Siparişinizin Durumu
Sipariş numaranızı, soyadınızı ya da TC Numaranızı yazarak sipairşinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Sipariş durumunu kontro et

Sipariş durumunu kontro et

Nokian Lastik

Yüksekliği ayarla
Jant çapını ayarla
Şu anda, depolarımızda Nokian lastikleri bulunmamaktadır, ancak 100'ün üzerinde farklı lastik üreticisinden ürünler sunabiliriz.

Markanın tarihçesi Nokian

Ondokuzuncu yüzyılın ikinci yarısında 1865 yılında, Finlandiya’nın Tampere bölgesinde maden mühendisi olan Knut Fredrik İdestam küçük bir ahşap fabrikası kurdu. Bir zaman sonra bu işi Nokianvirta nehri üzerinde küçük bir kasaba olan Nokia’ya taşıdı. Bu işletme daha sonra ilerde kurulacak olan Nokia Corporation’ın 3 firmadan ilki olacaktı. Firma adını kasabanın isminden almıştır, ( Nokia Ahşap İmalathanesi ) , Noki Fince de aynı zamanda bir orman gelinciği anlamına gelir. Nokianvirta nehri üzerinde  Otuzüç yıl sonra 1898 yılında ismi Finnish Rubber Works olarak bilinen firma ( Fince Suomen Gummitehdas Oy ) kuruldu. 1904 yılında ilk FRW fabrikası olan Nokia faaliyete geçti. Ayrıca  firma yüzyılın başlarında Nokian Ahşap İmalathanesini devraldı ve 1967 yılında iki firma Finnish Cable Works 1912 yılında kurulan firma ile birleşti. Böylece Nokia Corporation doğdu. Arabadan önce bisiklet Lastik üretimine gelirsek , 1925 yılında Finlandiya Rubber Works bisiklet lastikleri üretimine başladı. Daha önce ayakkabı ve sanayide kullanılan kauçuk parçaları imalatı yapılıyordu. 1932 yılında Nokia fabrikası ilk otomobil lastiğini üretti. 4 yıl sonra firmanın en iyi lastiği olan Nokian Hakkapeliitta hazırdı. Başlarda Finnish Rubber Works İskandinavyanın soğuk hava koşullarına uygun lastiklerin üretiminde uzmanlaşmaya çalışmışlardır. Kolayca ... Devam et >

Müşterilerimizin görüşleri:
 • Wojtek 5,0 11111

  Nokian WR D4

  Lastikler çok sessiz ve ayrıca onların yumuşaklık oranı da güzel. İlk kar düştüğünde lastikleri test etme imkanım oldu. Ben 50km / h ve frenleme için hız kazanıyordu. Ben bu lastiklerin etkinliği şaşırttı, bu yüzden normalde kuru asfaltta denenmiştir. Başka bir zaman, sabah herhangi bir çaba olmadan (araba her zaman slayt) yokuş çıkmak için yolda buz olsa bile performansı etkili, herkese tavsiye ederim. Daha fazla >
 • Prezes 4,7 111150

  Nokian Line

  Yaklaşık 3 bin kilometrelik lastikler seyahat ettikten sonra itiraz olmadan iyi bir performans sergiliyor. Daha önce Michelin'e gittim ve Nokian'ın bu marka ile iyi rekabet ettiğini düşünüyorum. Farklı koşullarda lastiklerin imkanlarını kontrol ettim, bir arkadan çekişli bir araba sürdüğümü daha dinamik olarak ekleyeceğim. Kontrolsüz kaymaları, hem ıslak hem de kuru koşullarda makul hızlarda çalıştırmayı başaramadım. Gürültü gelince, şikayet etmem. Tek dezavantajı, bu lastikleri dengeleme konusunda problemlerim vardı. Orijinal, alüminyum jantlar üzerine kurulmuştur (tam tadilattan sonra, yani boyama doğrultma) ve vulkanizasyonda 80 g ağırlıkları koymamak için biraz can sıkıcı olmamaktayım. Daha fazla > Lastiğin kenarına göre rotasyonu biraz yardımcı oldu, ancak yazdığım gibi, dengelemede zorluklar vardı. Genel değerlendirme 5+. Ben tavsiye ederim.
 • Bart 4,8 111150

  Nokian WR A3

  Benim görüşüme göre, bu Nokia çok iyi excel. Diğer lastikler üzerinde üstünlüğü, özellikle karda ve çamurlu zeminlerde sürüş yönü gösterir. Bu koşullar altında çalışan ve fren Hem örnek olarak verilmiştir. Benim düşünceme göre, hatta Continentalach Conti Winter Contact ya da Michelin Alpin A4 daha iyi. Ne yazık ki, buz üzerinde kendi frenleme yeteneğini kontrol etmek fırsatı olmadı, ancak ben nedeniyle Nokian benzer bir yumuşaklık ile kauçuk bir karışımı olduğunu aslında söz lastiklerine benzer olduğunu sanıyorum. Islak bir yolda sürüş ve hızlı aquaplanningu etkisi sürüş sırasında bile bir sürü vererek lastiklerin asimetrik şekil küçüktü. Bana kesinlikle onları tekrar satın almak için Daha fazla > lastiklerin dayanıklılığı yeterli olacaktır eğer. Ben çok başkalarına bu modeli tavsiye ederim.
 • viggen 4,5 111150

  Nokian WR A3

  Benim araba 260HP ve büyük bir anı var. Hatta kışın bana iyi bir performans verecek bir lastik gerekli. Ben yarış bahsetmiyorum, ama acil durumlarda, onlara güvenebilirsiniz böylece. Ben buldum. Başlangıç ​​ve frenleme hatta buzlu yollarda, işi yaptığında. Ne yazık ki, 7tys km sürüş sonra ben 1.5mm lastiklerine geçirdim - ama bir şey için bir şey. Bazı insanlar lastiğin gürültü hakkında yazmak. Bu yüksek ama araç segmenti D Ben bir şey duymadım. İyi kabin ses yalıtımlı olabilir? Araba güvenilmez olacak süspansiyon ve değerlendirme sertleşmiş çünkü eşitsizlik baskılanması da iyi değerlendiremez. Çünkü para için iyi bir değer bu lastiği aldım. Lastikler Dunlop / Pirelli / Goodyear Daha fazla > abartılıyor. Lastik Rusya veya üretilen olup olmadığını dikkat Finlandiya-için mnei bunun önemi.