Siparişinizin Durumu
Sipariş numaranızı, soyadınızı ya da TC Numaranızı yazarak sipairşinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Sipariş durumunu kontro et

Sipariş durumunu kontro et

Yüksekliği ayarla
Jant çapını ayarla

Emin değil misiniz?: Otomobilini seç

Hepsi

Uygula

Tümünü Kapat

Tümünü görüntüle Uygula

Hepsi

Uygula

Yazlık

Uygula

Hepsi

Uygula

Hepsi

Uygula

Fiyat aralığı

0 TL 0 TL
  TL   TL

x XL lastikler

Her lastik bir yük indeksine sahiptir. bu indeks Avrupa Lastik ve Jant Teknik Kurumu tarafından belirlenir. XL lastikler standart lastiklere nazaran daha yüksek dayanıklılığa sahiptir. Böylece daha fazla yük indeksine ihtiyacı olan araçların gereksinimini karşılar.

x Run on Flat Tyres

Run-flat lastikler basınç kaybına uğrasa bile sizi uzun süre yolda tutar. Patlak bir run-flat lastiği ortalama 80 km hızla toplam 80 km yol yapabilirsiniz.

Yaz Lastikleri

Yaz lastikleri yorumları

Yaz lastiği sıralaması web sitemizin kullanıcıları tarafından eklenen değerlendirmelerin temelinde oluşturulur. Bu liste 10 en iyi yaz lastiği modellerini göstermektedir.

Yaz lastiği Görüşler 4,6 111160 (47 Yorumlar)
Yaz lastiği Görüşler 4,6 111160 (168 Yorumlar)
Yaz lastiği Görüşler 4,5 111150 (415 Yorumlar)
Yaz lastiği Görüşler 4,5 111150 (1003 Yorumlar)
Yaz lastiği Görüşler 4,5 111150 (624 Yorumlar)
Yaz lastiği Görüşler 4,5 111150 (41 Yorumlar)
Yaz lastiği Görüşler 4,5 111150 (126 Yorumlar)
Yaz lastiği Görüşler 4,5 111150 (404 Yorumlar)
Yaz lastiği Görüşler 4,5 111150 (218 Yorumlar)
Yaz lastiği Görüşler 4,5 111150 (183 Yorumlar)
Yaz lastiği Görüşler 4,5 111150 (43 Yorumlar)
Yaz lastiği Görüşler 4,4 111140 (65 Yorumlar)
Yaz lastiği Görüşler 4,4 111140 (74 Yorumlar)
Yaz lastiği Görüşler 4,4 111140 (89 Yorumlar)

Çok satanlar

Web sitemizde en çok satan yaz lastikleri modelleri bulunmaktadır. Genellikle sürücüler tarafından istenen özellikler olan ; iyi kalite ve cazip fiyat seçeneklerini barındırır.

Ortalama lastik yorumları: 3,80 istinaden 77522 yorumlar

Yaz lastikleri

Yaz lastikleri

Yaz lastikleri ilkbahar ve sonbahar arasindaki sürede kullanim için tasarlanmaktadir. Yaz lastigi hamurunda kullanilan malzemeler 7 santigrattan yüksek sicakliklar düşünülerek tasarlanmaktadir. Daha düşük sicakliklarda yaz lastikleri sertleşmektedir ve çekiş gücü özelligini kaybetmektedir. Yaz lastiklerinde yönelimli, asimetrik veya simetrik sirt desenleri kullanilmaktadir. Yaz lastiklerinin sirt katmaninda yazin genellikle kuru zeminde yol tutuşunun daha iyi olmasi için daha az sayida kesik ve kilcal kanal bulunmaktadir. Yaz lastiklerin sirt katmaninin desenleri iyi yol tutuşundan başka, iyi derecede su aktarimini ve aquaplaninge (su yastiginda kizaklama) karşi dayaniklilik saglar. Bu tip lastikler yilda 5-6 bin kilometreden fazla, sikça şehir dişinda veya şehir içinde sürüş yapan sürücüler için önerilmektedir. Yaz lastikleri agresif ve dinamik sürüş tarzini tercih eden sürücüler için de iyi bir seçimdir çünkü bu lastiklerin güvenlik seviyesi yüksek sürat yaparken bile oldukça iyidir. Yaz lastiklerinin gürültüsü de diger lastiklerden azdir ve bunun için kullanimi rahattir. Yaz lastigin konturu (lastik sirt katmaninin çevre çizgisi) yuvarlaktir. Bu lastige düşük yuvarlanma direnci ve iyi yol tutuşu saglar. Düşük yuvarlanma direnci yakit tüketiminde tasarruf saglar ve dolayisiyla atmosfere karbon dioksit saliniminin azalmasina katkida bulunur. Gürültü yapmayan, yakit tasarrufuna katkida bulunan, üstün teknolojiyle üretilmiş ve ekolojik olarak etiketlenmiş bir çok yaz lastigi ile karşilaşmak mümkündür. Gürültü yapmayan, yakit tasarrufuna katkida bulunan, üstün teknolojiyle üretilmiş ve ekolojik olarak etiketlenmiş bir çok yaz lastigi ile karşilaşmak mümkündür. Yaz lastikleri, üretiminde kullanilan daha sert kauçuk bileşimi sayesinde, kiş lastiklerinden ve dört mevsim lastiklerinden daha yavaş aşinmaktadir. Üzerinde mevsim ile ilgili işaretler bulundurmayan yaz lastikleri, hem kuru hem de islak zeminde çok iyi çekiş gücünü hedeflerler. Üreticilerin geliştirdigi sistemler sayesinde bu lastikler yakit tüketiminin azalmasini, akustik rahatligi ve güven duygusu saglamaktadirlar.

Yazlık lastik testleri

Bağımsız Alman ADAC otomobil kulübü ve diğer kuruluşlar tarafından her yıl yapılan kış lastiği testlerini sunmaktayız. Söz konusu testlerin güvenilir ve tarafsız bir yorum kaynağı olduğu kabul edilmektedir ve bu yüzden dünyadaki üretici ve kullanıcılar bu testleri dikkate almaktadırlar. Testlerde güvenlik, kullanım masrafları, aşınma direnci ve lastiğin diğer önemli özellikleri incelenmektedir. Testlerin sonuçlarını inceleyerek dünyadaki en iyi ürünlerin özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Yaz lastiği kılavuzu

Yaz lastikleri ile ilgili makaleler

Sezon

Lastikler sezonlarına göre 3'e ayrılır:Yaz,kış ve 4 mevsim lastikleri. Kış lastikleri kaygan yollarda ve düşük sıcaklıklarda iyi sonuçlar alır. Yaz lastikleri 7 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda kuru ve ıslak yol koşullarında size güvenlik sağlar, 4 mevsim lastikleri ise hem yaz hemde kış koşullarına göre dizayn edilmiştir. Tekliflerimize göz atın.

Marka

Piyasada yüzü aşkın lastik üreticisi bulunmaktadır. Farklı üreticilerin en popüler yaz lastiklerini kontrol edin.

Ebat

Piyasada yaz lastiklerinin birçok ebatta çeşit bulunmaktadır.Size uygun ebatlı lastik tekliflerimizi kontrol edin.

13,0"