Siparişinizin Durumu
Sipariş numaranızı, soyadınızı ya da TC Numaranızı yazarak sipairşinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Sipariş durumunu kontro et

Sipariş durumunu kontro et

Yaz Lastikleri

Yeni bir yaz lastiği al. Güvenli, ekonomik ve konforlu sürüşe dikkat edin
Genişlik Seçin
Yüksekliği ayarla
Jant çapını ayarla

Çok satanlar

Web sitemizde en çok satan yaz lastikleri modelleri bulunmaktadır. Genellikle sürücüler tarafından istenen özellikler olan ; iyi kalite ve cazip fiyat seçeneklerini barındırır.

Yaz lastikleri yorumları

Yaz lastiği sıralaması web sitemizin kullanıcıları tarafından eklenen değerlendirmelerin temelinde oluşturulur. Bu liste 10 en iyi yaz lastiği modellerini göstermektedir.

Marka

Piyasada yüzü aşkın lastik üreticisi bulunmaktadır. Farklı üreticilerin en popüler yaz lastiklerini kontrol edin.

Yaz lastikleri

Yaz lastikleri
Yaz lastikleri ilkbahar ve sonbahar arasindaki sürede kullanim için tasarlanmaktadir. Yaz lastigi hamurunda kullanilan malzemeler 7 santigrattan yüksek sicakliklar düşünülerek tasarlanmaktadir. Daha düşük sicakliklarda yaz lastikleri sertleşmektedir ve çekiş gücü özelligini kaybetmektedir. Yaz lastiklerinde yönelimli, asimetrik veya simetrik sirt desenleri kullanilmaktadir. Yaz lastiklerinin sirt katmaninda yazin genellikle kuru zeminde yol tutuşunun daha iyi olmasi için daha az sayida kesik ve kilcal kanal bulunmaktadir. Yaz lastiklerin sirt katmaninin desenleri iyi yol tutuşundan başka, iyi derecede su aktarimini ve aquaplaninge (su yastiginda kizaklama) karşi dayaniklilik saglar. Bu tip lastikler yilda 5-6 bin kilometreden fazla, sikça şehir dişinda veya şehir içinde sürüş yapan sürücüler için önerilmektedir. Yaz lastikleri agresif ve dinamik sürüş tarzini tercih eden sürücüler için de iyi bir seçimdir çünkü bu lastiklerin güvenlik seviyesi yüksek sürat yaparken bile oldukça iyidir. Yaz lastiklerinin gürültüsü de diger lastiklerden azdir ve bunun için kullanimi rahattir. Yaz lastigin konturu (lastik sirt katmaninin çevre çizgisi) yuvarlaktir. Bu lastige düşük yuvarlanma direnci ve iyi yol tutuşu saglar. Düşük yuvarlanma direnci yakit tüketiminde tasarruf saglar ve dolayisiyla atmosfere karbon dioksit saliniminin azalmasina katkida bulunur. Gürültü yapmayan, yakit tasarrufuna katkida bulunan, üstün teknolojiyle üretilmiş ve ekolojik olarak etiketlenmiş bir çok yaz lastigi ile karşilaşmak mümkündür. Gürültü yapmayan, yakit tasarrufuna katkida bulunan, üstün teknolojiyle üretilmiş ve ekolojik olarak etiketlenmiş bir çok yaz lastigi ile karşilaşmak mümkündür. Yaz lastikleri, üretiminde kullanilan daha sert kauçuk bileşimi sayesinde, kiş lastiklerinden ve dört mevsim lastiklerinden daha yavaş aşinmaktadir. Üzerinde mevsim ile ilgili işaretler bulundurmayan yaz lastikleri, hem kuru hem de islak zeminde çok iyi çekiş gücünü hedeflerler. Üreticilerin geliştirdigi sistemler sayesinde bu lastikler yakit tüketiminin azalmasini, akustik rahatligi ve güven duygusu saglamaktadirlar.

Ebat

Piyasada yaz lastiklerinin birçok ebatta çeşit bulunmaktadır.Size uygun ebatlı lastik tekliflerimizi kontrol edin.

Alışverişe başla