Siparişinizin Durumu
Sipariş numaranızı, soyadınızı ya da TC Numaranızı yazarak sipairşinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Sipariş durumunu kontro et

Sipariş durumunu kontro et

Kış Lastiği

Güvenliğinize iyi bakın. Kış lastiklerini değiştirin.
Genişlik Seçin
Yüksekliği ayarla
Jant çapını ayarla

Çok satanlar

Web sitemizde en çok satan kış lastikleri modelleri bulunmaktadır. Genellikle sürücüler tarafından istenen özellikler olan ; iyi kalite ve cazip fiyat seçeneklerini barındırır.

Kış lastikleri yorumları

Kış lastikleri sıralaması kullanıcılarımızın yorumlarına dayanılarak oluşturulmaktadır. Sıralamaya en yüksek değerlendirmeleri alan modeller liderlik eder. Burada, en iyi kış lastikleri hakkında kullanıcılarımızın pratikteki tecrübelerine dayanan düşünceleri bulunmaktadır.

Marka

Piyasada yüzü aşkın lastik üreticisi bulunmaktadır. Farklı üreticilerin en popüler kış lastiklerini kontrol edin.

Kış lastikleri

Kış lastikleri
Kiş lastikleri 7 santigrattan düşük sicaklikta en iyi performansi saglayacak şekilde tasarlanmaktadir. Kiş lastiklerinde kullanilan karişimlar düşük sicaklikta lastigin esnekligini saglamaktadir. Yumuşak lastik yüksek yol tutuşunu saglamaktadir. Sertleşmiş lastik ise kontrolsüz kaymanin nedeni olabilir. Bu da özellikle kaygan kiş zemininde çok tehlikeli olabilir. Modern kiş lastikleri bilgisayar simülasyonuna dayanilarak tasarlanmiş olan sirt katmani yapisi ve deseni ile donatilmiştir. Bu lastiklerde oldukça yogun kesik ve kilcal kanal sistemleri bulunmaktadir. Kiş lastiklerinin sirt bloklari farkli ebatlidir, degişken bir şekilde düzenlenmiştir ve bazi modellerde çentikli kenarlari vardir. Bu sayede lastik sirt katmani kendi kendini temizler, bunun sonucu olarak da kara çok iyi tutunur ve hizlica kardan kurtulur. Her harekette, oluga yapişan kar lastik sirt katmanini temizleyerek ayrilmaktadir. Ayrica kiş lastiklerinde bulunan çevresel oluklar suyun aktarimini, lastigin altindan karli çamuru çekmeyi ve dengelemeyi saglar. Kiş lastiklerinde genellikle yönelimli veya asimetrik sirt desenleri kullanilmaktadir. Yönelimli lastiklerde baliksirti deseni kullanilmaktadir ve bu lastigin dişinda olan kari hizli bir şekilde itmeye yarar. Bu sayede iyi yol tutuşu ve lastigin zemin ile devamli temasi saglanmaktadir. Asimetrik sirt deseninin özelligi ise lastik sirt katmaninin iç ve diş kisimlarindaki farklardir. Sirt katmaninin iç kismi su aktarimini, diş kismi ise çekiş gücü ve virajlarda iyi yol tutuşu saglar. Asimetrik lastik sirt katmaninin alnindaki oluklar eşit olmayacak bir şekilde dagilimi yapilmiştir. Bazi kiş lastiklerinde kar ve buz üzerinde yol tutuşunu büyük ölçüde artiran çiviler bulunur. Bu özellik yilin büyük kisminin karli oldugu Rusya ve Iskandinavya’da oldukça kullanişlidir. Kiş lastikleri kişa özel sirt katmanlari ile kar ve buz üzerinde en iyi performansi verecek şekilde tasarlanmaktadirlar.

Ebat

Piyasada geniş yelpazesi olan lastik ebatları bulunmaktadır. Size uygun ebatlı lastik tekliflerimizi kontrol edin.

Alışverişe başla