek araçlara hitap etmektedir. 
Kullanıcı yorumlarında lastiğin kuru ve ıslak zemin performanslarıyla dayanıklılık özelliklerinin altı çizilmektedir. Nokian V'nin ayrıca dönme direncinin düşük olması sayesinde yakıt tüketimi de azalmaktadır.

Lastiğin karışımındaki özel materyaller sayesinde özelliklerini geniş sıcaklık yelpazesinde koruyabilmektedir (10°C'den düşük sıcaklıklarda bile).

Asimetrik sırt desenini Nokian V'ye mükemmel yol tutuşu özellikleri ve aşınmalara karşı yüksek dayanıklılık sağlamaktadır.

Lastik tarafımızca da “Oponeo tavsiyesi” şeklinde işaretlenmiştir çünkü gösterdiği harika yol parametreleri ve konforu sayesinde sürücülerden maksimum puanları toplamıştır. 

2011 yılında Nokian V „Auto Motor und Sport”'un 225/45 R17 ebatları yaz lastiği testinde birinciliği elde etmiş, ADAC testinde 3. sırayı almış (notu “iyi”) ve ACE derneği testinde de 4. sırayı (tavsiye edilen lastik) almıştır. 2012 yılında lastik yine prestijli ADAC testine katılmış ve bu testi “tavsiye edilen” notu ile tamamlamıştır. 

Nokian zorlu ve değişken iklim koşulları için lastik üretimi alanında uzmanlaşmış, finlandiyalı bir firmadır.
Makaleyi yararlı buluyor musunuz? Bizi beğenin.

Teşekkürler
Yorum ekle
Kabul Ediyorum Gizlilik Politikası nowe okno
(Dikkat: Forumdaki yorumlar modere edilmektedir.)