225/45 R17 ebatında,kullanıcı yorumlarına göre 2014 yazlık lastik testleri

  • Yazar: OPONEO.COM.TR
Bu makalede 225/45 R17 ebatlarının en iyi yaz modellerini sizin için sıraladık. Bu sıralama portalımızın kullanıcılarının verdikleri oylar ve yaptıkları yorumlar doğrultusunda oluşturulmuştur. Lastikler hakkındaki veritabanımız avrupanın ve dünyanın en büyüğü olma sıfatını taşımaktadır (70 bini aşkın yorum sayısına ulaşmış bulunmaktayız). Sıralamamızda hangi modelin tarafımızca en çok tavsiye edildiğini de bulabileceksiniz. Makaleyi okuyun ve diğer sürücülerin hangi modelleri tavsiye ettiklerini görün.

225/45 R17 ebatlarındaki lastikleri en sık barındıran araçlardan bazıları (jenerasyon, motor gücü, vs. bağlı olarak): Alfa Romeo Giulietta, GT, Spider; Audi A3, RS4, TT; BMW M3, Serie 3, Z4; Mercedes CLK, Klasa A ve C; Opel Zafira; Renault Megane; Seat Leon; Volvo C70; VW Golf, Jetta, Passat, Scirocco.

OPONEO kullanıcılarına göre en iyi 225/45 R17 yaz lastikleri
Lastik Modeli Not  
1. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 4,4 Ürün Sayfası
2. Dunlop SP SportMaxx RT 4,4 Ürün Sayfası
3. Goodyear Efficientgrip Performance 4,4 Ürün Sayfası
4. Continental ContiSportContact 5 4,0 Ürün Sayfası
5. Toyo Proxes T1 Sport 4,0 Ürün Sayfası

Veriler 2013 Aralık ayına kadardır.

En iyi derecesi 5 olan, 1-5 ölçeği geçerlidir.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 (puan ortalaması 4,4)


Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 dinamik binek araçlar için üretilen bir yaz lastiğidir. Model sportif bir sürüş tarzı sunmaktadır. 2013 yılında prestijli ADAC derneği tarafından düzenlenmiş olan testte lastik 2. sırayı (aldığı not “iyi”) almıştır. Bunun dışında 2012 yılı "Auto Bild" ve "Auto Test" testlerinde ve 2011 yılı "Auto Zeitung" testinde tavsiye edilen ünvanına sahip olmuştur. 

İnternet portalı kullanıcılarımıza göre lastik ani manevralara karşı harika tepki vermekte ve fren performansı ileri düzeydedir. Bu lastikleri kullanan araçlar ile yapılan yolculuklar yüksek sürat halinde bile oldukça emniyetlidir. Yine yorumlarda da okuyabileceğimiz üzere model yüksek seviyede konfor sunmakta, kulak yoran, rahatsız edici bir gürültüye neden olmamaktadır.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2'ye asimetrik sırt deseni uygulanmıştır (lastiğin sırt kısmını iç ve dış olmak üzere iki bölüme ayırmaktadır ve her kısmın ayrı bir görevi bulunmaktadır). Bu harika çözüm geniş ebatlara sahip olan lastiklerde mükemmel derecede çalışmaktadır.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2'nin orijinal ekipman olarak kullanıldığı araçlardan bazıları: Ford Focus ST, Porsche 911, Boxster, Mercedes-Benz class B, S, CLS, CLA, BMW serie 1, Audi Q3, Renault Clio RS. 

Lastiği üreten firma Goodyear en yeni teknolojileri kullanarak lastik üretimi yapan, otomobil lastiği branşındaki lider markalardan biridir.

Dunlop SP SportMaxx RT (puan ortalaması 4,4)


Dunlop SP SportMaxx RT.

Dunlop SP SportMaxx RT güçlü motorlara sahip binek araçlar için tasarlanmış olan modern bir yaz lastiğidir. Modelin 2013 ADAC testinde almış olduğu not “iyi”'dir (test sonucunda üçüncülüğü elde etmiştir).

Sürücülerin yorumlarında okuduğumuz üzere model mükemmel yol tutuşu özelliklerini yüksek sürüş konforu ile birleştirmektedir.

Dunlop SP SportMaxx RT lastikleri sürüş sırasında oldukça sessizlerdir, bunun önemi uzun yolculuklar sırasında daha fazla anlaşılmaktadır. Eğer lastiğin yol güvenliğinden bahsedecek olursak model ıslak zeminlerde mükemmel bir yol tutuşu sunmaktadır. Ayrıca kuru zeminde de çok iyi yol tutmaktadır.

Lastik dinamik sürüş tarzlarında harika iş gören asimetrik tarz sırt deseni barındırmaktadır.

Dunlop SP SportMaxx RT'nin orijinal ekipman olarak monte edildiği araçlardan bazıları: Mercedes-Benz A 45 AMG, Renault Clio RS 200 EDC ve Nissan Qashqai. 

Dunlop, lastik üretiminde dünya liderlerinden birisi amerikan firma Goodyear'a ait olan bir britanya markasıdır.

Goodyear Efficientgrip Performance (puan ortalaması 4,4)


Goodyear Efficientgrip Performance.

Goodyear EfficientGrip Performance her tip sürüş tarzıyla uyum sağlayan, oldukça kapsamlı bir lastiktir. Model özellikle orta sınıf ve lüks binek araçlara hitap etmek üzere tasarlanmıştır. Lastiğin piyasaya ilk çıkış tarihi olan 2013 yılından itibaren model tüm dünyadan sürücülerin takdirlerini toplamaktadır (ADAC testinde dikkatleri üzerine çekmiştir, ACE/GTU, "Auto Bild", "Auto Motor und Sport" ve "Auto Zeitung" testlerinde 4. sırayı almıştır).

Lastik kuru zeminlerde olduğu kadar ıslak zeminde de çok iyi bir yol tutuşu sağlamaktadır. Kullanıcı yorumlarının ağırlıkta olduğu konulardan biri de lastiğin sürücünün hareketlerine çok iyi tepki verdiği yönündedir. Bu sayede zorlu durumlarda emniyetli ve hızlı reaksiyon gösterilebilmektedir.

Bu lastiğin bir diğer avantajı da yüksek konfor sağlanmasını mümkün hale getiren çok iyi ayarlanmış basınç dağılımıdır. Sürücülerin bir kısmı da bu lastikleri kullanarak yakıt tasarrufu elde edildiğini de savunmaktadır.

Goodyear EfficientGrip Performance MG3'e orijinal ekipman olarak monte edilmektedir. 

Lastik barındırdığı asimetrik sırt deseni sayesinde mükemmel bir performansı yüksek konfor seviyesi ile birleştirmektedir.

Continental ContiSportContact 5 (puan ortalaması 4,0)


Continental ContiSportContact 5.

Continental ContiSportContact 5 yüksek motor gücüne sahip araçlar için dizayn edilmiş olan modern bir lastiktir. Lastik 2013 yılı alman ADAC derneğinin uyguladığı lastik testinde 1. sırayı elde etmiştir.

İnternet sitemizin kullanıcılarına göre lastik ıslak ve kuru zeminde uygun konfor seviyesi sunmaktadır. Üretiminde kullanılan modern teknoloji ve lastik karışımı materyalleri sayesinde çok yüksek performanslar elde edilinmiştir. Model yüksek sürat halinde bile sunduğu çok iyi yol tutuşu parametresi ile karakterize edilmektedir.

Yüksek konfor seviyesinin yanı sıra yol güvenliği de unutulmamıştır. Lastiğin üretiminde basınç aktarımının doğru bir şekilde projelendirilmesi sayesinde sürüş sırasında ortaya çıkan gürültü indirgenmiştir. Lastiğin bu kadar verimli olmasının asıl nedeni barındırdığı asimetrik sırt desenidir.
Continental ContiSportContact 5 her türlü zeminde mükemmel performans sunmasından ve yüksek kalitesinden dolayı tarafımızca “Oponeo tavsiyesi” olarak seçilmiştir. 

Continental lastiklerinin fabrika çıkışlı olarak monte edildiği arabalardan bazıları: Daimler, BMW, GM, Ford, Audi, Porsche vs. 

Continental ContiSportContact 5 alman üretici firmanın piyasadaki en iyi lastiklerinden sayılmaktadır. Continental lastikleri en gelişmiş teknolojiler uygulanılmak suretiyle üretilmektedirler.

Toyo Proxes T1 Sport (puan ortalaması 4,0)


Toyo Proxes T1 Sport.
Toyo Proxes T1 Sport dinamik ve agresif bir sürüşe sahip olan kişilere hitap etmektedir. Model sportif karaktere sahip olan yüksek sınıf binek araçlar içindir. Benzersiz performans ve sürüş güvenliği sağlaması adına bu lastikte çok özel uygulamalar yapılmıştır. 2013 yılında model "Auto Bild Sports Cars" dergisinin testinde “tavsiye edilen” ünvanını almıştır. 

Yapılan yorumlar lastiğin yaz sezonunda karşılaşılması muhtemel olan her türlü koşulda harika bir yol tutuşu ve çekiş gücü performansı olduğunu belirtmektedir. Bir orta sınıf lastiğine nazaran Toyo Proxes T1 Sport ayrıca bezersiz derecede konforlu ve sessiz bir lastiktir.

Model kuru ve ıslak zeminde olağanüstü yol tutuşu performansını tamamen yeni olan, asimetrik sırt desenine borçludur. Yeni teknolojilerin kullanımıyla sırt deseninin iç ve dış kısımlarına uygulananan iki farklı kauçuk karışımı, lastiğin viraj, frenleme performanslarını ve hızlı sürüşlerde stabilitesini iyileştirmektedir.

Toyo uzun yıllardan beridir motor sporlarıyla bağlantısı olan bir japon lastik üretici firmadır. Proxes T1 Sport'un Audi S ve RS gibi sportif araçlarda fabrika çıkışlı olarak kullanıldığını da belirtmekte fayda vardır.
Makaleyi yararlı buluyor musunuz? Bizi beğenin.

Teşekkürler
Yorum ekle
Kabul Ediyorum Gizlilik Politikası nowe okno
(Dikkat: Forumdaki yorumlar modere edilmektedir.)