Ucuz lastikler – En iyi modelleri

  • Yazar: OPONEO.COM.TR

Sizin için en iyi üreticilerin ve ekonomik sınıf lastiklerinin değerlendirilmelerini sunmaktayız. Bir çok  sürücü araçlarını bu tarz lastiklerin rahatlıkla karşılayabileceği koşullarda kullanmaktadırlar. Söz konusu lastiklerin özellikleri ve en popüler lastik modelleri hakkında bilgi edinmek için okuyunuz.

Genel olarak üç sınıf lastik vardır: ekonomik, orta ve yüksek. Her bir sınıftaki modeller fiyat, özellik (yol tutuşu, yuvarlanma direnci, vs.), kalite ve dayanıklık (aşınma direnci) konusunda farklıdır.

Dębica Frigo 2 – popüler ekonomik kış lastiği.

Ucuz lastikler – Kimin için?

Lastik satın almaya karar verirken birkaç şeyi dikkate almalıyız. Herşeyden önce arabamızı büyük bir şehirde mi, şehir dışı yollarda mı ya da hem şehir içinde hem de şehir dışında mı kullanıyoruz, bunlara dikkat etmeliyiz. Arabamızın gücü ve tercih ettiğimiz sürüş tarzı da önemlidir. Arabayı agresif ve dinamik bir şekilde süren ve aynı zamanda sürüş tarzına uygun olmayan, ortalama yol tutuşu olan ve yanakları sert olmayan lastikleri kullanan bir sürücünün kaza yapma riski oldukça yüksektir. Lastiğin bu gibi özellikleri arabanın virajdaki performansını etkilemektedir. Bunun gibi yanlış lastik seçimi sadece bizim için değil diğer yol kullanıcıları için de tehlikelidir.

„Ucuz lastikler” olarak adlandırılan ekonomik sınıf lastikleri,  uzun mesafeli  güzergahları takip etmeyen, sakin sürüş tarzını tercih eden ve şehir içi gibi genellikle kentsel alanlarda (özellikle kış lastikleri için geçerlidir) arabasını süren  sürücüler için tasarlanmıştır.

Soru: „Lastık sırt katmanının aşınması nedir?” Her lastiğin özellikle kendi alanında iyi performans gösterdiğini unutmayalım. Bir lastiğin her kategoride kusursuz olması mümkün değildir. Ekonomik lastikler daha eski bileşim tiplerinden üretilmektedirler ve bu sebepten dolayı bu lastiklerin yakıt tüketimine etkisi ve yıpranma süresi Premium sınıflı yüksek kaliteli ürünlerden her zaman daha kötü olacaktır.

Ucuz lastikler – En popüler markalar

Ekonomik markalar aşağıdakilerdir:

Barum,
Matador,
Dębica,
Kormoran,
Sava,
Dayton.

Ucuz lastikler – En popüler yaz modelleri

En popüler yaz lastikleri aşağıdakilerdir:

Barum Brillantis 2,
Barum Bravuris 2,
Dębica Passio 2,
Kormoran Impulser,
Kormoran Runpro B2,
Sava Intensa HP,
Sava Perfecta,
Dayton D110.

Ucuz lastikler – En popüler kış modelleri

En popüler ekonomik sınıflı kış lastik modelleri aşağıdakilerdir:

Barum Polaris 2,
Dębica Frigo 2,
Sava Eskimo HP,
Kormoran Snowpro.

Motor gücü üksek araölar için ekonomik sınıflı lastikler tavsiye edilmemektedir.

Ucuz lastikler – Asya markaları nedir?

Ekonomik lastik Asya üreticileri aşağıdakilerdir:

Minerva, Nankang, Accelera, Wanli, LingLong, GTRadial ve diğerleri.

Bunların çoğu Çin markasıdır.  Düşük fiyatlarıyla ve oldukça yüksek yıpranma dirençleri ile kendilerini belli ederler. Lastik performansları ekonomik Avrupa markalarına benzerdir.

Model örnekleri: Accelera Snow, Nankang Snow Viva, Nankang AS 1.

Birçok Asya markası Çin markası ile karıştırılmaktadır. Zeetex veya Infinity gibi firmalar Birleşik Arap Emirlikleri asıllıdır. Oradaki işletmeciler otomotiv branşının gelişimine çok yatırım yapmaktadır. Bu firmaların ürünleri batılı firmaların lisanslarına dayanılarak ve son teknoloji temel alınarak üretilmektedir. Bu sebepten dolayı kesinlikle Avrupa’ nın bütçeli markalarından kötü değildirler.

Model örnekleri: Infinity INF 059, Infinity INF 049, Zeetex HP 103.
 

Makaleyi yararlı buluyor musunuz? Bizi beğenin.

Teşekkürler
Yorum ekle
Kabul Ediyorum Gizlilik Politikası nowe okno
(Dikkat: Forumdaki yorumlar modere edilmektedir.)