Siparişinizin Durumu
Sipariş numaranızı, soyadınızı ya da TC Numaranızı yazarak sipairşinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Sipariş durumunu kontro et

Sipariş durumunu kontro et

NEDEN OPONEO?
 1. SSL Güvenli Ödeme
 2. 2 ve üstü ücretsiz kargo
 3. Yeni ve orjinal ürünler
 4. 2 000 000'dan fazla müşteri
 5. Avrupa Satış Ağı

Dębica Frigo 2 195/65 R15 91 T

Karşılaştır

Listesine
git lastik 195/65 R15

Lastik boyutu:
195/65 R15
Hız indeksi:
T = max 190 km/h
Yük indeksi:
91 = max 615 kg
Sezon:
Kışlık
Araç tipi:
Kişisel Araçlar
 • 2 ve üstü ücretsiz kargo
 • Teslimat süresi: 3-4 iş günü

Bu ürün en son
bugün 13:56 satın alındı

NEDEN OPONEO?
 1. SSL Güvenli Ödeme
 2. 2 ve üstü ücretsiz kargo
 3. Yeni ve orjinal ürünler
 4. 2 000 000'dan fazla müşteri
 5. Avrupa Satış Ağı

Kullanıcı yorumları

Genel değerlendirme: 3,6 Genel değerlendirme: Genel değerlendirme bireysel performans ağırlıklı ortalama değil aritmetik ortalamasıdır. Toplam değerlendirmede bazı lastiklerde küçük etkilenmeler olmuştur. 3500 yorum

ortalama
 • Kullanım maliyetleri: Lastiklerin araç işletme maliyetine etkisi 111600 3,6
 • Konfor: Lastiklerin sürüş konforuna etkisi 111600 3,6
 • Yol nitelikleri: Lastiklerin sürüş kolaylığına etkisi 111700 3,7

3500 Müşterimizin değerlendirmesi

 • 5 321 Kişi
 • 4 1176 Kişi
 • 3 1896 Kişi
 • 2 91 Kişi
 • 1 16 Kişi

83% Kullanıcıların tavsiye ettiği lastik

83%

Lastikler hakkındaki bilgiler 5263 gündür. toplanmaktadır. Şu ana kadar toplanan 3500 yorum.
Müşterilerimiz tarafından yapılan toplam yol mesafesi 40720000 km.

En iyi notu alan özelliği: Kar ve buzda sürüş.

Bu lasitik aktif kullanıcılar tarafından değerlendirildi Yoğun şehir içi kullanımı.

Bu lastik aynı sürüş tarzına sahip kullanıcılar tarafından değerlendirildi Sakin kullanım.

Yeni yorumlar:

Sayfa başına yorumlar:

 • Yurtdışından Yorum Kullanıcı: İlyas

  Ebat: 195/65 R15

  Değerlendirme: 3,7 111700
  Ben otomotiv edüstrisinin fanatik bir hayranı değilim ancak sıradan bir sürücü olarak fikirlerimi belirtmek isterim :) Dębica Frigo 2' nin en büyük artısı fiyatıdır. Kar performansı ise gerçekten iyidir. Ben dağlarda yaşayan, vicdan, ben tek bir "gömülü" olmadığını söyleyebiliriz, kimse kar yığınları ile ve kış boyunca delmek zorunda. Slush buz + viraj hakkında benim görüşüme göre buz üzerinde Davranış, başıma bu arabayı biraz koşmak arkasında. Bu saplamalar olmadan tüm lastikler için normal bir davranış olup olmadığını bilmiyorum, ama bu sadece yavaşlatmak gerekir, çünkü rahatsız edici bir şey değil ve çok iyi davranış kuru ve ıslak yollarda ok :) olduğunu. Beni rahatsız eden şey, o bir patlama, ama buna alışmak. Ben sadece herhangi bir karşılaştırma yok çünkü gürültü, iyi olup olmadığını söylemek değil. Yılda kilometre küçük bir miktar yapıyor kişiye gelince, genellikle kar binmiş, dağlarda yaşamak - Ben :) Bu Micheliny veya diğer tür için 2 kat daha fazla ödemek için hiçbir mantıklı öneririz. Gelince bana tam yeterli Debica.

  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet 2 Hayır 6

 • Yurtdışından Yorum Kullanıcı: Burak22

  Ebat: 195/65 R15

  Değerlendirme: 4,4 111140
  Bu sitedeki değerlendirmeleri okuduktan sonra Golf 4 Kombi aracım için Dębica Frigo 2 almaya karar verdim. Kış aylarında aracımı sık kullanıyorum ve bu yüzden lastiğin sağlayacağı güvenlik de benim için oldukça önemlidir. Bu zamana kadar kullanmış olduğum lastikler: Goodyear UG5, Goodyear UG7+, Fulda Kristal, Michellin A2, Continental Conti 780. Bu lastiklerden her birinin kendine has artıları ve eksileri var, ancak kış için en iyileri diyebileceğim Goodyear UG5 ve Continental Conti 780. Dębica Frigo 2, Goodyear UG5' in sırt desenini içerdiğinden bu lastikleri seçtim. Bu lastikler muhteşem! Karda, çamurda, buzlu yollar da dahil çok iyi performans gösteriyor. Devrim niteliğinde bir lastik! Lastik kendinden zincirli gibi adeta karı ısırıyor :) Fiyat ve performans açısından diğer markalardan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Herkesi selamlıyorum ve Debica Frigo 2' yi öneriyorum.

  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet 4 Hayır 2

 • Yurtdışından Yorum Kullanıcı: Osman

  Ebat: 195/65 R15

  Değerlendirme: 4,4 111140
  Debica Frigo 2' yi bir çok koşulda test etme şansım oldu ve bu nedenle burada edindiğim tecrübeleri paylaşmak istiyorum. Genel olarak arkadaşalırmdan duyduğum aşırı pozitif yorumlardan dolayı şüpheliydim bu lastiklerden ancak kar performansı ve kısa fren mesafesi gerçekten bu lastiklerin iyi özelliklerinden. ABS ile birlikte gerçekten fren mesafesi azalıyor. Arkadan itişli araçta bile yüksek hızlarda kontrolü yüksek olan bir lastik (kar üzerinde). Diğer bir şaşırtıcı özelliği de düşük gürültülü olması. Debica Frigo 2 kuru zeminde çekince olmaksızın kullanılabilecek bir lastik. Bu fiyata Debica Frigo 2' nin performansını almak büyük avantaj. Seçiminizi yapmadan önce bu lastiği düşünmenizi öneririm.

  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet 2 Hayır 2

 • Yurtdışından Yorum Kullanıcı: mehmet

  Ebat: 195/65 R15

  Değerlendirme: 4,2 111120
  5,000 kilometre sonra bile bu lastiklerin farklı zeminlerde gösterdikleri performans beni hem şaşırttı hem de çok memnun etti. Dębica Frigo 2' yi eylül ayının başında internetten aldım. Beni ikna eden şeylerin başında lastik hakkında olan yorumlar oldu. Uzun araştırmalarımın sonucunda aldığım bu lastik beni 100% oranında tatmin etti. Yılbaşını Alamanya' da geçirmek isitediğim için çıktığım yolda Dębica Frigo 2 180 km/h hıza çıkmama rağmen konforumu bozacak hiç bir şey hissettirmedi. Belki Michelin lastiklerinden biraz daha gürültülü olabilirler ancak diğer özellikleri oldukça iyi. Saygılar.

  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet 2 Hayır 0

 • Yurtdışından Yorum Kullanıcı: Umut

  Ebat: 195/65 R15

  Değerlendirme: 4,4 111140
  Bu sezon için Continental Conti 830 aldığımdan dolayı bu lastikler garaja bıraktım (sonra da pişman oldum). Daha önce kullanmış olduğum Dębica Frigo 2 geçen sezon için mükemmel bir iş çıkardı. Bunun kadar iyi olan başka lastik henüz bulamadım. Özellikle ıslak kar, yağmur veya kuru zeminde çok iyi performans gösteriyor Dębica Frigo 2. Ayrıca bu fiyata Dębica Frigo 2 gibi bir lastik alabilmek büyük avantaj. Continental Conti 830'un farklı zeminlerdeki davranışlarını beğenmedim. Bu yüzden Dębica Frigo 2 öneriyorum. Sevgiler.

  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet 0 Hayır 0

Sayfa başına yorumlar:

Ürün açıklaması

Dębica Frigo 2 195/65 R15 91 T

Dębica Frigo 2 binek otomobiller için tasarlanmış bir kış lastiğidir. Yönlü V-desenli sırt balık sırtına benzemektedir. Bu tür oyuklar, lastiğin altından su ve sulu kar tahliyesi sağlar. Sonuç olarak ıslak zeminde güvenlidir. Üretildiği kauçuk karışımı kışın düşük sıcaklıklarda iyi esneklik sağlar. Modern lamel sistemi sert kış koşullarında tutunmayı artırır (frenleme ve manevralarda dışarı kayma riskini azaltır).

Dębica Frigo 2 ’nin faydaları:

 • Islak zeminde güvenlidir
 • Düşük sıcaklıklarda esnektir
 • Hızlı kar/su tahliyesi
 • Buzlu ve karlı zeminde yüksek tutunma

Etiket

Lastik Dębica Frigo 2 ebatında 195/65 R15 91 T, üretici tarafından verilen bilgilere göre, sürüş parametreleri aşağıdaki gibidir :

 • C
 • E
 • 69 dB
C E 69 dB

Yakıt verimliliği (yuvarlanma direnci)

Yakıt tasarrufu renkli skala üzerinde A'dan G'ye olmak üzere değerlendirilmektedir. A sınıfı (yeşil) en yüksek yakıt tasarrufunu işaret eder (=en düşük yuvarlanma direnci). G sınıfı (kırmızı) ise en düşük yakıt tasarrufunu belirtmektedir (=en yüksek yuvarlanma direnci). Yuvarlanma direnci yakıt tasarrufu ve duman emisyonuna etki etmektedir. Yüksek yuvarlanma direnci yakıt tasarrufunu azaltır ve duman emisyonunu artırır.

Islak zeminde yol tutuşu

Lastiğin ıslak zeminde yol tutuşu, lastiğin ıslak zemin performansını gösterir. AB' nin ıslak zeminde yol tutuş puanlaması yalnızca tek bir özelliğe odaklanmıştır; ıslak zeminde fren performansı. Islak zeminde yol tutuş özelliği A'dan G'ye olmak üzere değerlendirilir: A sınıfı ıslak zeminde en iyi yol tutuş performansını gösterdiği gibi G sınıfı da en kötü performansı belirtir. Bu özellik yol güvenliği açısından kritik bir önem taşımaktadır.

Gürültü

Aracın yarattığı gürültüye lastiklerin de etkisi bulunmaktadır. Lastikler tarafından oluşan bu gürültü seviyesi ses dalgası işaretleri ile ifade edilir. AB puan değerlendirilmesinde ölçü birimi olarak desibel (dB) kullanılır. Lastik seçiminde gürültü seviyesine dikkat etmeniz gürültü kirliliğini azaltarak konforlu bir sürüş sağlamaktadır.

Lastik testleri

2018 ADAC test ebatında: 175/65 R14 değerlendirme: memnun edici
ÖAMTC test ebatında: 175/65 R14 değerlendirme: tavsiye edilen
TCS test ebatında: 175/65 R14 değerlendirme: tavsiye edilen