Siparişinizin Durumu
Sipariş numaranızı, soyadınızı ya da TC Numaranızı yazarak sipairşinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Sipariş durumunu kontro et

Sipariş durumunu kontro et

Yüksekliği ayarla
Jant çapını ayarla

Emin değil misiniz?: Otomobilini seç

Hepsi

Uygula

Tümünü Kapat

Tümünü görüntüle Uygula

4x4

Uygula

Hepsi

Uygula

Hepsi

Uygula

Hepsi

Uygula

Fiyat aralığı

0 TL 0 TL
  TL   TL

x XL lastikler

Her lastik bir yük indeksine sahiptir. bu indeks Avrupa Lastik ve Jant Teknik Kurumu tarafından belirlenir. XL lastikler standart lastiklere nazaran daha yüksek dayanıklılığa sahiptir. Böylece daha fazla yük indeksine ihtiyacı olan araçların gereksinimini karşılar.

x Run on Flat Tyres

Run-flat lastikler basınç kaybına uğrasa bile sizi uzun süre yolda tutar. Patlak bir run-flat lastiği ortalama 80 km hızla toplam 80 km yol yapabilirsiniz.

4x4 Lastik

4x4 lastikleri

4x4 araç lastikleri kullanıcılar tarafından nasıl değerlendirildiğini kontrol edin. Web sitemiz internet üzerindeki en büyük veritabanlarından biridir. En iyi 4x4 araç lastiklerinimi arıyorsunuz? Yaz ve kış lastiği değerlendirmelerimizi kontrol edin. Burada kullanıcılar tarafından belirlenen en iyi değerlendirmeleri alan yaz ve kış lastiği tekliflerini bulacaksınız.

Yaz lastikleri

Kış lastikleri

En popüler 4x4 lastikleri

Müşterilerimize göre en popüler yaz ve kış lastiklerini en iyi fiyat ve yüksek kaliteli 4x4 araç için size sunmaktayız. Bu lastikleri kontol ederek en çok satan ürünlerden sizde satın alın.

Yaz lastikleri

Kış lastikleri

Ortalama lastik yorumları: 4,08 istinaden 2684 yorumlar

4x4 Lastikleri

4x4 araçlar için olan yaz lastikleri; “kara yolu”, “yarı kara yolu-yarı arazi” ve “arazi” lastikleri olarak 3’e ayrılırlar. Kara yolu lastikleri (sürüşün %80’i kara yol üzerindedir, %20’si ise off road sürüşüdür) H/T ve S/T harfleri ile işaretlenirler. Söz konusu lastiklerde asimetrik desenli sırt katmanı kullanılmaktadır. 4x4 yaz lastiklerinin yarı kara yolu-yarı arazi için olan tipi hem kara yolu üzerindeki sürüş için hem de off-road sürüş için (sürüşün %50’si kara yol üzerine, %50’si arazide) tasarlanmıştır. Bu tip lastik modellerinin adlarına ATR, AT2, A/T veya All Terrain kısaltmaları eklenmektedir. 4x4 yaz lastiklerinin arazi tipi olanları ise zorlu şartlarda (sürüşün %80’i kara yol dışında, %20’si kara yol üzerinde) sürüş için tasarlanmıştır. Bu modellerin adlarına da MTR veya M/T kısaltmaları eklenmektedir. Ancak 4x4 kış lastikleri bu şekilde bölümlenmezler. Söz konusu lastiklerin hepsi kara yolu lastikleridir. 4x4 lastik çeşitleri sürücülere, araçlarını kullandıkları yol türüne bağlı olarak seçim şansı sağlamaktadır. Tipik binek araba lastiklerinden farklı olarak hafif arazi alanlarında (orman veya çayır gibi) ve tam arazide çok daha iyi performans gösterirler. Bu tip lastik üretiminde uygulanan sistemler hem kamu yollarında hem off road koşullarda daha güvenli sürüş sağlar. Bu lastikler en zorlu arazi şartlarında bile dahil olmak üzere her türlü zeminde araçlarından optimum performans bekleyen sürücüler için idealdir. Bu tip lastikler, standart binek araba lastiklerinde olduğu gibi lastiği mekanik hasardan ve sürtünmelerden koruyan jant kenarı ile donatılmaktadırlar. Aynı amaçla lastik yapısını desteklemesi için kullanılan iç çelik kuşak sayesinde lastik sırt katmanının deformasyon seviyesi azalmaktadır. Güçlendirilmiş yanakları sayesinde bu lastikler, özellikle ağırlığı normal araçlarla karşılaştırıldığında oldukça fark eden SUV tipi araçlar için oldukça kullanışlıdırlar. Bu tip lastikler özellikle hem şehir içinde hem de arazi sürüşlerinde yüksek konfora önem gösterilerek tasarlanırlar. Aynı zamanda sessizdirler ve off road sürüşü için tipik vibrasyon ve titreşim azaltılmıştır. Bazı 4x4 lastik üreticileri, bu tarz yaz lastiklerinin kış koşullarında da iyi performans göstermesini sağlayan kılcal kesikler ve çok dayanıklı kauçuk bileşimleri kullanmaktadırlar. Diğer lastik türlerinde olduğu gibi 4x4 lastikleri de ıslak zeminde iyi performansı garanti etmelidirler. 4x4 lastikleri binek arabalara takılamaz çünkü yapısı ve lastik sırt katmanının türü tamamen farklıdır. Bu tip lastikler binek arabaya takılırsa daha gürültülü ve sert olacaktır.