215/55 R16 kış lastikleri kullanıcı yorumları, 2013/2014

  • Yazar: OPONEO.COM.TR
215/55R16 boyutlu kış lastiklerinin hangisini seçeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Aşağıda bu boyutta en iyi lastik listesini bulacaksınız. Bu klasman sizin gibi sürücülerin görüşlerine (70 binden fazla paylaşılan görüşlerimiz var) göre düzenlenmiştir.
 
215/55 R16 ebatlı lastikleri Opel Signum, Ford Mondeo, Mercedes E sınıfı W210 (popüler "gözlükçü" olarak adlandırılan), Citroen C4 i C5, Ford Focus, Audi A4 i A6, VW Passat, Opel Vectra C, Peugeot 308/ 406/ 5008’de kullanır.

OPONEO kullanıcılarına göre en iyi 215/55 R16 kış lastikleri
Lastik Modeli Not  
1. Nokian WR A3 4,3 Ürün Sayfası
2. Nokian WR D3 4,3 Ürün Sayfası
3. Bridgestone LM32 4,3 Ürün Sayfası
4. Dębica Frigo HP 4 Ürün Sayfası
5. Zeetex Ice-Plus S200 3,8 Ürün Sayfası

En iyi derecesi 5 olan, 1-5 ölçeği geçerlidir.

Nokian WR A3.

Nokian WR A3 (ortalama puan 4,3)

Bu sıralamada bir sonraki önerimiz Nokian WR A3'tür. Soğuk ve karlı kuzeyden gelen bu lastik şirketi (Nokian Fin markasıdır) kış koşullarına mükemmel bir şekilde uyarlanmıştır.

Bu model karda sürüş yaparken iyi bir performans sergilemektedir. Nokian WR A3 lastiklerini kullanarak kolayca dağlık alanlarda ve karlı otoyollarda gezinebilirsiniz. Lastik üzerinde manevra yapılması düzgündür, araba ise sabit kalır.

Sürücülere göre Nokian WR A3 ıslak zeminlerde çok başarılıdır (suda kaymaya karşı korumaya sahiptir). Lastik sessiz olup ilk ve son bahar sıcaklıklarında (10°C üzeri) iyi süspansiyon sağlar.

Lastiğin asimetrik sırt deseni vardır. Bu da daha geniş lastikli büyük araçlar için idealdir.

Nokian WR D3.

Nokian WR D3 (ortalama puan 4,3)

Nokian WR D3, Fin kökenli, 215/55R16 boyutuna sahip olan, tavsiye edilen bir lastiktir. Kullanıcılarımızca yukarıda sözü geçen model hem karlı hem de kuru yollarda başarılıdır.
 
Nokian WR D3 ile küçük kar yığını üstünden kolayca geçilebilir. Nokian WR D3 lastiğinin, kar sonrasındaki balçıkta çok iyi davrandığını öven yorumları pek çoktur. Bu lastikleri kullanarak zor şartlarda sürüş güvenlidir ve kayma tehlikesi yoktur.

Modelin, en çok kış lastiklerinde kullanılan yönlü sırtı vardır.

Ayrıca, lastiğin ekolojik olduğunu belirtmekte fayda vardır (daha az yuvarlanma direncine sahip olup böylece daha düşük yakıt tüketir ve aracın CO2 emisyonunda azalma görülür).

Bu lastiğin yüksek sınıfının göstergesi, dünya çapındaki otomotiv dergileri ve kuruluşları tarafından aldığı ödüllerdir.

Bridgestone LM32.

Bridgestone LM32 (ortalama puan 4,3)

Bridgestone LM32, premium sınıfına giren, daha büyük arabalar için ideal olan bir lastiktir. Lastiğin mükemmel yapımı, kar ve kardan sonraki balçık kaplı otoparklara ile sokaklara iyi tutuşunu sağlar.

Kullanıcılarımıza göre Bridgestone LM32 lastiği derin karda ve yamaçlarda hareket etmede çok başarılıdır. Ani manevralar yaparken kaymaz ve kısa frenleme mesafesini garanti eder.

Lastiklerin iyi bir performansı, modern yönlü sırtından kaynaklanmaktadır.

Basın testlerinde kazanılan ödüller, bu lastiklerin kalitesini kanıtlar.

Bridgestone markasının, bir Japon şirketi olup en büyük ve teknolojik açıdan en gelişmiş lastik üreticilerinden biri olduğu bilinmelidir.

Dębica Frigo HP.

Dębica Frigo HP (ortalama puan 4)

Debica Frigo HP kış koşullarına cevap olarak modern bir kış lastiğidir.

Bu model, kış aylarında her gün karşılaştığımız koşullarda yani kardan sonraki balçıkta, karda ve suda çok başarılıdır. Dębica Frigo HP ile hızlı bir şekilde kar yığınlarından çıkabilirsiniz ve kaymayı önlemek için acil bir durumda frenleme yapabilirsiniz.

Debica Frigo HP'nin yönlü sırt deseni vardır. Kış koşullarında bu sırt en uygundur (lastik sırtından, çok verimli olarak kar ile kardan sonraki balçığı boşaltır).

Sürücüler, kış koşullarında Debica Frigo HP lastiklerinin premium ürünler ile eşit olduğunu işaret etmektedir.

Zeetex Ice-Plus S200.

Zeetex Ice-Plus S200 (ortalama puan 3,8)

Zeetex Ice-Plus S200 lastikleri mükemmel fiyat- kalite performansına sahiptir. Gürültü yapmaz ve kaygan yollarda iyi tutuş sağlar. Birçok sürücüye göre bu modelin en büyük avantajlarından biri aşınmaya karşı son derece dayanıklı olmasıdır.

Değerlendiriciler fiyatına, göre inanılmaz derecede kalitesinin olduğunu takdir ederler. Bir sürücünün sözleriyle özetleyecek olursak, Zeetex Ice-Plus S200 "premium lastikler ile karşılaştırıldığında bile bu lastik harikadır".

Zeetex genç lastik markası olup dünya çapında hızlı bir şekilde fiyatı, kalitesi ve performansı çok iyi olduğundan sürücüler tarafından tanınmaya başlamıştır.


Makaleyi yararlı buluyor musunuz? Bizi beğenin.

Teşekkürler
Yorum ekle
Kabul Ediyorum Gizlilik Politikası nowe okno
(Dikkat: Forumdaki yorumlar modere edilmektedir.)