Siparişinizin Durumu
Sipariş numaranızı, soyadınızı ya da TC Numaranızı yazarak sipairşinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Sipariş durumunu kontro et

Sipariş durumunu kontro et

NEDEN OPONEO?
 1. SSL Güvenli Ödeme
 2. 2 ve üstü ücretsiz kargo
 3. Yeni ve orjinal ürünler
 4. 2 000 000'dan fazla müşteri
 5. Avrupa Satış Ağı

Barum Brillantis 2

Üretici:
Barum
Araç tipi:
Kişisel Araçlar
Sezon:
Yazlık
4,1
Değerlendirme: 111110 518 yorum
TÜKENDİ

Malesef bu ürün
stoklarımızda tükenmiştir.

Benzer lastik önerileri için uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Tel.: 0212 705 53 15
(Müşteri hizmetleri servis konuşma tarifesi operatörünüz belirlediği ücrete tabidir.)

Barum Brillantis 2 yorumlar

Genel değerlendirme: 4,1 Genel değerlendirme: Genel değerlendirme bireysel performans ağırlıklı ortalama değil aritmetik ortalamasıdır. Toplam değerlendirmede bazı lastiklerde küçük etkilenmeler olmuştur. 518 yorum

iyi
 • Kullanım maliyetleri: Lastiklerin araç işletme maliyetine etkisi 11110 4,0
 • Konfor: Lastiklerin sürüş konforuna etkisi 111110 4,1
 • Yol nitelikleri: Lastiklerin sürüş kolaylığına etkisi 111120 4,2

518 Müşterimizin değerlendirmesi

 • 5 123 Kişi
 • 4 328 Kişi
 • 3 54 Kişi
 • 2 12 Kişi
 • 1 1 Kişi

95% Kullanıcıların tavsiye ettiği lastik

95%

Lastikler hakkındaki bilgiler 3874 gündür. toplanmaktadır. Şu ana kadar toplanan 518 yorum.
Müşterilerimiz tarafından yapılan toplam yol mesafesi 3978000 km.

En iyi notu alan özelliği: Kuru zemin yol tutuşu.

Bu lasitik aktif kullanıcılar tarafından değerlendirildi Çoğunlukla şehirde.

Bu lastik aynı sürüş tarzına sahip kullanıcılar tarafından değerlendirildi Normal.

Yeni yorumlar:

Sayfa başına yorumlar:

 • Yurtdışından Yorum Kullanıcı: Radek

  Ebat: 185/65 R14

  Değerlendirme: 4,5 111150
  Onlarla 1 sezon geçtim ve çok mutluyum. Kullanım belirtisi yok. Daha önce Bridgestone'um vardı ve ya artan yanma ya da daha yüksek gürültü seviyelerine sahipti. Kuru yüzeylerde çok iyi kullanım özellikleri. Lastiklerin sert olduğunu, asfalta iyi yapıştıklarını hissediyorum. Başlama ve frenleme sırasında yapışma çok iyi. Ayrıca çakıl, taşlı yollar ve çamur üzerinde de iyiler Islak yüzeylerde sakni davranırlar. Bence, suda kızaklama etkisini etkili bir şekilde önlerler. Büyük su birikintilerini kontrol ettim ve suyla dürttüm. 100 km / saat'in üzerinde herhangi bir kavrama kaybına rastlamadım. Tabii ki, ıslak bir yüzey üzerinde frenleme konusu her zaman tartışmalıdır. Sürüş ABS'si olmayan araçta, sadece bir tampon tutmalısınız, çünkü frenler sıkıca basıldığında tekerlekler kilitlenebilir. Eğer keskin fren yapmıyorsanız ("acil bir durum diyelim") bu lastik iyi durumda. Güçlü bir şekilde hareket ettiğinizde ıslanabilirler. Özetlemek gerekirse: bunu tavsiye ederim. Parasına değer. Daha önce sahip olduğum Bridgestonlardan iyiler.

  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet 0 Hayır 2

 • Yurtdışından Yorum Kullanıcı: Pablo

  Ebat: 175/65 R14

  Değerlendirme: 4,0 11110
  Bu lastiklerle yaklaşık 10,000 km yol kat ettim. Aşırı aşınma belirtisi yoktur. Sessiz bir lastik değil, çok gürültülü değil. balans konusunda herhangi bir sorun yaşamadım. Kış (Kleber Krisalp HP) ile karşılaştırıldığında farkı hissedin. Nispeten yumuşak yan çeperleri vardır, bu da lastiği rahatlatır, ancak köşelerde lastiğin her zaman çalıştığını hissedebilirsiniz ve zamanım olduğu andan itibaren otomobilin kaymasına izin vermem. Daha hızlı virajlarda aksların hiçbiri kayma bile olmamıştı ve bazen dinamik olarak sürmeyi severim. Tabii ki daha iyi lastikler var, ama iyi bir parası için normal bir sürüş için bir lastik arıyorsanız, o zaman bu ürün beklentilerinizi karşılayacak. Bu miktarda daha iyi bir şey aramak boşuna.

  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet 0 Hayır 2

 • Yurtdışından Yorum Kullanıcı: Daniel

  Ebat: 185/65 R14

  Değerlendirme: 3,1 111100
  Sanırım, aldığım ürünlerde temel şeyler dışında pek ekstra şeylere dikakt etmem LAstik alıyorsam sadece sürmek içindir. Bu nedenle, görünüşleri, prestijleri veya güvenlik duygusu için "Barum" hakkında kötü bir söz söyleyemeyeceğim. Daha önce gittiğim için değiştim, bu yüzden hemen artı taraftaki farklılıkları, yağmurdaki ve fren mesafesindeki davranışları hissettim - bu parametreler iyi. Fark ettiğim dezavantaj hacmi. 60 km / s sürüş yaptığımda bunu duyuyorum, ayrıca ne zaman döneceğimi de duyuyorum - hem şehir içi sürüşte hem de karayolu üzerindeki eğimde girerken. Özetle, onları fiyattan aldım ama zayıf bir ürün aldığımı söyleyemem.

  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet 1 Hayır 0

 • Yurtdışından Yorum Kullanıcı: Leszek

  Ebat: 185/65 R14

  Değerlendirme: 4,6 111160
  Yaz lastikleri Barum Brillantis 2 Satın aldım, bir yıl önce bu tip lastikleri satın alan bir meslektaşın fikrini dikkate aldım. Lastikler üzerinde yaklaşık 14.000 km yol yaptım, sansasyonel lastikler, kuru zeminde güzel bir şekilde yola yapışıyor, ani frenlemede kayma yok, daha kötü değil, dahası aşırı aşınmayı fark etmedim, daha önce Dębica Passio'ya gittim. Onlarla karşılaştırıldığında Baruma Brilantis 2 . 120 km / s üzerindeki hızlarda da iyi davranırlar, yüksek sesle değiller, fazla lastik kullanmadan iyi bir lastiğe önem veren herkese tavsiye ederim. Şimdi aynı üreticiden kış lastikleri almaya çalışıyorum :)

  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet 0 Hayır 0

 • Yurtdışından Yorum Kullanıcı: Rafał Darosz

  Ebat: 185/60 R14

  Değerlendirme: 3,8 111800
  İyi bir fiyata çok iyi lastikler, sıcak asfaltta biraz zayıf ama yağmurlu günlerde çok iyi, fren yaparken kayma yapmayın. Onlar gürültülü değiller, tek dezavantajı, ama muhtemelen çoğu lastiğin içinde, çoğu zaman sürüş sırasında düşmeyen ve sürüş sırasında çok hoş olmayan bir ses veren delici taşlar. Bunlar, bu fiyat aralığından kesinlikle en kaliteli lastiklerdir. Bir sonraki lastik değişiminde kesinlikle bu lastikleri daha da dikkate alacağım. Ayrıca, oponeo'nun çok sağlam satışa yöneldiğini düşünüyorum, bu sayfada 5 yıldır kış ve yaz lastikleri alıyorum ve her seferinde satışlardan memnun kalıyorum

  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet 0 Hayır 0

Sayfa başına yorumlar:

Barum Brillantis 2 lastik özellikleri

Ekonomik sınıf bir yazlık lastiktir. Brillantis serisinin devamı niteliğinde olan lastiktir. Bu lastiğe kuru ve ıslak zeminde yüksek performansı ve güvenliği garanti eden asimetrik sırt deseni uygulanmıştır. Aynı zamanda bu lastikler aşınmaya karşı da oldukça dayanıklıdırlar ve bu sayede günlük kullanım için oldukça elverişlidirler.

Barum Brillantis 2 performansı, dengeli parametlerde olan lastik arayan araç sahipleri için uygun bir seçimdir. Mühendisler bu lastiğin üretiminde, uzun ömürlü olmasının yanı sıra aquaplaninge (su yastığında kayma) karşı da dayanıklı olmasına özen göstermişlerdir. Bunlara ek olarak lastiğin reaksiyon hızını ve fren mesafesini de geliştirmeyi başarmışlardır. Bu özellikleri lastik her şeyden önce sırt desenine borçludur. Sırt deseninde üç adet geniş çevresel kanal ve omuz kısmında su aktarımını gerçekleştirmek ve hidrodinamik kaymayı önlemek amacıyla oluklu kemer bulundurur. Lastiğin yer ile olan temasını geliştirmek amacıyla mühendisler Barum Belt System adında bir teknoloji geliştirmişlerdir. Bu teknolojide düz ve sert yapıdaki profil, lastik üzerine binen basıncın optimum bir şekilde zemine aktarılması için, yuvarlatılmış kenarlarla birleştirilmiştir. Bu sayede lastik zemine daha iyi tutunur ve aşınması daha dengeli olmaktadır. Ayrıca mekanik hasarlara karşı daha dayanıklı olmasının yanı sıra basınca bağlı deformasyona karşı da daha dirençlidir. Bu model özellikle orta sınıf binek araçlar ve genellikle şehir içinde seyir eden daha kompakt araçlar için tasarlanmıştır. Asimetrik tip lastiklerin montajı üretici firmanın belirttiği şekilde yapılmalıdır. Lastiğin yan tarafında iç ve dış kısmı gösteren (inside-outside) işaretler bulunur. Ancak bu modelde sağ ve sol lastiklerde bir ayırma olmamıştır. Barum bu alanda 70 yılı aşkın tecrübeye sahip olan bir üretici firmadır. Marka, Continental’in bir koludur. Orta Avrupa’ nın çok değişken olan kış koşullarına uygun lastikler üretebilmesi ile ünlüdür. Ancak ürünleri, sadece avrupayla sınırlı olmaksızın tüm dünya üzerinde sevilerek kullanılmaktadır. Firma bu pazarda bir çok kategori için lastikler üretmektedir. Hafif ve orta sınıf binek araçlara yönelik ekonomik yaz lastiği Barum Brillantis 2 iyi bir performans/fiyat oranı sunar. Asimetrik deseni ve sağlam omuz blokları ile Barum Brillantis 2 hem kuru hem de ıslak zeminde etkili bir kavrama kabiliyeti sunar. Geniş çevresel kanalların suyu etkili bir şekilde tahliye etmesi sayesinde suda kızaklama riskine karşı koruma size güvenli bir sürüş keyfi verir. Diş yapısındaki kılcal kanallar sayesinde daha düşük yuvarlanma gürültüsü size konforu hissettirir.

Üretici Bilgisi: Marka Barum'un geçmişi, lastikte icatın annesi olduğunu göstermektedir. Başlangıçta firma ayakkabı için kauçuk tabanlar üretmekle uğraşıyordu, ancak mallarını taşımak için kendi filosunu kurmak zorunda kalmıştı, bu nedenle demiryolu taşımacılığı o zamanlar (1934'te) çok pahalıydı. Üretilen lastiklerin taşınması için taşıyıcı lastiklerinin icadı ortaya çıkmıştır. Barum şu anda birçok farklı araç için lastik üretiyor ve fabrikaları Avrupa'daki en modern tesisler arasında yer alıyor. Marka, Alman şirket Continental'in bir parçası olarak ticaret hayatına devam etmektedir.

Barum Brillantis 2 test

2016 ADAC test ebatında: 185/65 R15 değerlendirme: memnun edici
ACE/ARBÖ test ebatında: 195/65 R15 değerlendirme: tavsiye edilen
ACE/GTÜ test ebatında: 195/65 R15 değerlendirme: tavsiye edilen
TCS test ebatında: 185/65 R15 değerlendirme: tavsiye edilen