Siparişinizin Durumu
Sipariş numaranızı, soyadınızı ya da TC Numaranızı yazarak sipairşinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Sipariş durumunu kontro et

Sipariş durumunu kontro et

Genişlik Seçin
Yüksekliği ayarla
Jant çapını ayarla

Emin değil misiniz?: Otomobilini seç

Hepsi

Uygula

Uygula

Hepsi

Uygula

Hepsi
Hepsi

Uygula

Hepsi

Uygula

Fiyat aralığı

TL TL
  TL   TL

x XL lastikler

Her lastik bir yük indeksine sahiptir. bu indeks Avrupa Lastik ve Jant Teknik Kurumu tarafından belirlenir. XL lastikler standart lastiklere nazaran daha yüksek dayanıklılığa sahiptir. Böylece daha fazla yük indeksine ihtiyacı olan araçların gereksinimini karşılar.

x Run on Flat Tyres

Run-flat lastikler basınç kaybına uğrasa bile sizi uzun süre yolda tutar. Patlak bir run-flat lastiği ortalama 80 km hızla toplam 80 km yol yapabilirsiniz.

Ucuz lastik bölümü

Ucuz lastikler Ucuz lastikler ekonomik sınıf lastikler olarak sınıflandırılır

Elbette ki her sürücü mükemmel kalitede ve yüksek güvenlik sağlayan aynı zamanda da ucuz olan lastikler aramaktadır. Ekonomik lastikler sezonlara ve araç tiplerine göre değişirler. Bu lastikleri kişisel, ticari, 4x4, vs. ve aynı zamanda yazlık, kışlık ve 4 mevsim olarak bölümlere ayırmaktayız.

En popüler ucuz yaz lastikleri
En popüler ucuz kış lastikleri

Ucuz lastikler - anlamı ve sınıflandıması

„Ucuz lastik” terimi değişik şekillerde anlaşılabilir. Bunlardan ilki „ucuz lastik” ekonomik sınıf lastikleri olduklarıdır. Bu sınıftaki lastikler belirli grup sürücüler için üretilmişlerdir. Ucuz lastikler genelde ekonomik sınıfa ait olan ve yıllık çok fazla kilometre yapmayan, aracını genellikle şehir içinde kullanan sürücüler için üretilmiş olan lastiklerdir. Bu konuda araç türü ve sürüş tarzı da önemsiz değildir. Motor gücü düşük olan araçlar için en uygun lastikler ekonomik sınıf lastiklerdir. Ekonomik lastikler yüksek motor gücü olan araçlarda yol tutuşu açısından sorunlar doğurabilir. Araç hareket esnasında spin atabilir ve yoldan çıkabilir. Bu konu açısından sürüş tarzı da önemlidir. Eğer sürücünün sürüş tarzı dinamik ve agresif ise ve düşük yol tutuşu olan lastikleri seçmiş ise, özellikle virajlarda çok dikkatli olması gerekir. Bu şekildeki yanlış lastik seçimi sürücünün, beraberindekilerin ve trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehdit eder. Bazı durumlarda araçların tepkileri önceden öngörülmesi imkansızdır. Bu nedenle yılda çok kilometre yapan, dinamik ve agresif sürüş tarzı olan ve sürücülere premium veya orta sınıf lastikler önermekteyiz.

Ucuz lastiklerin aynı zamanda yüksek veya orta sınıf lastikler arasında yer alabilmeleri de enteresandır. Bu düşük fiyatlı lastikler nerede satılır, nereden alınır? Ucuz ama yüksek sınıfa ait lastikler genellikle internet satıcılarında bulunurlar. Yüksek sayıda stokları olan büyük mağazalar için düşük fiyattan satış yapmak daha uygundur. Bu satıcılar düzenli olarak orta veya premium sınıftaki lastikler için kampanyalar yaparlar. Internet üzerinden alışverişin bir başka büyük artısı da kolay olmasıdır. Hızlı bir şekilde ve evden çıkmanıza gerek kalmadan lastikler adresinize teslim edilir. Premium kalitedeki lastikler en yüksek teknoloji ve en yeni lastik hamuru karışımları kullanarak üretilmişlerdir. Bu lastikler daha çok araç motor gücü yüksek olan ve çok kilometre yapan dinamik sürücüler için önerilir.

„Ucuz lastik” terimi sık sık kullanılmış lastik olarak da algılanır. Kullanılmış ucuz lastikler satın almaya değmez ve risklidir. Bu lastiklerin üretim yerleri genelde bilinmez ve bu konuda uzman olmayan sürücüler lastiğin görünümünden lastiği değerlendirip, gerçek kalitesi hakkında fikir edinemezler. Bu tarz lastikler kaza geçirmiş araçlardan çıkmış olabilirler. Derin desenleriyle görünüşte iyi olan bu lastiklerin iç kısımlarındaki hasarlar zamanla, kullanımları esnasında ortaya çıkabilir. Bu lastikler uygunsuz şartlar altında veya düşük hava basıncıyla mı kullanılmıştır bilinemez. Bu tarz görünmez kusurları olan lastikler çok emniyetsiz olabilirler, örneğin sürüş sırasında aniden alev alabilirler.

Çoğu ucuz lastikler Asya üretimlidir. Asya’ da üretilen lastiklerin satın alımı sırasında çok dikkatli olunmalı ve bu ürünler sadece güvenilir satıcılardan satın alınmalıdır. Bütün gerekli sertifikaları olan ve kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmayan Asya markaları da mevcuttur. Bu tarzdaki ucuz lastiklerin teknolojisi büyük şirketlere dayanır ve titiz kalite kontrollerinden geçerler. Üretim yeri belli olmayan asyalı lastikler güvenliğinizi tehdit edebilir. Bunlar elbette piyasadaki en ucuz lastikler olacaklardır ancak Avrupa onayı içermeyebilir veya kaçak bile olabilirler.