Siparişinizin Durumu
Sipariş numaranızı, soyadınızı ya da TC Numaranızı yazarak sipairşinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Sipariş durumunu kontro et

Sipariş durumunu kontro et

NEDEN OPONEO?
 1. SSL Güvenli Ödeme
 2. 2 ve üstü ücretsiz kargo
 3. Yeni ve orjinal ürünler
 4. 2 000 000'dan fazla müşteri
 5. Avrupa Satış Ağı

Dębica Frigo 2 205/55 R16 91 T

Karşılaştır

Lastik boyutu:
205/55 R16
Hız indeksi:
T = max 190 km/h
Yük indeksi:
91 = max 615 kg
Sezon:
Kışlık
Üretim yeri
Slovenya
3,6
Değerlendirme: 111600 3500 yorum
Etiket:
E F 71 dB
E F 71 dB
Daha fazla bilgi
TÜKENDİ

Malesef bu ürün
stoklarımızda tükenmiştir.

Benzer lastik önerileri için uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Tel.: 0212 705 53 15
(Müşteri hizmetleri servis konuşma tarifesi operatörünüz belirlediği ücrete tabidir.)

NEDEN OPONEO?
 1. SSL Güvenli Ödeme
 2. 2 ve üstü ücretsiz kargo
 3. Yeni ve orjinal ürünler
 4. 2 000 000'dan fazla müşteri
 5. Avrupa Satış Ağı

Kullanıcı yorumları

Genel değerlendirme: 3,6 Genel değerlendirme: Genel değerlendirme bireysel performans ağırlıklı ortalama değil aritmetik ortalamasıdır. Toplam değerlendirmede bazı lastiklerde küçük etkilenmeler olmuştur. 3500 yorumlar

ortalama
 • Kullanım maliyetleri: Lastiklerin araç işletme maliyetine etkisi 111600 3,6
 • Konfor: Lastiklerin sürüş konforuna etkisi 111600 3,6
 • Yol nitelikleri: Lastiklerin sürüş kolaylığına etkisi 111700 3,7

3500 Müşterimizin değerlendirmesi

 • 5 321 Kişi
 • 4 1176 Kişi
 • 3 1896 Kişi
 • 2 91 Kişi
 • 1 16 Kişi

83% Kullanıcıların tavsiye ettiği lastik

83%

Lastikler hakkındaki bilgiler 5185 gündür. toplanmaktadır. Şu ana kadar toplanan 3500 yorum.
Müşterilerimiz tarafından yapılan toplam yol mesafesi 40720000 km.

En iyi notu alan özelliği: Kar ve buzda sürüş.

Bu lasitik aktif kullanıcılar tarafından değerlendirildi Yoğun şehir içi kullanımı.

Bu lastik aynı sürüş tarzına sahip kullanıcılar tarafından değerlendirildi Sakin kullanım.

Yeni yorumlar:

Sayfa başına yorumlar:

 • Yurtdışından Yorum Kullanıcı: İlyas
  Değerlendirme: 3,7 111700

  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır

  2 kişi 6 kişi

  Ben otomotiv edüstrisinin fanatik bir hayranı değilim ancak sıradan bir sürücü olarak fikirlerimi belirtmek isterim :) Dębica Frigo 2' nin en büyük artısı fiyatıdır. Kar performansı ise gerçekten iyidir. Ben dağlarda yaşayan, vicdan, ben tek bir "gömülü" olmadığını söyleyebiliriz, kimse kar yığınları ile ve kış boyunca delmek zorunda. Slush buz + viraj hakkında benim görüşüme göre buz üzerinde Davranış, başıma bu arabayı biraz koşmak arkasında. Bu saplamalar olmadan tüm lastikler için normal bir davranış olup olmadığını bilmiyorum, ama bu sadece yavaşlatmak gerekir, çünkü rahatsız edici bir şey değil ve çok iyi davranış kuru ve ıslak yollarda ok :) olduğunu. Beni rahatsız eden şey, o bir patlama, ama buna alışmak. Ben sadece herhangi bir karşılaştırma yok çünkü gürültü, iyi olup olmadığını söylemek değil. Yılda kilometre küçük bir miktar yapıyor kişiye gelince, genellikle kar binmiş, dağlarda yaşamak - Ben :) Bu Micheliny veya diğer tür için 2 kat daha fazla ödemek için hiçbir mantıklı öneririz. Gelince bana tam yeterli Debica.
 • Yurtdışından Yorum Kullanıcı: Burak22
  Değerlendirme: 4,4 111140

  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır

  4 kişi 2 kişi

  Bu sitedeki değerlendirmeleri okuduktan sonra Golf 4 Kombi aracım için Dębica Frigo 2 almaya karar verdim. Kış aylarında aracımı sık kullanıyorum ve bu yüzden lastiğin sağlayacağı güvenlik de benim için oldukça önemlidir. Bu zamana kadar kullanmış olduğum lastikler: Goodyear UG5, Goodyear UG7+, Fulda Kristal, Michellin A2, Continental Conti 780. Bu lastiklerden her birinin kendine has artıları ve eksileri var, ancak kış için en iyileri diyebileceğim Goodyear UG5 ve Continental Conti 780. Dębica Frigo 2, Goodyear UG5' in sırt desenini içerdiğinden bu lastikleri seçtim. Bu lastikler muhteşem! Karda, çamurda, buzlu yollar da dahil çok iyi performans gösteriyor. Devrim niteliğinde bir lastik! Lastik kendinden zincirli gibi adeta karı ısırıyor :) Fiyat ve performans açısından diğer markalardan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Herkesi selamlıyorum ve Debica Frigo 2' yi öneriyorum.
 • Yurtdışından Yorum Kullanıcı: Osman
  Değerlendirme: 4,4 111140

  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır

  2 kişi 2 kişi

  Debica Frigo 2' yi bir çok koşulda test etme şansım oldu ve bu nedenle burada edindiğim tecrübeleri paylaşmak istiyorum. Genel olarak arkadaşalırmdan duyduğum aşırı pozitif yorumlardan dolayı şüpheliydim bu lastiklerden ancak kar performansı ve kısa fren mesafesi gerçekten bu lastiklerin iyi özelliklerinden. ABS ile birlikte gerçekten fren mesafesi azalıyor. Arkadan itişli araçta bile yüksek hızlarda kontrolü yüksek olan bir lastik (kar üzerinde). Diğer bir şaşırtıcı özelliği de düşük gürültülü olması. Debica Frigo 2 kuru zeminde çekince olmaksızın kullanılabilecek bir lastik. Bu fiyata Debica Frigo 2' nin performansını almak büyük avantaj. Seçiminizi yapmadan önce bu lastiği düşünmenizi öneririm.
 • Yurtdışından Yorum Kullanıcı: Recep
  Değerlendirme: 3,8 111800

  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır

  4 kişi 1 kişi

  Debica Frigo'yu iki defa aldım, ama daha önce Goodyear UltraGrip5 kullanıyordum Sonraki lastiklerim de Firestone Winterhawk 2 idi. Hemen belirteyim Firestone almayın. Kar üzerindeki fren ve yol tutuşu performansı tamamen yetersiz. Dębica Frigo 2' ye dönersek, iyi ... Ben şehir merkezinden 10 km uzakta yaşıyorum ve yollar burada genellikle karlı. Dębica Frigo 2 gerçekten çok iyi. Yol tutuşu süper, bu lastikler asla kara saplanmıyor. Ben kalite-fiyat açısından rakibinin olacağını düşünmüyorum. Bu avantajlarının yanında tabi ki dezavantajları da var Dębica Frigo 2' nin. Mesela ıslak zemindeki performansı daha iyi olabilirdi. Ancak eğer kış lastiği arıyorsanız Dębica Frigo 2 benim tavsiyem olacaktır.
 • Yurtdışından Yorum Kullanıcı: Ibrahimkara
  Değerlendirme: 3,4 111400

  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır

  1 kişi 2 kişi

  Bu lastikleri ilk defa kullanmıyorum. Daha önce Ford Escort modelinde ve bundan da önce Ford Mondeo' da da bu lastikleri kullanmıştım. Dağlık yerde yaşadığım için lastiklerin karlı, çamurlu veya buzlu yollardaki perfromansı benim için önemlidir. Dębica Frigo 2 bu anlamda fiyat-performans açısından gerçekten çok iyi. Özellikle gürültü seviyesi konusundaki yorumlar bana biraz abartılı geldi. Aracımı gelende dağ yollarında kullandığım için aldığım lastiklerin profili biraz daha yüksekti. Bu da virajlarda biraz dezavantaja neden oldu benim için. Ancak Dębica Frigo 2 lastiklerinden gerçekten memnun kaldım. Bu fiyata bu kalitede lastikler gerçekten süper. Tavsiye ederim !

Sayfa başına yorumlar:

Ürün açıklaması

Dębica Frigo 2 205/55 R16 91 T

Dębica Frigo 2 binek otomobiller için tasarlanmış bir kış lastiğidir. Yönlü V-desenli sırt balık sırtına benzemektedir. Bu tür oyuklar, lastiğin altından su ve sulu kar tahliyesi sağlar. Sonuç olarak ıslak zeminde güvenlidir. Üretildiği kauçuk karışımı kışın düşük sıcaklıklarda iyi esneklik sağlar. Modern lamel sistemi sert kış koşullarında tutunmayı artırır (frenleme ve manevralarda dışarı kayma riskini azaltır).

Dębica Frigo 2 ’nin faydaları:

 • Islak zeminde güvenlidir
 • Düşük sıcaklıklarda esnektir
 • Hızlı kar/su tahliyesi
 • Buzlu ve karlı zeminde yüksek tutunma

Etiket

Lastik Dębica Frigo 2 ebatında 205/55 R16 91 T, üretici tarafından verilen bilgilere göre, sürüş parametreleri aşağıdaki gibidir :

 • E
 • F
 • 71 dB
E F 71 dB

Yakıt verimliliği (yuvarlanma direnci)

Yakıt tasarrufu renkli skala üzerinde A'dan G'ye olmak üzere değerlendirilmektedir. A sınıfı (yeşil) en yüksek yakıt tasarrufunu işaret eder (=en düşük yuvarlanma direnci). G sınıfı (kırmızı) ise en düşük yakıt tasarrufunu belirtmektedir (=en yüksek yuvarlanma direnci). Yuvarlanma direnci yakıt tasarrufu ve duman emisyonuna etki etmektedir. Yüksek yuvarlanma direnci yakıt tasarrufunu azaltır ve duman emisyonunu artırır.

Islak zeminde yol tutuşu

Lastiğin ıslak zeminde yol tutuşu, lastiğin ıslak zemin performansını gösterir. AB' nin ıslak zeminde yol tutuş puanlaması yalnızca tek bir özelliğe odaklanmıştır; ıslak zeminde fren performansı. Islak zeminde yol tutuş özelliği A'dan G'ye olmak üzere değerlendirilir: A sınıfı ıslak zeminde en iyi yol tutuş performansını gösterdiği gibi G sınıfı da en kötü performansı belirtir. Bu özellik yol güvenliği açısından kritik bir önem taşımaktadır.

Gürültü

Aracın yarattığı gürültüye lastiklerin de etkisi bulunmaktadır. Lastikler tarafından oluşan bu gürültü seviyesi ses dalgası işaretleri ile ifade edilir. AB puan değerlendirilmesinde ölçü birimi olarak desibel (dB) kullanılır. Lastik seçiminde gürültü seviyesine dikkat etmeniz gürültü kirliliğini azaltarak konforlu bir sürüş sağlamaktadır.

Lastik testleri

2018 ADAC test ebatında: 175/65 R14 değerlendirme: memnun edici
ÖAMTC test ebatında: 175/65 R14 değerlendirme: tavsiye edilen
TCS test ebatında: 175/65 R14 değerlendirme: tavsiye edilen